Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

menu serwisowe Grundig Arcance 55 flat

stabilo 23 Cze 2005 02:09 5529 3
  • #1 23 Cze 2005 02:09
    stabilo
    Poziom 13  

Witam. Interesuje mnie, czy ktoś z obecnych na forum potrafi wyjaśnić (lub podać źródło) czego dotyczą poszczególne ustawienia w trybie serwisowym tego odbiornika ?

Z tego co wiem, to były takie rzeczy fajnie omówione w "Serwisie Elektroniki" - może ktoś pomógłby mi się dostać do jakiegoś archiwum czy skanów tej gazetki?

Pozdrawiam.

(Z góry dzięki za odpowiedź :) )

0 3
  • #3 24 Cze 2005 01:34
    stabilo
    Poziom 13  

...dokładnie chodzi mi o większość ustawień, na jakie parametry wpływają (poza tymi, które wydają się oczywiste, jak ustawienia geometrii czy "balansu" kolorów)

A jeśli chodzi o witrynę "Serwisu Elektroniki", to z tego, co się zorientowałem, wymagana jest prenumerata aby uzyskać dostęp do porad serwisowych...

0
  • #4 28 Cze 2005 01:48
    stabilo
    Poziom 13  

Tak pomyślałem - może w ten sposób: sam wymienię i opiszę te funkcje, których jestem pewien, a jak komuś się skojarzy i może przypomni - to niech uzupełni :)

dla przypomnienia sposób wejścia w "tryb serwisowy":
    Przy włączonym tv na dowolnym programie naciskamy przycisk menu (i) na pilocie, a potem kolejno: 8, 5, 0, 0.

Na ekranie pojawia się napis SERVICE, a pod nim poszczególne opcje (ustawianą opcję zmieniamy przyciskami P+, P-, a ich wartości: Volume+,-):

TUNER - wybór głowicy (nie zauważyłem wpływu na działanie tv)
    - panasonic 1 - ENV57D44G3
    - PANASONIC 2 (ENV57D60G3)
    - TEMIC
    - SHARP
    - PHILIPS

HSHT - (horizontal shift) - przesunięcie obrazu w poziomie; wyższa wartość - obraz przesunięty bardziej w lewo, niższa - w prawo (0-63)

VLIN - (vertical linearity) - wpływa na kształt obrazu w pionie, rozciąga lub zcieśnia obraz w dolnej i górnej części (0-63)

TXT VPOS - (teletext vertical position) - przesunięcie teletekstu w pionie; im wyższa wartość, tym tekst wyświetlany niżej (0-63)

VSHT - (vertical shift) - przesunięcie obrazu w pionie; wyższa wartość - obraz niżej (0-15)

VAMP4 16/9 60Hz - (vertical amplification) - rozmiar obrazu w pionie w trybie 16:9 dla częstotliwości 60Hz (NTSC) (0-63)

VAMP3 4/3 60Hz - (vertical amplification) - rozmiar obrazu w pionie w trybie 4:3 dla częstotliwości 60Hz (NTSC) (0-63)

VAMP2 16/9 50Hz - (vertical amplification) - rozmiar obrazu w pionie w trybie 16:9 dla częstotliwości 50Hz (PAL) (0-63)

VAMP1 4/3 50Hz - (vertical amplification) - rozmiar obrazu w pionie w trybie 4:3 dla częstotliwości 50Hz (PAL) (0-63)

--- im niższa wartość, tym obraz bardziej rozciągnięty w pionie

GRN BIAS - (green bias) - nasycenie koloru zielonego (0-63)

RED BIAS - nasycenie koloru czerwonego (0-63)

BLUE, GRN, RED - ilość poszczególnych kolorów składowych w obrazie (0-63)

VCO F L - (voltage controlled oscillator?) - prawdopodobnie funkcja odpowiada za strojenie, niestety nie znam konkretów (0-127)

VCO C L, VCO F, VCO C

--- funkcje podobne do poprzedniej - nie wiem na jaki parametr wpływają :(

AV2 - ustala wejście, które będzie traktowane jako drugie przy przełączaniu w tryb A/V - SCART2, lub gniazda RCA z boku tv

NUM. OF AV - ustala ilość wybieranych wejść AV - scart, scart w standardzie svhs, gniazda rca (01-05)

KEYBOARD - prawdopodobnie rodzaj klawiatury/ilość przycisków na przednim panelu odbiornika (03/04)

FASTTEXT - prawdopodobnie rodzaj/standard obsługiwanego teletekstu (TOPTEXT ONLY / TOPTEXT+FASTTEXT)

HEAD - (headphones) - włącza/wyłącza podmenu "słuchawki" w menu "dźwięk" (YES/NO)

AM SND - nie wiem do czego służy (wydaje mi się, że wybiera układ odpowiedzialny za dźwięk?) (MSP34XX / STV224X)

COFF BLNK - prawdopodobnie włącza/wyłącza wygaszanie ekranu podczas przełączania janałów, nie jestem pewien (ON/OFF)

APR - nie rozszyfrowałem skrótu, włączenie wydaje się zwiększaść kontrast obrazu (ON/OFF)

BLUE SCRN - włącza wyłącza niebieski ekran podczas strojenia, braku sygnału (ON/OFF)

OSD CONTR - wpływa na intensywność napisów z menu (ON/OFF)

APPL - kolejna nieodkryta funkcja (QSS / INTERCAR.)

XTAL - nie wiem, prawdopodobnie włącza wyłącza jakiś kwarc odpowiedzialny za system koloru pal, secam (1 - 4,43 / 2 - 4,43-3,58)

VIR. DOLBY - (virtual dolby?) - coś jakby włączanie/wyłączanie dźwięku "przestrzennego", nie zauważyłem wpływu (ON/OFF)

NICAM - włącza/wyłącza dekoder stereo Nicam (ON/OFF)

SCRN - wygasza ekran (OFF/?)

[color=red]DEMO
    - włączenie powoduje, że po włączeniu odbiornika włącznikiem na obudowie telewizor automatycznie przechodzi do menu wyboru języka i autostrojenia (ON/OFF)

STD-BY - włącza wyłącza tryb czuwania (jeśli jest wyłączony - po włączeniu przyciskiem na obudowie automatycznie uruchamia odbiornik) (stand-by) (OFF/ON)

AGC1, AGC2 - (automatic gain control?) - prawdopodobnie wpływa na wzmocnienie toru w.cz. - przy dolnych wartościach obraz zaczyna "śnieżyć "(0-63)

Uff... no to tyle. Może komuś się przyda, mam nadzieje, że nie zaśmiecam forum i że nie jest to całkiem zbędna praca. Jeśli ktoś ma możliwość - proszę o uzupełnienie/poprawki.

0