Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Irytująca przypadłość komputera podczas gry

14 Mar 2016 17:55 567 1
  • Poziom 7  
    Witam

Tak jak w temacie mam pewien nietypowy przynajmniej dla mnie problem który pojawił się przy graniu w Wiedźmina 3 no i ostatnio przy Lords Of The Fallen zapewne w innych też ale póki co w tych dwóch tytułach występuje pewien zgrzyt otóż to podczas grania z niewyjaśnionych przyczyn jaki i bez z góry ustalonego czasu dochodzi do przerwania gry poprzez nagłe przerwanie pracy komputera a bardziej obrazowo monitor gaśnie a sam komputer sprawia wrażenie jakby właśnie się wyłączył tyle tylko że w tym czasie na obudowie pulsuje zielona dioda nad symbolem żarówki dodatkowo nie pomaga ani próba naciskania przycisku restartu jak i przycisku startu komputera na obudowie a samo przyciskanie klawiszy na klawiaturze też nic nie daje po prostu na wszelkie działania jest brak reakcji,
    mruga jedynie wyżej wspomniana dioda pomaga jedynie odłączenie komputera od zasilania i wtedy bez żadnych problemów się uruchamia.

Korzystam z Windowsa 7 wersja 64bit , Sterowniki są zaktualizowane, komputer jest regularnie skanowany pod kątem wirusów.

Niemniej jednak strasznie mnie to irytuje bo czasem bywa tak że cały dzień wszystko jest ok a następnego dnia nie mija 30 min innym razem gram sobie 2-3 godziny spokojnie aż tu nagle wyżej opisane zjawisko. Komputer ma dosyć przyzwoitą specyfikacje więc nie wydaje mi się się aby któryś z komponentów szwankował albo nie wyrabiał, odnoszę wrażanie jakby wtedy komputer przechodził w stan uśpienia albo hibernacji ale ostatnio dezaktywowałem to przy pomocy komend w celu zwolnienia nieco miejsca na dysku , wyłączyłem też klawisze trwałe bo sadziłem że to wina zbyt długo przytrzymywanego klawisza Shift a że pod nim w Wiedźminie znajduje się sprint wiec sadziłem że to jest winowajca ale byłem w błędzie, może to jakiś inny problem który mogłem przeoczyć .

Wybaczcie długość ale liczę że dość dokładnie zobrazowałem to na co szukam odpowiedzi, postaram się szybko odpowiedzieć jeśli o czymś zapomniałem liczę że podrzucicie mi jakieś sensowne rozwiązania albo jakieś sugestie .

Dziękuje i pozdrawiam .
  • Poziom 12  
    Temperatury sprawdź, jakimś programem. A najlepiej to wrzuć jakiś program do testowania procka i grafiki i go trochę przegoń, monitorując temperaturę.