Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Hornet 2011 - Nie dzialajace kierunkowsazy LED

Frostbourn 14 Mar 2016 17:35 3804 10
lampy.pl
 • #1
  Frostbourn
  Level 9  
  Witam

  Mam problem z kierunkowskazami LED w Hondzie Hornet 11. Lutowlem do nich oporniki i wszystko bylo w porzadku, dzialaly przez 5 min po czym nagle zaprzestaly pracowac. Myslalem ze to wina przerywacza. Zamowilem uzywany ori 2 sztuki (MITSUBA FR33-025), nie dzialaly. Wylutowalem oporniki. Po wszystkim zamowilem przerywacze zamienniki 4 pinowe do LED'ow (JMT 7057417) tez 2 sztuki. Nie dzialaja. W zadnym przypadku nie slychac pracy przerywacza.

  Sprawdzalem kierunkowskazy na krotko, wszystkie 4 sztuki sa sprawne. Podpinalem je tez bezposrednio z kostki do ktorej wpinany jest przerywacz, rowniez dzialaja.

  Jaka moze byc przyczna opisanego problemu? Bo mnie sie juz skonczyly pomysly.

  Z gory dzieki za sugestie

  Honda Hornet 2011 - Nie dzialajace kierunkowsazy LED
 • lampy.pl
 • #2
  paweld69
  Level 28  
  Zrób prowizoryczny układ kierunków na stole i wypróbuj wszystko. Będzie łatwiej dojść co jest nie tak. Według mnie coś jest nie tak z przerywaczem lub źle go podłączyłeś.
 • lampy.pl
 • #3
  Azonic_2006
  Level 17  
  W pierwszej kolejności sprawdź wszystkie bezpieczniki. Jak masz miernik to na przerywaczu po włączeniu zapłonu powinno być 12V na przewodzie biało/zielonym oraz zielono/czerwonym. Masa to przewód zielony a szary to wyjście z przerywacza.
 • #4
  Frostbourn
  Level 9  
  Bezpieczniki sprawdzalem w pierwszej kolejnosci. Na kablu zielono/czerwonym nie ma w ogole napiecia. W przedniej lampie spalila mi sie zarowka czy to moze byc przyczyna? Z elektryka mam niewiele wspolnego.

  Tutaj schemat:
  Honda Hornet 2011 - Nie dzialajace kierunkowsazy LED


  Czerwony do zielono/bialego
  Czarny do zielonego
  Zielony do zielono/czerwonego
  Zolty do szarego
 • #5
  Azonic_2006
  Level 17  
  Zamontuj oryginalny przerywacz od hondy bo jest elektroniczny. Sprawdzaj tak. Włącz zapłon i zobacz czy zegary działają i są podświetlone. Następnie Miernikiem sprawdź napięcia na wtyczce.
  zielony - biało/zielony - 12V
  zielony - czerwono/zielony - 12V
  zielony - szary - napięcie powinno się zmieniac od 0V do 12V
  Przewód szary to wyjście na kierunki
  Przewód zielony to masa
  Przewód biało/zielony to plus po stacyjce
  Przewód czerwono/zielony to plus z aku
  Sprawdź dokładnie bezpieczniki na wszystkich miejscach a w szczególności na E,F.

  Tak przy okazji to można oryginalny przerywacz przerobić tak aby działał z ledami bez rezystorów.
 • #6
  Frostbourn
  Level 9  
  Wiem ze ori sie da przerobic na ledy, wystarczy odciac jeden lut, ale niestety odmowil mi on calkowicie posluszenstwa.

  Bezpieczniki dobre.

  Sprawdzalem napiecie i tak:
  zielony - biało/zielony - daje 12V
  zielony - czerwono/zielony - daje 0.02V
  zielony - szary - tez daje 0.02V

  Po wlaczeniu kierunkowskazow nie migaja diodki na zegarach od kierunkow. Czyli wychodzi na to ze przerywacz jest walniety?

