Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa duże ,,¦" na klawiaturze

Boruxas 15 Mar 2016 14:43 52146 19
    Boruxas
    Level 7  
    Witam!
    Otóż mój problem jest błachy, lecz jak dla mnie uci±żliwy - chodzi o to, że gdy naciskam kombinację klawiszy: lewy Shift+prawy alt+s w ŻADNYM programie nie pojawia się ,,¦". Jednak co dziwne jak wezmę kombinację klawiszy Prawy shift+prawy alt+s to bez problemu działa ,,¦". Jestem akurat przyzwyczajony do wpisywania dużych liter lewym shiftem i ciężko mi się przestawić. Zrobiłem nawet format, żeby sprawdzić czy to co¶ da (wiem że ,,genialne rozwi±zanie"). Jednak problem nadal występuje.
    pdurka
    Level 8  
    a reszta polskie litery np. ±, ę? działa? Jak nie działa to spróbuj programem remapkey, podam linka http://www.remapkey.com/download.html, ale najpierw sprawdĽ czy nie przypisałe¶ skrót klawiatury jakiego¶ programu działaj±ce w tle.
    Aseri15
    Level 32  
    SprawdĽ ustawienia języka klawiatury. Aby poprawnie to działało jak chcesz, powiniene¶ mieć ustawion± klawiaturę ( Polski - Programisty )
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Możliwe też, że ta klawiatura tak ma. Może jaki¶ chiński geniusz nie przewidział, że kto¶ będzie wpisywał na klawiaturze "polskie duże s z kresk±". Oczywi¶cie trzeba się upewnić czy układ klawiatury to "polski programisty", a nie np. "polski 214", albo samo "polski".
    Aseri15
    Level 32  
    Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Niektóre klawiatury s± tak skonstruowane, że nie ogarniaj± kliknięcia więcej niż dwóch klawiszy na raz na konkretnej ¶cieżce. Jeżeli powyższe ustawienia s± ok, to prawdopodobnie problem tkwi wła¶nie w samej klawiaturze.
    pdurka
    Level 8  
    Nie polecam kupować klawiatur mało znanych firm. Wystarczy kupić tańsz± ale dobr±. Poza tym może ma uszkodzony chip.
    Damnian
    Level 34  
    SprawdĽ czy w którym¶ programie nie ma HotKey w takiej kombinacji. Najcze¶ciej jest to w sterownikach od karty graficznej.
    Boruxas
    Level 7  
    -Mam ten polski programisty ustawiony i próbowałem z każdym innym polskim
    -tak, inne polskie znaki typu ±,ę itd działaj± duże i małe
    -żaden program w tle tego nie powoduje, pozamykałem co mogłem i dalej tylko z prawym Shiftem wchodziło
    -z tym problemem w samej klawiaturze: niedługo dam znać bo puki co innej pod ręk± nie mam
    -z HoKey'em w grafice: jestem bardziej kim¶ od prac fizycznych, niż informatykiem, więc nie wiem jak to sprawdzić
    - remapkey: zał±cznik w postaci zrzutu ekranu najlepiej przedstawia moj± sytuację.

Ogólnie wielkie dzięki za wszystkie te odpowiedzi z pomoc± i przepraszam że przez dzień z hakiem nie mogłem nic odpisać.
    Damnian
    Level 34  
    Nie wiem jak± masz kartę graficzn± więc mogę tylko domniemywać.. klikasz prawym na pulpucie i wchodzisz we wła¶ciwo¶ci grafiki lub powinien być bezpo¶redni odno¶nik do sterownika Nvidia b±dĽ Radeon. Tam odszukaj opcje klawiszy dostępu lub cokolwiek co brzmi podobnie i dezaktywuj.
    Boruxas
    Level 7  
    sprawdziłem na klawiaturze brata, a raczej ,,sprawdziłem". Ma on klawiaturę 6-pin i w jego komputerze działa bez problemu, a u mnie nie czyta jej jakby i nie mam jak sprawdzić tego cholernego Lewy shift+prawy alt+s. Teraz pytanie: co jest k#@%a nie tak z tym moim komputerem?!?
    Aseri15
    Level 32  
    Podł±cz jak±kolwiek klawiaturę na USB i sprawdĽ.

chmieluzg wrote:
    Jak podł±czysz inn± klawiatur± do swojego komputera i będzie ok to na 100% wina klawiatury. Jak nadal nie będzie to albo ustawienia języka/klawiatury albo hotkeys.

Innej opcji nie ma.
    pdurka
    Level 8  
    @Aseri15 ale on ma port ps/2 to jak podł±czyć? chyba, że trzeba kupić adapter na USB.
    Aseri15
    Level 32  
    USB też ma. Klawiatury na USB s± zwyczajnie lepiej skonstruowane. PS/2 w tym przypadku jest mu zbędne.
    bartix1990
    Level 6  
    Tak to jest jak się kupuje tanie klawiatury ;-)
    pdurka
    Level 8  
    @Aseri15 a nie lepiej portem PS/2? bo jak przez USB zajmuje miejsce.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Rozumiem, że chodzi tobie o zajęcie portu usb? Może i był to problem kiedy¶, gdy były ze 2 porty usb na tylnym panelu, ale nie w czasach gdy mamy do dyspozycji 6-8 portów usb.
    Aseri15
    Level 32  
    pdurka wrote:
    @Aseri15 a nie lepiej portem PS/2? bo jak przez USB zajmuje miejsce.

Nie. PS/2 to stary port, a klawiatury miały różne "widzi mi się".

USB jest teraz wszędzie, więc nie widzę problemu, aby takiej klawiatury używać.
    Johnny_Cage
    Level 1  
    Dam odpowiedĽ bo może kto¶ jeszcze będzie miał ten problem.
    Twoja klawiatura ma problem z ghostingiem (przez sposób konstrukcji klawiatury po wci¶nięciu kilku przycisków na raz klawiatura przestaje przesyłać kolejne wciskane przyciski. Niektóre kombinacje pozwalaj± wcisn±ć jednocze¶nie 5-6, ale np. l-alt, shift nie pozwalaj± wczytać znaku s), który jest problemem bezpo¶rednio taniej klawiatury.

https://drakeirving.github.io/MultiKeyDisplay/
    Tutaj możesz przetestować jak działa ghosting.

Jedynym rozwi±zaniem które nie wymagałoby jakiego¶ dziwnego bindowania samego ¶ pod np. numpada to kupno nowej klawiatury