Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz do anteny lemm v8

16 Mar 2016 07:53 1533 3
  • Poziom 2  
    Witam!! Szukam porady w sprawie wzmocnienia sygnału odbioru z anteny lemm v8
    Słyszałem o wzmacniaczach liniowych 12v do telewizji.Czy mogę zastosować np. Wzmacniacz antenowy liniowy AL10 moc 10 dB DVB-T
    Wzmocnienie: 10dB
    Szumy własne: 2,5 dB
    Maksymalny poziom wyjściowy dla pojedynczego kanału: 99 dBuV
    Pasmo: 47- 860 MHz
    Zasilanie: 12V / 60 mA

Jeżeli tak to jak i gdzie wpiąć zasilacz antenowy.
    Posiadam dwa skanery uniden podpięte do w/w anteny przez trójnik bnc.
    Chciałbym zwiększyć zasięg odbioru sygnału oraz zniwelować stratę przez podpięte 2 radia.
    Ps. W jaki prosty sposób mogę uziemić antenę która znajduje się na kominie a budynek nie ma instalacji odgromowej?
    Z góry dziękuje za pomoc i czekam na info.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Wzmacniacz nic nie da w tym przypadku. Sygnały silne lokalne staną się jeszcze mocniejsze i będą zakłócać lub robić "przebitki" na innych częstotliwościach. W skrajnych przypadkach mogą zatykać skaner. Sygnały słabe wzmocnione zostaną z szumami i staną się nieczytelne. Strata czasu i pieniędzy. Podłączając dwa skanery do jednej anteny nie rób tego przez zwykły trójnik (chyba że urządzenia nie będą pracować jednocześnie) tylko przez rozdzielacz sygnału tzw. spliter antenowy np. taki Link Najlepiej gdybyś znalazł starsze splitery produkcji Radmor w odpowiednim przedziale częstotliwości. Były solidnie wykonane o niskim tłumieniu.
  • Poziom 13  
    Kup wzmacniacz z dwoma wyjściami na dwa urządzenia.
  • Poziom 2  
    Dięki koledzy za potrzebne info.

Temat zamknięty. Pozdrawiam!