Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne (drukowanie, skanowanie) do domu?

lollicropp 15 Mar 2016 13:07 1893 6
    lollicropp
    Level 12  
    Witam.
    Chciałbym zakupić atramentowe urządzenie wielofunkcyjne do drukowania oraz skanowania dokumentów i zdjęć w domu. Głównie chodzi mi o tani koszt eksploatacji, dobrze byłoby, gdyby miało wifi oraz funkcje drukowania na papierze do fotografii :)
    Czytałem, że dobra firma to Brothers.
    Macie jakieś konkretne modele do polecenia ? :)
    zdzichra
    Level 30  
    Brother to fajne i tanie w eksploatacji urządzenia i długowieczne-pod jednym warunkiem że pamiętasz o tym że jeżeli nie używasz drukarki koniecznie trzeba co powiedzmy 3 dni - tydzień wydrukować choć jedną stronę celem nie dopuszczenia do zaschnięcia głowic drukujących.Reszta w nich jest ok.
    lollicropp
    Level 12  
    Czytałem zaproponowany temat i spodobała mi się Canon Pixma G1400. Jeśli chodzi o brothera to znalazłem model J105. Obie kosztują 500 zł, jednak tusze do Canona są o wiele tańsze.
    Ale czy nie ma żadnej tańszej drukarki wartej uwagi? Np do 300 zł. Chodzi mi głównie o koszt ekploatacji.
    User removed account
    User removed account  
    jwdorjan
    Level 9  
    Drukowanie zdjęć w domu drukarką atramentową? Jeszcze na dodatek tanio? Zapomnij. Taniej i lepiej zrobią to w zakładzie fotograficznym. Sporadycznie pewnie spróbujesz coś wydrukować, a po 20 kartkach A4 zabraknie tuszu. Funkcja wifi zdecydowanie spowalnia przesył danych do drukarki w porównaniu do kabla. Lepiej drukarkę podłączyć do routera z wifi i masz nieograniczony dostęp z każdego laptopa i innych komputerów w sieci.

Brother to niezłe urządzenia. Ja jednak nie kupiłbym żadnej atramentówki. Zastanów się nad wielofunkcyjną drukarką laserową. Zupełnie inna jakość i trwałość wydruków, a koszty eksploatacji zdecydowanie mniejsze. Tylko w proponowanej kwocie zupełnie nieosiągalne, chyba że używane.
    Pozdrawiam.
    lollicropp
    Level 12  
    Zdecydowałem się na zakup drukarki Brother J105. Posiadam ją od roku i jestem zadowolony. Drukarka automatycznie oczyszcza atramenty co parę dni, jeżeli nie jest używana przez jakiś czas. Drukowanie przez Wifi działa sprawnie. Dziękuję wszystkim za pomoc.