Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JP-500 - Kostka - połączenie / śledź

PajDziku 15 Mar 2016 13:22 804 6
 • #1 15 Mar 2016 13:22
  PajDziku
  Poziom 10  

  Witam,

  od paru dni jestem posiadaczem seata arosy. W samochodzie przy kupnie było niepodłączone radio J&P-500. Chciałem podłączyć więc radio, ale okazało się, że wiązka kabli wychodząca z samochodu zakończona jest kostkami ISO, natomiast w radiu jest kostka o niezidentyfikowanym skrócie (przynajmniej dla mnie, a szukam tego już od 2 dni..). Poniżej zdjęcie:

  JP-500 - Kostka - połączenie / śledź

  Przypuszczam, że kostka taka jest prehistoryczna (z resztą jak same radio). Zależy mi jednak, aby to radio podłączyć, żeby grało cokolwiek..

  Podłączyłem radio pod zasilacz od kompa i znalazłem piny zasilające. Muszę jeszcze poszukać pinów od głośników (chyba, że znacie kolory kabli, które przeważnie odpowiadają za nagłośnienie?).

  Pytanie dla Was: Poznajecie jaki to jest rodzaj kostki, żebym mógł kupić przejściówkę? Czy też nie znajdę nigdzie takiej przejściówki i będę zmuszony do połączenia bezpośredniego radia za pomocą np. szybkozłączek?

  0 6
 • #3 17 Mar 2016 09:32
  PajDziku
  Poziom 10  

  Na obrazku, który podałeś, jeden z pinów (w moim przypadku) to GND (neutral) - niebieska kropa na rysunku. Natomiast jeżeli chodzi treść Twojego posta, to pewnie podałeś nazwę kostki, niestety szukając teraz w sieci, nie potrafię znaleźć takiego adaptera. Wszystko co znajduje to taśmy, które nijak się mają do mojej kostki. Zastanawiam się, czy ma w ogóle sens bawienie się w to, czy po prostu nie zamówić jakiegoś używanego radia z wejściami ISO.

  0
 • Pomocny post
  #4 17 Mar 2016 10:52
  Elektron1234
  Poziom 20  

  Witam
  To stary model podłączen i redukcji na ISO napewno nie znajdziesz.
  To model który ma wspólna mase na głośniki na prawa strone i lewą strone.
  Mozliwe tez że jest jedna masa na wszystkie głosniki a z radia wychodza tylko "+"głośników
  Niestety Twoje zdjecie nie pokazuje tylu tej kostki.
  Mysle że najlepszym sposobem jest poprostu kupić gniazdo ISO i podłączyć
  lubjak piszesz używke

  0
 • Pomocny post
  #5 17 Mar 2016 12:10
  abart64
  Poziom 29  

  Mam wrażenie patrząc na zdjęcie, że na radiu jest naklejka z rozpiską przewodów.
  Zwykle była na tych starociach.

  0
 • #6 19 Mar 2016 10:57
  PajDziku
  Poziom 10  

  @Elektron1234 tak też właśnie zrobiłem, kupiłem kostkę ISO i póki co podłączyłem radio na próbę skręcając przewody (czas na lutowanie, będzie dziś :-)). Po próbie generalnej radio uruchomiło się, tylko, że po przekręceniu kluczyka w pozycję wyłączonego zapłonu, radio cały czas chodzi. Próbowałem już zamienić przewody z kostki do radi, żółty z czerwonym i dalej to samo.. Myślę, że poprzedni właściciele/fabryka, przy przeprowadzaniu kabli do gniazda radia pominęli stacyjkę i stąd ten problem, no chyba że się mylę? Wydaję mi się jednak, że nie, bo z radia wychodzi tylko 7 przewodów:

  Czerwony - napięcie dodatnie 12V (+) - obojętnie czy zapłon włączony, czy nie.
  Żółty - napięcie dodatnie 12V (+) - obojętnie czy zapłon włączony, czy nie.
  Czarny - masa (-)
  Niebieski - elektryczny wzmacniacz anteny? - tak mi się wydaję
  Biało-czarny - Głośnik lewy przód (-)
  Biały - Głośnik lewy przód (+)
  Szaro-czarny - Głośnik prawy przód (-)
  Szary - Głośnik prawy przód (+)

  więc jedyna możliwość zamiany zasilania radia to żółty z czerwonym, ale tak jak piszę- ich zamiana nic nie daję, radio cały czas chodzi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.. Macie jakieś rady?

  @abart64 tak, jest opis kolorów i połączenia, a zauważyłem opis dopiero teraz pisząc tego posta.. ^^ (tak wiem, głupota..). Może gdyby ten opis był w języku angielskim, a nie francuskim zwróciłbym uwagę prędzej.., teraz już znam opis poszczególnych kabli i widzę, że nie ma możliwości, aby po przekręceniu kluczyka radio z automatu się wyłączało..

  JP-500 - Kostka - połączenie / śledź

  Dzięki panowie za pomoc!
  Temat do zamknięcia.

  0
 • #7 19 Mar 2016 13:26
  abart64
  Poziom 29  

  Zasilanie na radio w seacie i podobnych powinno zniknąć dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a nie samym wyłączeniu na zero. Pojawia się ponownie po przekręceniu. Powinno być do czerwonego przewodu podłączone, żółty do stałego napięcia na podtrzymanie pamieci.

  0