Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Mio i Becker - usterki programowe i sprzętowe

koala106 25 Maj 2016 17:41 17559 50
    k0sa

Poziom 12  
    Wszystko bardzo dokładnie z góry do dołu jest opisane w tym wątku. Nawet lepiej, ponieważ jest nawet wszystko do pobrania. Nic tylko usiąść i wziąć się do roboty...
    Jak się ma konkretny problem to można zapytać, a ktoś pomoże.
    Jak nie wiadomo za co się brać to polecam przeczytać i pobrać wszystko :)
    Trochę czasu zajmie, ale wydaje mi się, że masz na to czas z tego co napisałeś.
    koala106
    Poziom 39  
    Z doświadczenia - ten model nie nadaje się do reanimacji - poszukaj lepiej jakiegoś dawcy i przełóż płytę lub LCD.
    toto80
    Poziom 14  
    nawet jak jest taki komunikat Aplication AppStartupSEC.exe encountered a serious error and must shut down będzie ciężko podnieść ja ?
    KrzysztofK
    Poziom 21  
    Witam. Wpadła mi w ręce navi Becker Traffic Assist Highspeed 7934 na Win CE .NET 4.2 Core. Nawigacja działa, lecz jest problem z Automapą ze względu na przestarzałego Windowsa (znalazłem taką informacje w internecie). Czy jest możliwość aktualizacji firmware'u lub czy jest w ogóle sens aktualizacji tej nawigacji?
    koala106
    Poziom 39  
    Nie ma możliwości upgrade do nowszego Windowsa. Sprzęt ma już swoje lata i na nim odpalisz co najwyżej stare Igo lub MapęMap.
    KrzysztofK
    Poziom 21  
    Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałem.
    jaco11
    Poziom 14  
    Witam.
    Posiadam MIO Spirit 697 Truck LM. Nie mam połączenia z USB. Czy da się to jakoś zrobić?
    koala106
    Poziom 39  
    Odpowiedź w pierwszym poście na końcu artykułu.
    bambusfly
    Poziom 11  
    Odświeżę temat, poszukuję aktualizację firmware do Becker Be Z200 1.0.4, pomoże ktoś?
    lukien2
    Poziom 12  
    koala106 napisał:
    Urządzenie wisi na logo Mio (Urządzenia Mio Spirit drugiej generacji z Windows CE6) – wskutek niepoprawnego odblokowania. W tym wypadku działanie polega na uruchomieniu urządzenia w trybie serwisowym z karty i uporządkowaniu pamięci wewnętrznej: w tym celu posłużymy się programem Total Commander dla Windows CE – kopiujemy plik CECMD.exe na kartę pamięci i zmieniamy jego nazwę na iBoot.exe, wkładamy kartę do urządzenia, włączamy je i po chwili powinien pokazać się ekran Total Commandera, wchodzimy w My Flash Disk, odszukujemy plik paths.xml, usuwamy go z urządzenia, wyłączamy je i podłączamy pod komputer, po włączeniu urządzenie powinno być widoczne – pora na wgranie backupu lub ponowną instalację oprogramowania za pomocą Mio More Desktop.

Mam mio spirit 6900 LM i niestety nie mogę go uruchomić tym sposobem. wisiało na logo a teraz próbuje zainstalować j.polski i kręci cały czas kółeczka. Może jakaś podpowiedź jeszcze?
    koala106
    Poziom 39  
    Kołeczka - tzn? Komunikacja z PC jest?
    lukien2
    Poziom 12  
    Połączenie z PC jest , ale gdy chcę zrobić kopie zapasową, to wyłącza miomore. Bez wykonania kopii widzi urządzenie , ale nie mogę zainstalować map i nie mogę nic wgrać z płyty . Klucze odzyskuje normalnie.
    Waldek_K
    Poziom 1  
    Koala 106, mam prośbę o fachową poradę. Jaką niedrogą nawigację 5" polecasz do zainstalowania Auto Mapy? Od kilku lat używam Navroad NR560BF , ale ostatnio zacina się, wyłącza, nie chce wystartować po dojechaniu do celu itp. Myślałem o Beckerze Active.5S lub Mio Spirit 7500 LM. A może jeszcze coś innego? Pozdrawiam Waldek
    squdow
    Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam Mio SPirit 4900LM pewnego dnia sie zwiesiła
    teraz po podłączeniu do prądu pojawia się pomarańczowe logo mio kwadraciki na dole poruszają sie i zwis
    włożenie karty z TC nic nie daje...
    Proszę bardzo o pomoc

oczywiście komp nie widzi nawigacji
    k0sa

Poziom 12  
    Spróbuj wrzucić na kartę autorun i odpal MIO z włożoną kartą, ew. włóż podczas staru - nie wszystkie MIO wykrywają kartę jeżeli jest ona włożona do środka przed uruchomieniem sprzętu. Czasem trzeba to zrobić czas uruchamiania. Z tego co pamiętam to powinien być katalog Default\auto.exe
    Ewentualnie na necie znaleźć pakiet MioEmergencyDisk i on powinien się odpalić.
    Jak to nie zadziała to temat z tzw. 9 pinem do masy i menu serwisowe.
    Piotrkam1992
    Poziom 1  
    Cześć, posiadam nawigację MIO SPIRIT 7500 LM. Przy aktualizacji map rozkalibrował się ekran. Przywróciłem urządzenie do ustawień fabrycznych i nie mogę teraz przejść przez ekran startowy samouczka bo brakuje mi ekranu by przejść dalej lub pominąć.
    Mam w związku z tym parę pytań:
    1) Czy w tym przypadku reinstalacja oprogramowania na nawigacji coś mi da?
    2) Czy jest opcja by to uratować zmieniając jakąś zmienną i pomijając samouczek?
    3) Ustawiłem aplikację w folderze według instrukcji z nazwą zalezioną w device.xml. Jak dostać się do ekranu w którym można kalibrować dotyk?

Z góry dziękuję za pomoc :)
    Pozdrawiam
    Piotr
    koala106
    Poziom 39  
    W pierwszym poście masz podane.
    zyzu73
    Poziom 2  
    Witam, a jeżeli w mio 6900 lm wisi na logo i żadne pliki nie z karty nie pomagają i nie widzi komputer, czy ktoś ma jakiś pomysł.
    mayzel
    Poziom 13  
    Cześć Panie , Panowie .
    Mam zakupioną powystawową Becker Active 7s, z nawigacją iGO 8 na karcie SD oraz Automapa ( przygotowana). Po włączeniu urządzenia i próbie wejścia do map Becker pojawia się tylko ekran powitalny tejże i nic dalej się nie dzieje. Aplikacja iGO działa normalnie po włączeniu urządzenia. Czy mapy Becker są zablokowane? W Content Manager widać że są zainstalowane ale nie mam możliwości ich uruchomienia.
    Czy można w jakiś nie skomplikowany sposób odblokować ową nawigację?

Z góry dziękuję za informacje.
    Pozdrawiam
    Irek
    Gienek
    Poziom 36  
    Skoro działa IGO (i prawdopodobnie AutoMapa), to świadczy o tym, że nawigacja jest odblokowana.
    Aby korzystać z oryginalnej mapy Becker, musisz takową posiadać i w dodatku z licencją.
    Z Twojego opisu wynika, że w nawigacji nie ma zainstalowanych map Becker.