Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JP-500 - Kostka - połączenie / śledź

PajDziku 15 Mar 2016 13:22 804 6
  • #1 15 Mar 2016 13:22
    PajDziku
    Poziom 10  

Witam,

od paru dni jestem posiadaczem seata arosy. W samochodzie przy kupnie było niepodłączone radio J&P-500. Chciałem podłączyć więc radio, ale okazało się, że wiązka kabli wychodząca z samochodu zakończona jest kostkami ISO, natomiast w radiu jest kostka o niezidentyfikowanym skrócie (przynajmniej dla mnie, a szukam tego już od 2 dni..). Poniżej zdjęcie:

Przypuszczam, że kostka taka jest prehistoryczna (z resztą jak same radio). Zależy mi jednak, aby to radio podłączyć, żeby grało cokolwiek..

Podłączyłem radio pod zasilacz od kompa i znalazłem piny zasilające. Muszę jeszcze poszukać pinów od głośników (chyba, że znacie kolory kabli, które przeważnie odpowiadają za nagłośnienie?).

Pytanie dla Was: Poznajecie jaki to jest rodzaj kostki, żebym mógł kupić przejściówkę? Czy też nie znajdę nigdzie takiej przejściówki i będę zmuszony do połączenia bezpośredniego radia za pomocą np. szybkozłączek?

0 6
  • #3 17 Mar 2016 09:32
    PajDziku
    Poziom 10  

Na obrazku, który podałeś, jeden z pinów (w moim przypadku) to GND (neutral) - niebieska kropa na rysunku. Natomiast jeżeli chodzi treść Twojego posta, to pewnie podałeś nazwę kostki, niestety szukając teraz w sieci, nie potrafię znaleźć takiego adaptera. Wszystko co znajduje to taśmy, które nijak się mają do mojej kostki. Zastanawiam się, czy ma w ogóle sens bawienie się w to, czy po prostu nie zamówić jakiegoś używanego radia z wejściami ISO.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Mar 2016 10:52
    Elektron1234
    Poziom 20  

Witam
    To stary model podłączen i redukcji na ISO napewno nie znajdziesz.
    To model który ma wspólna mase na głośniki na prawa strone i lewą strone.
    Mozliwe tez że jest jedna masa na wszystkie głosniki a z radia wychodza tylko "+"głośników
    Niestety Twoje zdjecie nie pokazuje tylu tej kostki.
    Mysle że najlepszym sposobem jest poprostu kupić gniazdo ISO i podłączyć
    lubjak piszesz używke

0
  • Pomocny post
    #5 17 Mar 2016 12:10
    abart64
    Poziom 29  

Mam wrażenie patrząc na zdjęcie, że na radiu jest naklejka z rozpiską przewodów.
    Zwykle była na tych starociach.

0
  • #6 19 Mar 2016 10:57
    PajDziku
    Poziom 10  

@Elektron1234 tak też właśnie zrobiłem, kupiłem kostkę ISO i póki co podłączyłem radio na próbę skręcając przewody (czas na lutowanie, będzie dziś :-)). Po próbie generalnej radio uruchomiło się, tylko, że po przekręceniu kluczyka w pozycję wyłączonego zapłonu, radio cały czas chodzi. Próbowałem już zamienić przewody z kostki do radi, żółty z czerwonym i dalej to samo.. Myślę, że poprzedni właściciele/fabryka, przy przeprowadzaniu kabli do gniazda radia pominęli stacyjkę i stąd ten problem, no chyba że się mylę? Wydaję mi się jednak, że nie, bo z radia wychodzi tylko 7 przewodów:

Czerwony - napięcie dodatnie 12V (+) - obojętnie czy zapłon włączony, czy nie.
    Żółty - napięcie dodatnie 12V (+) - obojętnie czy zapłon włączony, czy nie.
    Czarny - masa (-)
    Niebieski - elektryczny wzmacniacz anteny? - tak mi się wydaję
    Biało-czarny - Głośnik lewy przód (-)
    Biały - Głośnik lewy przód (+)
    Szaro-czarny - Głośnik prawy przód (-)
    Szary - Głośnik prawy przód (+)

więc jedyna możliwość zamiany zasilania radia to żółty z czerwonym, ale tak jak piszę- ich zamiana nic nie daję, radio cały czas chodzi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.. Macie jakieś rady?

@abart64 tak, jest opis kolorów i połączenia, a zauważyłem opis dopiero teraz pisząc tego posta.. ^^ (tak wiem, głupota..). Może gdyby ten opis był w języku angielskim, a nie francuskim zwróciłbym uwagę prędzej.., teraz już znam opis poszczególnych kabli i widzę, że nie ma możliwości, aby po przekręceniu kluczyka radio z automatu się wyłączało..

Dzięki panowie za pomoc!
    Temat do zamknięcia.

0
  • #7 19 Mar 2016 13:26
    abart64
    Poziom 29  

Zasilanie na radio w seacie i podobnych powinno zniknąć dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a nie samym wyłączeniu na zero. Pojawia się ponownie po przekręceniu. Powinno być do czerwonego przewodu podłączone, żółty do stałego napięcia na podtrzymanie pamieci.

0