Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna - opony letnie

Adamorod 15 Mar 2016 19:11 1185 10
  • #1 15 Mar 2016 19:11
    Adamorod
    Poziom 4  

Witam Wszystkich, skoro wiosna tuż tuż to postanowiłem kupić komplet nowych opon letnich. Auto Laguna 2008r. Co byście mogli doradzić? Wstępnie myślałem o AE-01 od Yokohamy, jeździł ktoś? Ewentualnie co doradzicie innego? Z góry dzięki:)

0 10
  • #2 15 Mar 2016 22:20
    nioop

Specjalista AGD

Letnie ? To tańsze :) Nie uważam, by w okresie letnim odczuwalne były różnice w jakości opon..
    O ile nie są to stare nalewki to różnice nie będą odczuwalne dla przeciętnego kowalskiego.

0
  • #3 17 Mar 2016 07:49
    thomas-cs
    Poziom 14  

Tutaj się nie zgodzę. Różnica w oponach jest bardzo odczuwalna. Osobiście polecę Rainsport 3. U siebie (Celica) mam RS2 (i walczę z samym sobą aby nie zmienić na 3 bo jeszcze są dobre :P). Znajomy ostatnio właśnie kupił do laguny RS3 i jest mega zadowolony. Przejeździł na nich nawet zimę (jedynie przy dużych opadach śniegu narzekał że jest problem ruszyć, ale takich dni prawie nie było; a wolno on nie jeździ). Jeżeli nie masz zamiaru jeździć na torze na jakiś Track Day to będą to naprawdę dobre opony. A w deszczu nie mają sobie równych. a i cena ich jest bardzo dobra. Jedyny minus to miękkie ścianki i przy szybszym pokonywaniu zakrętów ma się wrażenie jakby troszkę pływały, ale to tylko złudzenie, bo samochód trzyma się świetnie drogi.

0
  • #4 17 Mar 2016 11:39
    arekwij
    Poziom 13  

Dokładnie różnice w oponach są znaczne zwłaszcza jeśli jeździ bądź jeździło się na oponach z różnych segmentów i różnych producentów. Oczywiście nie każdy będzie to w stanie zauważyć. Ja jeździłem wcześniej na Dębicach i Kormoranach bo tylko na takie było mnie stać i nie mogłem się do niczego przyczepić. Jak za tą cenę opony ok. W nowym aucie miałem założone Hankooki a na zimę dokupiłem Yokohamę. I o ile różnica m-y Hankookiem a Debicą jest prawie niezauważalne to m-y Dębicą a Yokohamą jest przepaść, in plus dla Yokohamy. Zupełnie inny komfort jazdy i przyczepność jak się chce pojechać więcej niż 90:) Także kolego ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, jak masz możliwość zakupu w dobrej cenie tych opon o których piszesz to śmiało. Powinny Ci dobrze służyć

2
  • #5 10 Kwi 2016 18:58
    Adamorod
    Poziom 4  

arekwij napisał:
    na zimę dokupiłem Yokohamę

Gdzie Ty je kupowałeś?? Właśnie mam na nią chrapkę bo trochę poszperałem i mają dobrą opinię. Wolę zainwestować w cały komplet nówek i mieć spokój na kilka sezonów...

nioop napisał:
    Nie uważam, by w okresie letnim odczuwalne były różnice w jakości opon

Mi się wydaje, że jednak chyba jest różnica między jakością, a lepiej mieć coś co starczy na dłużej. Ja robię trochę km więc coś bym wolał sprawdzonego :)

0
  • #6 11 Kwi 2016 20:48
    Kune
    Poziom 23  

Jaki rozmiar do tej Laguny?

0
  • #7 18 Kwi 2016 21:15
    arekwij
    Poziom 13  

Adamorod napisał:
    arekwij napisał:
    na zimę dokupiłem Yokohamę

Gdzie Ty je kupowałeś?? Właśnie mam na nią chrapkę bo trochę poszperałem i mają dobrą opinię. Wolę zainwestować w cały komplet nówek i mieć spokój na kilka sezonów...

Na oponeo, jak szukałem opon to wpadł mi taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=9ksFg1AtmIU.. Trochę sobie poczytałem o tym i postanowiłem zainwestować w coś lepszego. I jak pisałem wyżej różnica jest spora jeśli chodzi o jazdę.

0
  • #8 18 Kwi 2016 21:25
    sly_1978
    Poziom 19  

RS3 bardzo dobrze pompują wodę,a le bieżnik ginie w oczach. Po ok. 20 tyś km koniec opon.

0
  • #9 20 Kwi 2016 23:58
    Kune
    Poziom 23  

sly_1978 napisał:
    RS3 bardzo dobrze pompują wodę,a le bieżnik ginie w oczach. Po ok. 20 tyś km koniec opon.

SERIO? Co to za auto i jaka moc? Miałeś dobre ciśnienie? RS3 to cywilna opona, wcale o nie jakieś super trakcji i jak na taka opone to przebieg jest kosmicznie mały, bo mieszanka nie jest jakas super miekka. To Potenzy z serii RE wytrzymują więcej oferując znacząco lepsza trakcję na suchym.

0
  • #10 21 Kwi 2016 20:37
    sly_1978
    Poziom 19  

Zwykła A4 tdi 90PS. Najpierw kupione 2, na kolejny sezon 2. Jedna para po trzech sezonach druga po dwóch. Nadają się może na pół sezonu letniego. Nie jest to odosobniony przypadek, aczkolwiek nie zmienia to faktu, ze to jedne z lepszych opon .

0
  • #11 26 Kwi 2016 15:35
    enforces
    Poziom 17  

Z tego co się orientuję to Yokohamy to japońskie opony i w tym rejonie świata ta firma jest wiodącym producentem. Czytałem że mają bardzo rozbudowane centra badawcze i sporo inwestują w rozwój, więc te opony nie są byle jakie. A do laguny model AE 01 będzie się sprawdzał, bo to auto ma troche sportowego charakteru.

0