Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 N42 - E46 318i N42B20 błąd 28d6 po aktualizacji WinKFP softu DME

15 Mar 2016 23:57 1869 3
  • Poziom 10  
    Witam, dziś postanowiłem ogarnąć WinKFP i zaktualizować soft w dme. WinKFP zaktualizowałem BMW coding toolem korzystając z sp-daten 57.2.
    Wgrywanie softu F3 Update ZUSB poszło wszystko ok w 3 etapach (pasek postępu: pierwszy raz szybko poszedł do 100%, później długo do 100% i ostatni 3-ci etap musiałem potwierdzić i w miarę szybko poszło również do 100%), na koniec dostałem informacje, że programowanie zostało zakończone. Aktualizacja wykonała się z nr. 7516518 do 7551385. Efekt jest taki, że mam zapisany stały błąd teraz w sterowniku:
    DIS:
    28D6 DME: Process error - no coding
    DME not yet coded
    INPA:
    28D6 CDKCOD - HO-Proc.failure, coding missing
    DME noch nicht codiert
    Oprócz tego błędu auto jeździ i nie widać nic niepokojącego ale wolałbym to wyjaśnić.
    Przyda się też dla ludzi którzy mają ten błąd w sterowniku silnika i nic nie robili bo widziałem takie posty, jednak odpowiedzi były z kosmosu i finalnie problem nie był rozwiązany.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 10  
    Nie kodowałem i szczerze to nawet nie wiem co mam kodować i czym? NCS tylko przychodzi mi do głowy ale co kodować w DME?
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Tak jak kolega grala1 powiedział- wina była po stronie braku kodowania sterownika.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.