Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba C660D - uwalony bios

zenon003 16 Mar 2016 00:17 1689 19
    zenon003
    Level 6  
    Witam. Kolega dał mi do naprawy laptopa. Był zawirusowany itd. Skarżył się jeszcze na jeden mankament że klawiatura długo reagowała. Znalazłem rozwiązanie odnośnie aktualizacji biosu i zacząłem wszystko wgrywać. Oczywiście bateria naładowana w 100% i podłączony zasilacz. Podczas wgrywania nikt nie dotykał sprzętu i przy 6 bloku laptop złapał freeza. Wszystko stanęło i już wiedziałem że nie wstanie i nie wstał. I teraz pytanie. Chciałbym przeprogramować ów kość jakimś programatorem i szukam jakiegoś gotowego urządzenia na terenie Lublina lub ewentualnie schematu by taki programator zrobić (np coś na rs232). Oczywiście wylutowanie kości z płyty to dla mnie żaden problem.
    zenon003
    Level 6  
    Słyszałem coś o tym recovery tylko jak mam to zrobić? Możesz wytłumaczyć? I te kombinacje klawiaturowe.
  • Helpful post
    310artur
    Level 43  
    No coś bym mógł ale jaki bios? Procedury trzeba szukać pod producenta. W ogóle widzę że producent dał BIOS w instalatorze. Wypakować rom się mi udało ale bios.rom o wadze 2048KB to wiele mi nadal nie mówi.
  • Helpful post
    dluxea
    Level 24  
    Podaj dokładny symbol laptopa ?
    Jaki symbol układu bios ?
    zenon003
    Level 6  
    No raczej nikt tu nie pomoże chyba za bardzo, chyba płytę wymienię i tyle.

C660D-1GR

PSC1YE

model płyty LA-6841P rewizja 1.0

Winbond 25q16 to nazwa kości.
  • Helpful post
    310artur
    Level 43  
    Nikt ci w 5 minut nie powie jak masz to zrobić.
    Poczytaj tu:
    http://forum.notebookreview.com/threads/toshiba-satellite-a350-bios-recovery-phoenix.469337/
    BIOS Phoenix więc łatwej drogi nie ma. Na początek nim zaczniesz tworzyć pen sprawdź czy jak podepniesz pusty i włączysz w tym recovery trybie zacznie w ogóle czytać pen. Jak zacznie jest nadzieja.
    Wyciągasz baterie, odpinasz kabel. Naciskasz Fn+B podpinasz kabel wciskasz power (trzymając kombinacje klawiszy) Fakt że tam model inny ale procedury zwykle są takie same
  • Helpful post
    dluxea
    Level 24  
    Zostaje programator. Możesz zobaczyć na znanym portalu aukcyjnym kosztuje to około 20zł .
    zenon003
    Level 6  
    "dluxea " Możesz dać link do takiego programatora na znanym portalu aukcyjnym? Jeśli nie na forum to na pw. Odnośnie tego czytania pendrive to po włożeniu mignie kilka razy. Tylko jak już to na terenie lublina.
    zenon003
    Level 6  
    Byłem w w serwisie. Polecił mi go kolega. Koleś widać ma mnóstwo sprzętu i widać że robi w tym nie od dziś. Mówił że przeprogramuje kostkę tylko wspominał coś o kupieniu nowej kości. Nie da rady wylutować starej i jej zaprogramować i wlutować od nowa?
    dluxea
    Level 24  
    Powinien wylutować i zaprogramować odnowa chyba że jest uszkodzona.
    zenon003
    Level 6  
    Oni gadają że taką kość będą kupować nie przeprogramowywać.
    dluxea
    Level 24  
    Jak kupią i tak trzeba ją zaprogramować bo nowa jest czysta. Czyli nie mają programatora.
    zenon003
    Level 6  
    Nie no chcą 400zł za to. Trudno kupuje programator i sam to z wgram.

http://al.....
    Programator CH341A 24xx 25xx BIOS Flash EEPROM SPI
    Takim czymś uda mi się to wgrać?

Moderated By RADU23:

Link do aukcji usunąłem.
    Zastąpiłem to informacją o dokładnym modelu sprzętu.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

dluxea
    Level 24  
    Wysłałem ci dwie wiadomości na elektrodzie.
    zenon003
    Level 6  
    Właśnie przyszedł programator. Wszystko podpiąłem kość została wykryta ale przy samej końcówce wywala układ z treścią nie zgadzają się?
    zenon003
    Level 6  
    No właśnie tak spróbowałem jeszcze zanim napisałeś. Bios wziąłem stąd

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3027526.html

efekt

Toshiba C660D - uwalony bios

Dzięki wszystkim za pomoc laptop odżył.

Dodano po 14 [minuty]:

Jest jeszcze jednak problem z klawiaturą i touchpadem. Gdy podepnę jedno lub drugie system łapie freeza w momencie ładowania się systemu czyli stary problem pozostał. Tak samo jest z instalatorem Gdy naciskam f2 lapek nie wchodzi do biosu tylko przez klawiaturę na usb jak już.