Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kocioł kondensacyjny Vitodens 111-F viessmann

dau 14 Mar 2016 20:49 10266 6
Optex
 • #1
  dau
  Level 7  
  Witam
  prosze o opinie użytkowników serwisantów chce dokonać zakupu

  gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-F viessmann
 • Optex
 • #2
  paltolicho
  Level 17  
  Co chciałbyś wiedzieć? Opinie są różne, jak wiele jest ludzi na forum. Zaraz odezwie się 2 takich co to będą Ciebie namawiali na immergasa, bo taki super, fantastyczny i w ogóle cudo.

  Wszystko się psuje(wszystkie marki). Każdy trzeba serwisować(szukaj serwisu w okolicy). Kocioł wygląda porządnie(ciężko coś więcej powiedzieć o kotle, który w sprzedaży jest rok z hakiem).. Nie jestem zwolennikiem kompaktów, raczej wole tradycyjny kocioł 1f z zasobnikiem oddzielnym.
 • Optex
 • #4
  ziomekorko
  Level 19  
  Witam. Vitodens 111 to kocioł inwestycyjny, czyli jak najtańszy, jak najprostszy, ze słabej jakości komponentów i generalnie stworzony dla deweloperów. W kotle tym jest więcej plastiku i gumy niż metalu. Generalnie Niemieckie, Włoskie i większość Francuskich firm produkujących kotły przeszło na komercjalizm, czyli robimy ładne, tanie i łatwe w masowej produkcji urządzenia z gwarancją do 5-ciu lat i trwałością góra do 10-12 lat. Rozejrzyj się za czymś Holenderskim, Belgijskim, Szwajcarskim albo nielicznymi dobrymi Francuskimi. W tych krajach są jeszcze tacy producenci dla których jakość jest na miejscu pierwszym. Niestety mają jedną wadę - wyższą cenę. Zwróć uwagę na firmy ACV, ATAG, AUER, INTERGAS, HOVAL, REVOX bo to godne polecenia firmy.
 • #5
  szach11
  Level 12  
  Dau nie mam zbyt dużego doświadczenia w temacie ale nie dawno sam stałem przed wyborem kotła i wybrałem 1f z zasobnikiem jest to najlepsze rozwiązanie jeśli masz dostatecznie dużo miejsca. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest kupno kotła 2f ale z małym wbudowanym zasobnikiem tzw. hybryda. Dopiero na końcu jest sam piec 2 funkcyjny. Oczywiście wszystko to ma znaczenie dla komfortu wody użytkowej. Przy CO musisz się kierować tym aby kocioł miał jak największą modulacje palnika. Większość kotłów produkowanych na rynku budowane jest z podobnym podzespołów.
  Zastanów się nad - 2f z zasobnikiem termet integra II. Moce musisz sam dobrać w zależności od domu i ilości użytkowników.
 • #6
  irus.m
  Heating systems specialist
  Po pierwsze @dau
  jako inwestor zaczyna od tyłu(od d..y) strony. Kluczowym zagadnieniem jest określenie zapotrzebowania na moc potrzebną do ogrzania domu- mieszkania przy -20 st C na zewnątrz i moc potrzebną do zagrzania cwu.
  Następnie poszukać kotła, który pracuje w tych zakresach mocy. Jaki to będzie producent, patrząc na ogólnie dostępne marki, nie ma wielkiego znaczenia. Należy wystrzegać się marek egzotycznych.

  pozdrawiam
 • #7
  ziomekorko
  Level 19  
  Irus.m, ci egzotyczni producenci jak ich nazwałeś tworzyli i nadal tworzą niepowtarzalne technologie i kierunki rozwoju, które są i będą nieosiągalne przynajmniej przez 15-scie lat dla nieudolnych popularnych producentów. Stąd ich droga w komercjalizm (frustracja że są lepsi a tacy mali i nieznani, w dodatku to co wymyślili jest chronione i nie można tego skopiować, mają oszczędniejsze, trwalsze i prostsze rozwiązania techniczne). Wiem że będziesz ich bronił bo masz z nich zarobek na serwisach, naprawach i częściach zamiennych. Kiedyś bardzo dawno temu serwisowałem Viessmana, Buderusa, Schafera i Ferroli. Byli to wtedy producenci na poziomie, którzy produkowali porządne produkty starając utrzymywać się w Europejskiej czołówce. Dziś to tylko wspomnienie. Ci popularni producenci zatrzymali się technologicznie w czasie w latach 90-tych ubiegłego wieku, tylko zmieniają nazwy urządzeń i panele sterujące automatyki kotła i myślą jak tu zminimalizować koszty produkcji oraz podnieść cenę produktu czyli zwiększyć zyski. Taka jest prawda i różnice pomiędzy popularnymi i mało znanymi egzotycznymi producentami. Jak będę w twojej okolicy montował i uruchamiał coś z górnej półki to pozwolę sobie do Ciebie zadzwonić i zaprosić w celu przedstawienia Ci dobrego jakościowo produktu. Jak człowiek nie zobaczy ,nie dotknie i nie sprawdzi to nie uwierzy, a już szczególnie Polak. Pozdrowienia i miłego dnia.