Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XPERIA M - ROOT ANDROID 4.3

15 Mar 2016 23:45 1170 7
  • Poziom 6  
    Witam ! zainstalowalem HEARTHSTONE na swoim telefonie i pisze mi , że nie mam pamięci zeby dokonczyc instalacje chciałbym zrobić roota zeby aplikacje molgy instalowac sie na karcie sd lecz nie wiem w jaki sposób na androidzie 4.3..
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 6  
    niby zrobilo jak teraz zainstalowac aplikacje na karcie sd? np hearthstone?
  • Poziom 31  
    Instaluj normalnie a potem przenoś dedykowaną aplikacją, np link2sd.
  • Poziom 6  
    Zrobilem partycje ext2 wszystko elegancko lecz na innym telefonie podlaczonym pod pc bo moją xperie wykrywa jako odtwarzacz multimedialny fakt faktem moge normalnie przesylac pliki lecz w programie do tworzenia partycji nie widzi jej dlatego robilem tą partycje na karcie pamieci pod innym telefonem czy to moze byc przyczyna?

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Ogarnalem juz partycje robie na swoim telefonie tym sposobem http://www.mobilneforum.pl/archive/index.php/t-91673.html lecz nadal nie dziala tym razem po stworzeniu partycji pisze ze karta uszkodzona a tak wcale nie jest. Siedze juz 5 dni nad tym i nie moge zrobic prosze o pomoc bo bardzo mi na tym zalezy.
  • Poziom 32  
    Witam. Po co komplikować sobie życie? Roota można zrobić instalując na telefonie Towelroot a następnie SuperSu (trzeba pamiętać żeby mieć włączone w ustawieniach telefonu debugowanie USB). Root gotowy.

Instalowanie na karcie pamięci można zrobić zamieniając pamięć telefonu z kartą sd (telefon widzi kartę sd jako pamięć wewnętrzną) ale to według mnie niepotrzebne.

Zamiast tego lepiej plik apk zainstalować normalnie na pamięci wewnętrznej a przenieść dane gry lub aplikacji na kartę sd za pomocą FolerMount. W większości przypadków duże gry czy aplikacje składają się z pliku apk oraz folderu z plikem .obb więc najszybciej ten folder wrzucić na kartę i "zbindować folder" - chyba tak się to nazywa. Chodzi o to, że ten folder który jest na karcie sd jest widziany w pamięci telefonu chociaż fizycznie go tam nie ma.

W Xperii M z androidem 4.3 trzeba naprawić FolderMount. Jeśli tego nie zrobimy a mamy włączone automatyczne bindowanie folderów w FolderMount przy uruchomieniu telefonu i spróbujemy zbindować folder to telefon dostanie bootloop'a - będzie ciągle sam się włączał i wyłączał). Naprawa tego jest banalnie prosta. Trzeba tylko ściągnąć pewien program na komputer, podpiąć telefon i włączyć program. Czasami trzeba też wcisnąć odpowiedni klawisz na komputerze. Tu jest filmik jak to zrobić.

https://www.youtube.com/watch?v=puwLBACNl7g

Należy pamiętać, że na komputerze muszą być zainstalowane sterowniki do telefonu. Można np. zainstalować "pc sony companion" a sterowniki automatycznie się zainstalują.
  • Poziom 6  
    gdyby jeszcze te linki działały pod filmikiem to byloby spoko , a szukalem na innych stronkach to nie ma tego programu nigdzie...

Dodano po 20 [minuty]:

zrobilem tego reebota przez ten program lecz przy wlaczaniu sie telefonu przez przypadek odlaczylem kabel usb i jak chce teraz zrobic reebota przez ten program to wyskakuje mi takie cos XPERIA M - ROOT ANDROID 4.3
  • Poziom 32  
    pikus173 napisał:
    gdyby jeszcze te linki działały pod filmikiem to byloby spoko , a szukalem na innych stronkach to nie ma tego programu nigdzie...

Mam ten program na dysku i jakbyś chciał to mogłem Ci go wysłać ale widzę, że już go znalazłeś.

No i co dalej się dzieje gdy "wciśniesz dowolny klawisz"? Naprawiałem swoją Xperie M tym programem i wszystko działało ale mi kabel USB się nie odpiął w trakcie naprawy - było to dosyć dawno.