Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka polar typ czp306 słabo chłodzi

darko007 15 Mar 2016 17:30 774 7
  • #1 15 Mar 2016 17:30
    darko007
    Poziom 4  

Witam serdecznie,mój problem ,a raczej podejrzenie to chłodziarko-zamrażarka typ CZP 306 otóż wydaje się wszystko o.k sprężarka pracuje ,i wyłącza się po określonym czasie, zamrażalnik działa a w chłodziarce jest 10*,NA ZAKRESIE 7 na tylnej ściance skropliny lekko zamarżnięte czy to normalna temp. w chłodziarce na tym poziomie? czy termostat do wymiany? a może podregulować ? ale co wtedy z zamrażalnikiem? proszę o jakieś mądre rady dzięki serdeczne .

0 7
  • #2 15 Mar 2016 19:48
    ledka
    Poziom 13  

Witam,
    Przestaw pokrętło regulacji na niższy zakres i zobacz czy sprężarka
    się wyłącza czy chodzi cały czas.
    W tych lodówkach niestety po paru latach siadają parowniki.

Pozdrawiam.

0
  • #3 16 Mar 2016 12:54
    darko007
    Poziom 4  

przestawiłem pokrętło na 7 , rezultat jest taki,lodówka się załącza i pracuje ok, 17min.poczym odpoczywa 40min! efekt jest taki w środku lodówki tył chłodziarki u góry do połowy jest leko zamarżnięty dół nie tem. 10*

0
  • #4 16 Mar 2016 20:07
    ledka
    Poziom 13  

Pozostaje spróbować zmotykować termostat, tak aby przy uruchomieniu
    sprężarki pochodziła powiedzmy 30 minut lub 40 i porównać temperaturę.
    10 stopni to dużo jak na lodówkę, a jak z zamrażalnikiem?

0
  • #5 17 Mar 2016 13:48
    darko007
    Poziom 4  

zamrażalnik jest ok -10* nie wiem czy można reg. termostat ponieważ jest to dwu kapilarowy , co wtedy stanie się z zamrażalnikiem-40*? A JEŻELI JEST MAŁO CZYNNIKA CHŁODZĄCEGO to czy dłuższa praca sprężarki poprostu jej nie zaszkodzi?

0
  • #6 17 Mar 2016 19:14
    ledka
    Poziom 13  

Jak na zamrażalnik to słabo powinno być około -20 stopni.
    Gdy jest mało czynnika to sprężarka może się uszkodzić, ale to nie ma znaczenia
    przy pracy nawet godzinę dłużej w przypadku lodówki.
    Ważne jak zblokujesz termostat to niech pochodzi nawet z godzinę i zobacz jak
    z temperaturą, nierośnie to niestety dwie przyczyny albo mało czynnika, lub zapchana kapilara obydwie usterki trudne do naprawy, a w przypadku nieszczelności prawie niemożliwe.

0
  • #7 17 Mar 2016 19:46
    skryn
    Admin grupy AGD

darko007 napisał:
    przestawiłem pokrętło na 7 , rezultat jest taki,lodówka się załącza i pracuje ok, 17min.poczym odpoczywa 40min! efekt jest taki w środku lodówki tył chłodziarki u góry do połowy jest leko zamarżnięty dół nie tem. 10*

A jaka panuje temperatura w pomieszczeniu?

0
  • #8 17 Mar 2016 20:51
    darko007
    Poziom 4  

piszę lodówka ale jest to oczywiście chodziarko-ZAMRAŻARKA może znalazłem przyczynę po odkręceniu osłony kapilary w chłodziarce zlikwidowałem lód który był w otworze oszuszyłem i uszczelniłem silikonem , temperatura 5*, tylko nastawione pokrętło na max czyli 7 nie wiem czy jeszcze nie jest za wysoka? co do zamrażalnika to tem. może być niższa( brak termometru) tem. w pomieszczeniu jest pokojowa a raczej kuchenna chłodziarka stoi daleko od zródła ciepła i jest odkurzona od tyłu .zobaczymy jutro ?

1