Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozpoznać czy wyświetlacz jest zepsuty? MyphoneCube

15 Mar 2016 20:04 5553 10
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam tel MyPhone Cube.
    Mam problem a mianowicie, jak sprawdzić czy Wyświetlacz jest zepsuty, a nie digitizer.
    Już śpieszę z wytłumaczeniem.
    Jak rozpoznać czy wyświetlacz jest zepsuty? MyphoneCube
    Spadł mi około rok temu po czym z tego co pamiętam, oprócz stłuczonej szybki, i braku czucia w dotyku (nie oddziałowywuje na dotyk) było również czarne pękniecie coś jakby się wylało, i pół tapety było zalane na "czarno". :?:
    Zostawiłem go, i jak sobie leżał, tak leżał.
    Włączyłem go ostatnio, i wszystko gra, tapete ładnie widać(żadnych złaman) w niektórych miejscach dotyk działa i teraz mam pytanie.
    Czy to coś co się "wylało" z wyswietlacza to moglo wyschnac? Czy w ogóle mi się przewidziało, bo teraz to by raczej dalej pół ekranu nie było widać?

I ostatnie pytanie jak można sprawdzić czy wyświetlacz jest cały? Tylko wtedy gdy go rozbiorę?Zamierzam wrócić tel do życia, więc myślę, czy w ogóle warto. Czy będę musiał kupić tylko digitizer, bo nie działa w kilku miejscach dotyk, czy też wyświetlacz.
    Dzięki za wszelką pomoc :>
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Można kupić sam digitizer, ale wymiana w warunkach domowych to wręcz misja niewykonalna. Digitizer jest sklejony z wyświetlaczem klejem i rodzielenie ich jest bardzo trudne. Na 99% jeśli teraz nie jest uszkodzony wyświetlacz to uszkodzisz go podczas rozklejania. Tutaj jest filmik jak to zrobić. https://youtu.be/4zf6HmVebrM
    Ja w domowych warunkach poległem, skończyło się na kupnie LCD + Digitizer.
  • Poziom 7  
    kuba1im napisał:
    Można kupić sam digitizer, ale wymiana w warunkach domowych to wręcz misja niewykonalna. Digitizer jest sklejony z wyświetlaczem klejem i rodzielenie ich jest bardzo trudne. Na 99% jeśli teraz nie jest uszkodzony wyświetlacz to uszkodzisz go podczas rozklejania. Tutaj jest filmik jak to zrobić. https://youtu.be/4zf6HmVebrM
    Ja w domowych warunkach poległem, skończyło się na kupnie LCD + Digitizer.

Dzięki za wypowiedź. No tak właśnie zamierzam kupić digitizer i zanieść do najbliższego komisu. Tylko żeby nie wyszło fiasko, że się później okaże, że i LCD jest zryty, a, że jest zryty to nie wiem jak sprawdzić XD Ponieważ tapeta jest cała :|
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    Creps napisał:
    No tak właśnie zamierzam kupić digitizer i zanieść do najbliższego komisu.

Wcześniej zapytaj czy w ogóle robią takie cuda oraz jaki by był koszt wymiany :D
  • Poziom 7  
    tino2003 napisał:
    Creps napisał:
    No tak właśnie zamierzam kupić digitizer i zanieść do najbliższego komisu.

Wcześniej zapytaj czy w ogóle robią takie cuda oraz jaki by był koszt wymiany :D

Jutro podlece zapytać :D

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

No ale ciągle się pojawia pytanie, czy jeżeli wyświetlacz się rozbije, i z tej marycy coś się wyleje, to to się może naprawić samoistnie, że obraz wróci do normalności czy nie?
  • Pomocny post

Poziom 17  
    Jeśli Ci się to zdażyło to jest to możliwe :) nie masz żadnych bad pixeli? Zdarzyło mi się pare razy jak wyświetlacz od Xperii Z1 po odseparowaniu od niego digitizera ukazywał czarne plamy wielkości paznokcia ale po pewnym czasie znikały. Jest to zależne od nacisku na wyświetlacz, ale jest to tylko moje spostrzeżenie :)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wydaje mi się, że jeśli coś się wyleje to raczej samo się nie pozbiera i nie wleje z powrotem.
  • Poziom 7  
    Więc tak byłem dzisiaj w komisje, i @up robią takie cuda.

raptowny13 napisał:
    Jeśli Ci się to zdażyło to jest to możliwe :) nie masz żadnych bad pixeli? Zdarzyło mi się pare razy jak wyświetlacz od Xperii Z1 po odseparowaniu od niego digitizera ukazywał czarne plamy wielkości paznokcia ale po pewnym czasie znikały. Jest to zależne od nacisku na wyświetlacz, ale jest to tylko moje spostrzeżenie :)

Ale działał Ci ten wyświetlacz :D? Jest taka mała ryska czarna, na środku tapety, a wiem, że tego napewno nie było. Ale czy to są te bad pixele ;_;?

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze pytanie skoto wyświetlacz w 99% działa, i pokazuje, to może on się rozlecieć w demontażu? Bo tak to bym tylko digitizer wymienił, jeżeli to "cacko" da radę się utrzymać w kupie :D
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    To na pocieszenie napiszę, że LCD + digitizer to jakieś 200zł (wg mnie na 95% lcd też był uszkodzony i przy próbie wymiany też by się rozleciał). Plus pewnie jakaś "stówka" za wymianę w punkcie serwisowym. A to już chyba mało opłacalne by było. ;)