  Przerywacz podlaczylem tak:
  Przerywacz - Kostka
  czerwony - bialo/zielony
  czarny - zielony
  zielony - zielono/czerwony
  żółty - szary


  Kiedy zamianie czerwony z zielonym kierunki swieca swiatlem ciaglym.
 • #7
  Azonic_2006
  Level 17  
  Wydaje mi się że sprawa jest prosta ale na odległość dość trudno wytłumaczyć szczególnie, że stale zmieniają się wersje. Kontrolki w zegarach są podłączone pod kierunki. Zacznijmy od początku. Posiadasz oryginalny przerywacz, bo wspominałeś że masz ze dwa oryginały? Podłączenie zamiennika powinno wyglądać tak:
  Czerwony - czerwono/czarny
  Czarny - biało/zielony
  żółty - szary
  zielony zostaje wolny
  Ale w pierwszej kolejności sprawdź na pustej wtyczce czy masz napięcie na
  zielony - czerwono/zielony
 • #8
  Frostbourn
  Level 9  
  Quote:
  Czerwony - czerwono/zielony
  Czarny - biało/zielony
  żółty - szary
  zielony zostaje wolny
  Ale w pierwszej kolejności sprawdź na pustej wtyczce czy masz napięcie na
  zielony - czerwono/zielony


  Kiedy podpinam przerywacz w taki sposob, kierunkowskazy migaja raz przy wlaczeniu zaplonu i raz przy wlaczeniu przelacznika.

  Na kablu zielonym (-) - czerwono/zielonym (+) mam napiecie 0.02. A oryginalnych przerywaczy juz nie mam, odeslalem bo zaden nie dzialal.

  Juz zglupialem, bo nic nie dziala.
 • #9
  Azonic_2006
  Level 17  
  Na zielony - czerwono/zielony musi być 12V. Jeżeli nie ma to albo bezpiecznik albo przewód. Tymczasowo możesz dla testu połączyć razem biało/zielony z czerwono/zielonym i wtedy sprawdzić.
 • #10
  Frostbourn
  Level 9  
  Azonic_2006 wrote:
  Na zielony - czerwono/zielony musi być 12V. Jeżeli nie ma to albo bezpiecznik albo przewód. Tymczasowo możesz dla testu połączyć razem biało/zielony z czerwono/zielonym i wtedy sprawdzić.


  Kiedy podepne w ten sposob wszystko dziala, jednak nie ma napiecia 12v na kablu czerwono/zielonym. Z bezpiecznikami wszystko ok bo kierunkowskazy sa polaczaone z klaksonem i swiatlem stopu ktore dziala.. Cos z przerywaczem moze jest nie tak?
 • #11
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Jak dla mnie sprawa jest oczywista - przewód czerwono-zielony nie ma ciągłości. Czasem instalacji elektrycznej nie robili włosi, przekrój tego przewodu 0.34mm²?
  Do przekaźnika dochodzą dwa zasilania:
  1. Czerwono-zielony - stały "+" z akumulatora, przez bezpiecznik H (10A) który zasila także licznik. To jest prawdopodobnie zasilanie prądowe dla kierunkowskazów (do styków przekaźnika). Nie masz tutaj napięcia, dlatego kierunkowskazy nie chcą świecić.
  2. Biało-zielony - zasilanie po stacyjce, przez bezpiecznik C (10A) który zasila także światło stop i klakson. To jest prawdopodobnie zasilanie elektroniki przerywacza kierunkowskazów (mały prąd).
  Natomiast przewód zielony to masa - a nie kontrolka LED jak to pokazano na schemacie z internetu. Kontrolkę w liczniku musisz mieć podłączoną w ten sposób, że anoda diody LED jest podłączona do + zasilania, a katoda do wyjścia przerywacza. Inaczej mówiąc kontrolka jest wpięta równolegle do styków przekaźnika przerywacza, więc świeci się gdy kierunkowskazy nie świecą.
  Musiałbyś podłączyć oryginalny przerywacz i na chwilę zmostkować przewody czerwono-zielony z biało-zielonym, wówczas poszłoby zasilanie na przekaźnik i kierunkowskazy by działały.
  Ostatecznie możesz zastosować przerywacz elektroniczny o stałej częstotliwości błysków z wyjściem tranzystorowym - czyli zwykły 3-pinowy Made in China. Wówczas zasilanie przerywacza (49 lub B+) pobrać z przewodu biało-zielonego.