Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generowanie zakłóceń kabla ethernet

15 Mar 2016 16:31 801 5
  • Poziom 2  
    Witam,

na wstępnie zaznaczę, że zmagam się z poniżej opisanym problemem od wielu miesięcy, w końcu postanowiłem poprosić o pomoc bo nic już nie przychodzi mi do głowy.

Tworzę aplikację na iPada, która komunikuje się z drukarką termiczną i drukuje na niej paragony. Drukarka podłączona jest kablem ethernet do routera, iPad łączy się do drukarki przez adres IP.

Mój problem polega na tym, że drukarka zachowuje się inaczej w sklepie u klienta (czasami przerywa drukowanie w trakcie) a inaczej u mnie w biurze. Podczas testów w sklepie korzystam z tego samego rutera i tych samych kabli co u mnie w biurze. Mimo to zachowanie jest inne.

Zacząłem wobec tego analizować czy jakiś rodzaj interferencji powoduje błędne zachowanie drukarki w sklepie.

Zakupiłem dość długi kabel ethernet (30m i 100m + złączka) kiepskiej jakości i próbowałem w biurze w jakiś sposób odtworzyć warunki, w których drukarka nie działa. Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale udało mi się kilka razy odtworzyć problem kiedy umieściłem kilka telefonów komórkowych blisko kabla. Czy jest możliwe że telefon komórkowy zakłóca działanie kabla ethernet?

Chciałbym pójść o krok dalej i dla potwierdzenia tezy, że intereferencje są źródłem problemu, chciałbym w jakiś sposób wygenerować duże interferencje i upewnić się, że to rzeczywiście jest źródłem problemu.

Czy są jakieś urządzenia, które mógłbym wykorzystać w tym celu?

Niestety moja widza z tego zakresu jest bardzo mała, dlatego serdecznie proszę o pomoc.
  • Poziom 36  
    Te 30 m i + 100m to za dużo. zapewniona łączność jest tylko do 100m.

Dopisane po czasie.

Tylko proszę zrozumieć, ten standard zapewnia komunikację do 100m. A po wyżej może być ale nie musi.

Jeszcze zależy czy ten kabel jest zwinięty w kłębku czy rozwinięty.

Zakłócenia normalna rzecz najprościej będzie postawić radioodbiornik i po testować czy podczas zakłóceń słychać je w radioodbiorniku.
  • Poziom 2  
    U mnie w biurze nawet na 130 m działa ok. Chcę celowo odtworzyć warunki, w których połaczenie bedzie podobnie niestabilne jak u klienta. Dlatego chcialbym byc w stanie wytworzyc zaklocenia zaburzajace przesyl danych.

Dodano po 2 [minuty]:

U klienta jest tylko ta 30metrowa czesc kabla
  • Moderator - Sieci, Internet
    Przewód jest ekranowany czy zwykły UTP?
  • Poziom 2  
    To jest zwykły kabel utp, nieekranowany
  • Moderator - Sieci, Internet
    Co to za pomieszczenie w którym masz problem? Są jakieś urządzenia typu transformator, falownik, silniki coś co generuje duże pole elektromagnetyczne? Spróbuj z przewodem ekranowanym FTP.