Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W203 C180 Benzyna 2002 rok

x2x2x2 15 Mar 2016 18:49 2595 3
    x2x2x2
    Level 2  
    Witam mam problem z jak mi się wydaje z przepustnicą. Już jakiś czas temu ją wymieniłem ( po regeneracji ) i kilku elektroników ją ustawiało ale jakoś im nie szło dopiero ostatni ją ustawił ale wydaje mi się iż bardziej przypadkiem. Problem znikł ale znów powrócił. Mam takie objawy ( tak samo jak wcześniej przed wymianą i do czasu ustawienia ) :
    Gdy zapalam samochód silnik na luzie faluje i to czasem dość znacznie
    Gdy wrzucam pierwszy bieg silnik się stabilizuje a gdy ruszam po parunastu metrach zaczyna nim szarpać
    I gubi całkowicie gaz czyli deptam do dechy i nic kompletnie nic
    Mogę jechać tylko na wysokich biegach 5/6 ( nie szarpie ) ale nadal nie ma gazu ( jedynie na półsprzęgle mam gaz ) lecz gdy puszczę całkowicie sprzęgło i gaz samochód potrafi trochę przyśpieszyć ale nie przekracza prędkości ok 60-65 km/h
    Kasowanie błędów nie pomogło a takie się wyświetliły :
    B18 czujnik ciśnienia wysokości -sygnał,
    obwód czujnika temperatury czynnika redukującego - przerwa/ niestabilny sygnał,
    B2/5 przepływomierz powietrza HFM,
    B28 czujnik ciśnienia,
    odwód wtryskiwacza czynnika redukującego, rząd2 , zespół 1 - zakres/ działanie.

I pytanie czy to znów cała przepustnica czy po prostu nie była do końca dobrze ustawiona ( a tak mi się wydaję, że nie bo od czasu do czasu coś tam sie działo ) i problem powrócił
    Czy ktoś miał podobne problemy albo może zna dobrego elektronika, jestem z okolic Krakowa
    Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc
    Łukasz
  • Helpful post
    drizzer
    Level 10  
    Spróbuj zapytać w Motomagic Garage albo na forum mercedesa.
    x2x2x2
    Level 2  
    Dzięki poczytam może pomogą