Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL lokalizacja artykułów do wybranych miejsc paletowych

MaciejBogdan 14 Mar 2016 23:57 927 7
  • #1 14 Mar 2016 23:57
    MaciejBogdan
    Poziom 5  

Dzień dobry.
    Potrzebuję prostego stworzenia arkusza kalkulacyjnego w którym mógłbym:
    1.Przyjąć towar na magazyn w postaci wpisania ilości i zaadresowania w wybranym miejscu paletowym.WAŻNE: aby do jednego miejsca paletowego można było przypisać kilka artykułów.
    2.Zdjąć towar z magazynu z określonej lokalizacji.
    3.Kiedy otworzę arkusz, żeby można było wyszukać po indeksie gdzie dany artykuł znajduje się w magazynie i w jakiej ilości.

Dla przykładu:
    Mam bazę-
    1234 oprawka
    1235- żarówka
    1236- wtyczka
    1237- bezpiecznik

Magazyn wysokiego składowania( 3 poziomy razem z podłogą) każde gniazdo 3 miejsca paletowe. A1, A2, A3,-pierwszy regał podłoga, A4 A5 A6 -pierwsze piętro, A7 A8 A9 drugie piętro.

Przychodzi towar: 100 szt oprawki, 200 szt żarówek i 50 szt wtyczki- przypisuję miejsce paletowe A8.
    Następnego dnia ściągam paletę z miejsca A8 i zdemuję ze stanu 20 szt oprawki.
    Kolejnego dnia otwieram arkusz i wyszukuję po indeksie np 1234 w której lokalizacji pozostało mi ile oprawek.System pokazuje: 80 szt oprawki-miejsce paletowe A8.

Arkusz który zredagował kolega marek003 bardzo ułatwiłby mi pracę na magazynie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2916973.html
    Potrzebuję jednak wprowadzić w nim drobne modyfikacje, jednak nie wiem jak :(
    Czy któryś z użytkowników forum mógłby poświęcić mi troszkę czasu i pomóc mi?
    Mianowicie to co chciałbym zmienić w arkuszu:
    1.Wyszukanie towaru po indeksie a nie po asortymencie.
    2.Możliwość dodania do miejsca paletowego więcej niż jednego asortymentu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję że to drobne modyfikacje i Ktoś zechce mi pomóc.
    Z góry bardzo dziękuję za wsparcie i poświęcony czas.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 15 Mar 2016 14:57
    Tomuś_P
    Poziom 10  

Może by jakieś makra do tego stworzyć

0
  • #3 15 Mar 2016 18:55
    MaciejBogdan
    Poziom 5  

Zapewne rzecz ma się w makrach, niestety moja znajomość excela ogranicza się do prostych formuł przeliczeniowych w tabelach na jednym arkuszu, stąd prośba o wsparcie wśród bardziej zaawansowanych użytkowników....

0
  • #4 16 Mar 2016 15:18
    Tomuś_P
    Poziom 10  

Niestety też nie bardzo się na tym znam, ale jak poszukasz to w Internacie jest masa poradników to tworzenia makr. Ewentualnie jak nie masz na to czasu to są firmy które robią makra na zamówienie, moja znajoma kiedyś korzystała z usług Cognity i jest bardzo zadowolona. Zawsze możesz to tak załatwić.

0
  • #5 20 Mar 2016 00:15
    MaciejBogdan
    Poziom 5  

Czy nikt inny na forum nie zechciałby mi pomóc?
    Fakt, potrzebuję trochę poprowadzenia za rękę, ale przyznam szczerze mam bardzo niewiele czasu na stworzenie formularza :(
    Próbowałem bowiem sam zacząć wgryzać się w makra, jednak nauka od podstaw zajmuje dużo czasu niestety....Proszę o wsparcie raz jeszcze ....

0
  • #6 20 Mar 2016 07:23
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Ze względu na to, że adaptacji trzeba by poświęcić odrobinę czasu (przeróbki to przekleństwo) - napisz/narysuj jak ty to widzisz. Dlaczego nie nazwiesz sobie (najprościej) miejsc 123A1, 123A2, itd? Są unikatowe i rozpoznawalne...

0
  • #7 20 Mar 2016 19:38
    MaciejBogdan
    Poziom 5  

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    To jeszcze raz wszystko od początku.
    W pierwszym załączniku rzut magazynu. Chciałbym aby każde gniazdo miało swoje oznaczenie.
    Na każdym gnieździe są 3 palety. Na każdej palecie możliwy jest miks produktów. Co oznacza że na jednej półce np. A1 może znajdować się nawet 40 artykułów.
    Łącznie regałów mam 15 ( A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O).Każdy z nich 3 poziomy( A1, A2, A3, B1, B3, C1 itd.).Może ulec zmianie kiedyś.Na każdym gnieździe po 3 miejsca paletowe, ale tego już nie chce rozbijać. Tak więc lokalizacja produktu to docelowo A1, A2 itd.
    Teraz konkretnie, jak widzę pracę na arkuszu. Potrzebuję mieć bazę produktów: indeks, nazwa w którą mógłbym dopisywać artykuły, względnie je usuwać w sytuacji rotacji gdy jeden zastępuje inny( zakładka pierwsza)
    Druga sprawa to potrzeba widoku całego magazynu: lokalizacja, indeks, nazwa, ilość, (zakładka druga)
    Teraz sprawa przyjęcia towaru: Wpisuję indeks-wyświetla się nazwa( zassana z zakładki pierwszej ASORTYMENT), następnie wpisuję ilość i lokalizację w którą wstawiam paletę na regał. Klikam przycisk "wstaw produkt" i produkty przypisują się do określonej lokalizacji na magazynie( dane są zapisywane do zakładki MAGAZYN) (zakładka trzecia)
    Teraz kwesta zdjęcia z stanów magazynowych: analogicznie do dostawy. Wpisuję indeks, zasysa się nazwa, wpisuję ilość, lokalizację z której zdejmuję asortyment i klikam przycisk „zdejmij produkt”.(zakładka czwarta)
    Ostatnie dwie rzeczy:
    Na bazie tych arkuszy chciałbym wyszukać :
    1.Asortyment gdzie go znajdę na magazynie. Wpisuję indeks wypełnia się nazwa i wyszukuje za pomocą przycisku ”wyszukaj produkt” w której( bądź w których lokalizacjach) i w jakich ilościach występuje produkt ( zakładka piąta)
    2.Lokalizację w której znajdę produkty na magazynie. Analogicznie do pukntu 1. (zakładka szósta)

Na koniec jakiś spis przycisków i dodatkowo przycisk zapisujący dane i zamykający program( zakładka siódma.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Mam nadzieję że dość jasno sprecyzowałem i rozpisałem co potrzebuję. Pozdrawiam serdecznie!

0
  • #8 29 Mar 2016 16:44
    MaciejBogdan
    Poziom 5  

Dzień dobry po świętach :)
    Czy ktoś z użytkowników forum może mi odpowiedzieć na posta powyżej?
    Czy da się coś takiego zrobić?/czy ktoś może mnie wspomóc?

0