Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana filtrów i oleju passat b5 1,9TDI 2000r

15 Mar 2016 19:55 936 7
  • Poziom 21  
    Witam mam Passata b5 1,9 TDI 2000r, silnik bodajże ATJ taki wychodzi z komputera.Chce wymienić olej i wszystkie filtry np paliwa, czy z tym filtrem/wymiana są jakieś problemy , mianowicie odpowietrzenie ? oglądałem filmy mieli przyrządy które odpowietrzają układ. lub kasowanie komputerem inspekcji? proszę o rady czy sam bez sprzetu sobie poradzę.
  • Poziom 38  
    Inspekcje trzeba skasować, napewno kompem można a czy manualnie tego nie wiem. Dzisiaj robiłem taki zabieg zobacz czy masz taki duży sześciokont do filtra paliwa, jakiś klucz do filtra oleju można i paskiem jest dużo miejsca po odkręceniu zbiornika wyrównawczego reszta to pestka, klucz 19 do korka oleju.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do odpowietrzania to jeżeli wyciągniesz podstawę filtra to pamiętaj po włożeniu wkładu filtra o zalaniu ropą do pełna wtedy raczej odpowietrzanie nie będzie potrzebne.
  • Poziom 2  
    Witam. Wydaje mi sie ze manualnie serwis kasuje sie poprzez nacisniecie prawego przycisku na liczniku i wlaczenie zaplonu a nastepnie lewym przyciskiem ustawiasz interwal przegladu. Glowy za to nie dam, ale rano moge sprawdzic czy tak to sie robi na testerze diagnostycznym.

Dzisiaj w B5 W8 4.0 2001 mozna bylo skasowac tylko kompem.
  • Poziom 21  
    Mam taki kabelek za 20zł z allegro .... może tym się skasuje... a co do filtra w wkład wlewam ropę i nie trzeba odpowietrzać ? sam po kilku zapłonach się nie odpowietrzy ?
  • Poziom 2  
    Jezeli nie zapali albo zgasnie, to popusc nakretki na wtryskach, pokrec rozrusznikiem az pokaze sie ropa, zakrec te 17- nastki i musi odpalic.
  • Poziom 21  
    Tam sa pompowtryski
  • Poziom 42  
    Tylko pokutuje tu jeszcze sporo mechanikuff co nie słyszeli o pd czy cr... I popuszczają nakrętki. Filtra paliwa nie należy zalewać tylko po zamontowaniu przeciągnąć przez niego paliwo ze zbiornika.
  • Poziom 2  
    Sorry za pomylke chyba bylo zbyt pozno zeby pisac. Fakt to pompowtryski.