Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki olej do skutera Baotian

14 Mar 2016 21:13 4281 14
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie w sprawie jaki olej wlać do skutera 4 sów Baotian BT49QT-7.
    Mam olej Elf 5W40 synthese i czy mogę taki wlać proszę o szybką odpowiedź.
  • Poziom 23  
    Witaj.

Do silników 4-suwowych motocyklowych przeznaczone są oleje z symbolem 4T.
    W silnikach motocyklowych masz mokre sprzęgło wielotarczowe, które jest zalane tym olejem.

Więc poszukaj specyfikację Swojego moplika zanim zalejesz.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No jest napisane do silników 4t ale czy może być taki.?
    A sprzęgło mam suche ze chyba są jakieś tarcze sprzęgłowe w silniku.
  • Poziom 23  
    Purson1 napisał:
    Witam mam pytanie w sprawie jaki olej wlać do skutera 4 sów Baotian BT49QT-7.
    Mam olej Elf 5W40 synthese i czy mogę taki wlać proszę o szybką odpowiedź.

Napisałeś olej Elf 5W40.

Ja do swojej Hondy wlewam olej 10w40 z dopiskiem na butelce 4T
    Jaki olej do skutera Baotian
  • Poziom 10  
    to czyli lepiej nie wlewać takiego?
  • Poziom 10  
    To w końcu mogę wlać taki syntetyk 5w40 czy nie wrazie czego co sie stanie jak wleje taki jakie mogą byc skutki?
  • Poziom 12  
    W tym sprzęcie nie ma żadnego mokrego sprzęgła. Ten olej jak najbardziej się do tego nadaje i jest bardzo dobry , ja bym się nawet nie zastanawiał.
  • Poziom 10  
    no tak ale czy w zime bedzie dobry bo jeżdżę w zimę i czy w lato nie bedzie sie grzał zabardzo?
  • Poziom 21  
    Ja bym się tam zbytnio nie rozwodził... To najzwyklejszy skuter, do tego niskiej jakości... Wlej co zalecane, byle nie z Tesco i pojedzie...

W naszym klimacie optymalny jest 10w40 i taki bym zasadził. Da radę w -20 i +30 stopniach...
    Ja YBR 125 jeździłem na takim dosłownie cały rok (nawet w -30) i nawet raz nie zaprotestował... Wlewanie full syntetyka to wg mnie przesada, taka sama jak wlewanie benzyny 98oktan... Ten sprzęt po prostu nie wykorzysta w pełni tak dobrego oleju.
    Do masowego chińskiego skutera można nawet wlać wyrób platinum orlenu... Kumpla moped pracował na tym równie dobrze co na mobilu i lepiej niż na motulu...

Osobiście mam bardzo złe doświadczenia z motulem (i to nie z podróbką!)... Tak więc tego nie polecam...
    Za to castrol bardzo fajnie mi pracował w Yamaszce... Zrobiłem na nim 20tys km i silnik nie wykazywał jakichkolwiek szwanków. A lekko ze mną nie miał...
  • Poziom 10  
    to jak juz mam ten olej 5w40 to nie bede wydawal znowu kasy na następny

Dodano po 13 [minuty]:

I tez byl pol roku temu po remoncie skuter.
  • Poziom 11  
    Rafik, nie rzadko ta wymiana oleju?? 20kkm to trochę jest jednak ;)

A remont skutera to co dokladnie?? Jakiś. Szlif? Wymiana cylindra?, bo ogólnie po takich naprawach to wymiana oleju po ok 150-300km. I później przy 1000km. Ogólnie w chińczykach to filtr oleju jest pożal się Boże... Podobny jak w kosiorkach, praktycznie brak, małe opiłki krążą po układzie, za w chińczyku wymieniałem co 1000-1500km, zawsze dostrzegałem opiłki ;) osobiście uważam że lepiej częściej wymieniać olej w tym sprzęcie, niż rzadko a dobrym olejem. Sam lałem 15w40 a to tylko dlatego że kupiłem w promocji w kaufie za 5l chyba niecałe 30zł... Miłe zaskoczenie, made in germany, polecany prze dalimer ag ;).

Syntetyk lepszy na zimę, niż mineral, od początku pracy można powiedzieć chroni silnik, mineral dopóki się nie rozgrzeje, może zrywać film olejowy.
    W tym przypadku to chyba jedynym minusem syntetyku mogą być wycieki na postoju, mineral zimny jest gęsty, syntetyk rzadki, jak masz uszkodzone uszczelki/uszczelniacze to może uciekać po trochu. Naprawy tego typu w tym skuterze są groszowe....
    Więc lej jak masz 5w40 i się nie zastanawiaj ;)
  • Poziom 21  
    Mówiłem że na motocyklu zrobiłem 20tys km, a po drodze wymiany były 3, może źle się wysłowiłem...

Dlatego wg mnie najlepszy do takiego mopeda jest półsyntetyk...