Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool awo/c 61010 błąd F06 uszkodzony programator

15 Mar 2016 09:20 2052 2
  • Level 12  
    Witam.
    Jak w temacie mam do naprawy sterownik do pralki i jestem pewien ze to wina sterownika bo po włożeniu do innej pralki (sprawnej) tez wyskakuje błąd F06 tak wiec mogę pominąć szukanie usterki silnika albo wiązki.
    Teraz do rzeczy:
    pralka zaraz po włączeniu i nabraniu wody wyświetla błąd, przy załączeniu wirowania włącza pompę wody i w momencie kiedy powinna zacząć kręcić silnikiem tez wyrzuca błąd.
    Na początku zacząłem od wylutowania i sprawdzenia triaka i przekaźników silnika. Wszystko jest dobrze triak ma rezystancje takie jak inny nowy ze sklepu a przekaźniki się przełączają i mają przejście.
    Tranzystory od sterowania przekaźników i diody obok nich tez wyglądają na dobre i nie wiem czego szukać w tym sterowniku?
  • Level 12  
    Posprawdzałem rezystorki po drodze od wejścia prądniczki do procka (te zaznaczone na zdjęciu) i wszystko wydaje się być dobre.
    Sprawdziłem też tranzystor 3FW i diodę obok niego (w kółku po lewej stronie obok procesora) i też wszystko wygląda na dobre i normalnie nie wiem czego dalej szukać.