Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne (drukowanie, skanowanie) do domu?

lollicropp 15 Mar 2016 13:07 1593 6
  • #1 15 Mar 2016 13:07
    lollicropp
    Poziom 12  

Witam.
    Chciałbym zakupić atramentowe urządzenie wielofunkcyjne do drukowania oraz skanowania dokumentów i zdjęć w domu. Głównie chodzi mi o tani koszt eksploatacji, dobrze byłoby, gdyby miało wifi oraz funkcje drukowania na papierze do fotografii :)
    Czytałem, że dobra firma to Brothers.
    Macie jakieś konkretne modele do polecenia ? :)

0 6
  • Deimic Smart Home
  • Deimic Smart Home
  • #3 15 Mar 2016 14:50
    zdzichra
    Poziom 29  

Brother to fajne i tanie w eksploatacji urządzenia i długowieczne-pod jednym warunkiem że pamiętasz o tym że jeżeli nie używasz drukarki koniecznie trzeba co powiedzmy 3 dni - tydzień wydrukować choć jedną stronę celem nie dopuszczenia do zaschnięcia głowic drukujących.Reszta w nich jest ok.

1
  • #4 15 Mar 2016 16:10
    lollicropp
    Poziom 12  

Czytałem zaproponowany temat i spodobała mi się Canon Pixma G1400. Jeśli chodzi o brothera to znalazłem model J105. Obie kosztują 500 zł, jednak tusze do Canona są o wiele tańsze.
    Ale czy nie ma żadnej tańszej drukarki wartej uwagi? Np do 300 zł. Chodzi mi głównie o koszt ekploatacji.

0
  • #5 15 Mar 2016 20:02
    756466
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 16 Mar 2016 02:44
    jwdorjan
    Poziom 8  

Drukowanie zdjęć w domu drukarką atramentową? Jeszcze na dodatek tanio? Zapomnij. Taniej i lepiej zrobią to w zakładzie fotograficznym. Sporadycznie pewnie spróbujesz coś wydrukować, a po 20 kartkach A4 zabraknie tuszu. Funkcja wifi zdecydowanie spowalnia przesył danych do drukarki w porównaniu do kabla. Lepiej drukarkę podłączyć do routera z wifi i masz nieograniczony dostęp z każdego laptopa i innych komputerów w sieci.

Brother to niezłe urządzenia. Ja jednak nie kupiłbym żadnej atramentówki. Zastanów się nad wielofunkcyjną drukarką laserową. Zupełnie inna jakość i trwałość wydruków, a koszty eksploatacji zdecydowanie mniejsze. Tylko w proponowanej kwocie zupełnie nieosiągalne, chyba że używane.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 11 Paź 2017 07:50
    lollicropp
    Poziom 12  

Zdecydowałem się na zakup drukarki Brother J105. Posiadam ją od roku i jestem zadowolony. Drukarka automatycznie oczyszcza atramenty co parę dni, jeżeli nie jest używana przez jakiś czas. Drukowanie przez Wifi działa sprawnie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

0