Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows7 - ustawienie widoku wszystkich folderów na "lista"

KJ 14 Mar 2016 20:26 1440 2
 • #1
  KJ
  Level 31  
  Witam.

  Problem występuje na wszystkich wersjach windows7 z jakimi miałem kontakt. Kilka miesięcy temu sam zostałem zmuszony do przesiadki z windows xp na windows7 i o ile z większością problemów jakoś sobie poradziłem to ten zaczyna doprowadzać mnie do furii żeby nie powiedzieć k...icy. Mianowicie chodzi o zmianę sposobu wyświetlania WSZYSTKICH folderów w systemie na tryb lista. Bez absolutnie żadnych wyjątków. Z tego co wyczytałem dotychczas w internecie wydaje się być to niemożliwe do wykonania w tym systemie. Od razu zaznaczam że standardowe procedury w rodzaju zmiana właściwości dowolnego folderu na pożądane a następnie skorzystanie z opcji organizuj->opcje folderów i wyszukiwania->widok->zastosuj do folderów nie skutkują a w zasadzie skutkują częściowo bo ciągle natykam się na foldery które mają standardowe ustawienie widoku czyli szczegóły które uważam za nieporęczne i nieczytelne. Mam powolutku dosyć wiecznego klikania widok->lista lub wybierania z paska właściwego sposobu wyświetlania plików. Albo ja nie rozumiem działania opcji "zastosuj do folderów" albo w systemie skopano tak prostą rzecz która w systemie prawie 15 letnim działała bezdyskusyjnie skutecznie. Czy istnieje wiec jakiś sensowny sposób aby wymusić zmianę widoku we wszystkich folderach istniejących na komputerze na jeden wspólny inny od standardowego (lista) lub zmiana widoku uznawanego za standardowy w sposób dowolny - z użyciem oprogramowania firm trzecich i grzebaniem w rejestrze włącznie ?
 • #2
  szymon122
  Level 38  
  Wejdź w mój komputer i edytuj ustawienia dla poszczególnych dysków zaznaczając zmianę również dla podfolderów, wtedy wszystkie foldery na tym dysku będą miały taki widok ale czy jak podłączysz np. pendrive to jak się wyświetlą pliki to nie wiem.
 • #3
  KJ
  Level 31  
  Całkowite rozwiązanie problemu nie jest możliwe - nadal pojawiają się foldery gdzie domyślny widok jest inny niż lista. Nie chce mi się dalej z tym kombinować więc ostatecznie zostało jak jest - jak kolega wyżej napisał można poustawiać dla dysków i podfolderów na nich ale podpięcie pendrivea czy włożenie płyty do napędu powoduje że na tych nośnikach wyświetlany jest domyślny wygląd. Z tego co się dogrzebałem nie jest możliwe zmuszenie systemu do traktowania wyglądu "lista" jako domyślny