Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W203 C180 Benzyna 2002 rok

15 Mar 2016 18:49 1938 3
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z jak mi się wydaje z przepustnicą. Już jakiś czas temu ją wymieniłem ( po regeneracji ) i kilku elektroników ją ustawiało ale jakoś im nie szło dopiero ostatni ją ustawił ale wydaje mi się iż bardziej przypadkiem. Problem znikł ale znów powrócił. Mam takie objawy ( tak samo jak wcześniej przed wymianą i do czasu ustawienia ) :
    Gdy zapalam samochód silnik na luzie faluje i to czasem dość znacznie
    Gdy wrzucam pierwszy bieg silnik się stabilizuje a gdy ruszam po parunastu metrach zaczyna nim szarpać
    I gubi całkowicie gaz czyli deptam do dechy i nic kompletnie nic
    Mogę jechać tylko na wysokich biegach 5/6 ( nie szarpie ) ale nadal nie ma gazu ( jedynie na półsprzęgle mam gaz ) lecz gdy puszczę całkowicie sprzęgło i gaz samochód potrafi trochę przyśpieszyć ale nie przekracza prędkości ok 60-65 km/h
    Kasowanie błędów nie pomogło a takie się wyświetliły :
    B18 czujnik ciśnienia wysokości -sygnał,
    obwód czujnika temperatury czynnika redukującego - przerwa/ niestabilny sygnał,
    B2/5 przepływomierz powietrza HFM,
    B28 czujnik ciśnienia,
    odwód wtryskiwacza czynnika redukującego, rząd2 , zespół 1 - zakres/ działanie.

I pytanie czy to znów cała przepustnica czy po prostu nie była do końca dobrze ustawiona ( a tak mi się wydaję, że nie bo od czasu do czasu coś tam sie działo ) i problem powrócił
    Czy ktoś miał podobne problemy albo może zna dobrego elektronika, jestem z okolic Krakowa
    Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc
    Łukasz
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Spróbuj zapytać w Motomagic Garage albo na forum mercedesa.
  • Poziom 2  
    Dzięki poczytam może pomogą