Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quanta Microsystems HM501 WHDI - WHDI - konwersja sygnału na HDMI/DVI

AndrewsPoz 15 Mar 2016 15:09 417 0
  • #1 15 Mar 2016 15:09
    AndrewsPoz
    Poziom 1  

Dzień dobry,

To mój pierwszy post, więc chciałbym się najpierw przywitać.

Oto moja sytuacja : Wskutek nieumiejętnego transportu telewizora SONY KDL-52EX1 i jego zniszczenia (zbicie matrycy) stałem się posiadaczem tytułowego modułu odbiornika WHDI (po jego wymontowaniu z telewizora) i jemu odpowiadającego nadajnika. Pozostałe elementy tv są nadal w moim posiadaniu, na wypadek gdyby okazały się przydatne przy projekcie.

Pomysł : Chciałbym wykorzystać nadajnik i odbiornik z tego systemu sony do celów przesyłania obrazu HD bezprzewodowo. Chciałbym z odbiornika wyprowadzić gniazdo HDMI lub DVI. Nadajnik jest zamknięty w osobnym urządzeniu i działa bezproblemowo, ustanawiając połączenie z odbiornikiem. Do modułu odbiornika podłączona była płytka (poprzez tzw WHDI connector) z układem THC63LVD103D na pokładzie. Konwertuje on między inymi sygnał 30 bit rgb na LVDS (tak mi się zdaje)

Problem : Nie będę ukrywał, że na sygnałach video znam się kiepsko lub wcale i mam da pytania :
    Prosiłbym o doradzenie jak najprościej z tego wyprowadzić HDMI lub DVI oraz czy zabierać się za "surowy" sygnał z odbiornika, czy po konwersji na LVDS ?

Zebrane dane :
    Specyfikacja i pinout odbiornika w załączeniu.
    Specyfikacja i pinout układu Thine w załączeniu.

Z góry dziękuję za pomoc

0 0