Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 735 - Pęknięta szybka, wymiana

KamGr 14 Mar 2016 17:42 2100 15
    KamGr
    Level 24  
    Witam
    Czy szybka w tych nokiach też klejona jest na LOCA jak w samsungach?
    Muszę wymienić rozbitą szybkę i nie wiem czy przy noki należy na coś szczególnie zawracać uwagę przy takiej operacji? Do tej pory robiłem to w samsungach separatorem: TBK228/S858 300W
    KamGr
    Level 24  
    Formę mam uniwersalną, regulowaną także myślę że da radę
    A jak z temperaturą? Przy samsungach dawałem 85 stopni jest jakaś różnica?
    KamGr
    Level 24  
    Jeszcze jedno pytanie rozkręciłem już nokie i teraz mam wyświetlacz tak jak na zdjęciach z tą ramką z tyłu. Rozumiem że zanim zacznę odklejać szybkę muszę wyświetlacz razem z szybką wyjąć z tej ramki?
    KamGr
    Level 24  
    Aha czyli wyjęcie z ramki nie jest konieczne?
    Wklejasz szybkę jak wyświetlacz jest w ramce?
    Nie pękają te ramki po jakimś czasie? Bo w samsungu niestety pękają jak się dużo kleju nawali
    blahfff
    Level 39  
    @KamGr, kwestia jak to zrobisz to twoja sprawa. Mi, w Samsungach wygodniej jest najpierw odkleic szybe jesli calosc jest w ramce a potem wyciagnac LCD z ramki.

Co do samego klejenia. Zawsze lepiej i bezpieczniej skleic sama szybe z wyswietlaczem i potem wkleic do ramki niz robic to bezposrednio w ramce gdzie resztki kleju zostana i sie nie utwardza.
    KamGr
    Level 24  
    Zgadzam się też wolę wyjąć szybkę z wyświetlaczem z ramki i kleić je później razem nie w ramce telefonu.
    Z tym że teraz mam już odklejoną szybkę i w ramce jest sam wyświetlacz jak go wyjmę to niestety ale nie posiadam ramki do pozycjonowania akurat do tego modelu. Mam taką regulowaną uniwersalną w której zazwyczaj jak wyciągam szybkę sklejoną z wyświetlaczem z ramki to wkładam do niej i ustawiam sobie co i jak a później dopiero oddzielam szybkę od ramki i kleje nową.
    blahfff
    Level 39  
    Nie zrozumielismy sie. Mi wygodniej jest najpierw odkleic sama szybke a potem osobno wyciagnac LCD z ramki. Co do pozycjonowania, mozna to zrobic "na oko" bo krawedzie LCD powinny byc mimo kleju widoczne przy mocnym swietle. Wymaga to wprawy, ale bez formy mozna sobie tak poradzic. Nie wiem jak z tymi uniwersalnymi, nie mialem okazji korzystac.
    KamGr
    Level 24  
    Skoro mówisz że da radę na oko to zrobić to spróbuję tylko muszę wyświetlacz z ramki wyjąć ale to nie będzie problem. A ta do pozycjonowania szybki z wyświetlaczem której używam wygląda tak:
    KamGr
    Level 24  
    Odkleiłem już wyświetlacz od ramki (o dziwo dość łatwo poszło).
    I teraz mam pytanie na ramce w miejscu wyświetlacza została taka czarna warstwa, zdzieracie to po odklejeniu lcd? Czy zostawiacie i naklejacie na nią taśmę dwustronną aby później dokleić tak z powrotem wyświetlacz?

Dokładnie to chodzi mi o to: Nokia Lumia 735 - Pęknięta szybka, wymiana
    KamGr
    Level 24  
    Jeszcze jedno ostatnie pytanie mam jakich docisków używacie do wklejenia lcd z szybką w ramkę?
    I czym usuwacie resztki kleju B7000 który wyszedł przy klejeniu na krawędzie ramki i lcd?