Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dokument od elektryka po wymianie instalacji

polar3016 16 Mar 2016 12:38 1212 7
  • #1 16 Mar 2016 12:38
    polar3016
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Zgłosiłem do spółdzielni chęć wymiany instalacji na nową z drobnymi zmianami. Spółdzielnia wyraziła zgodę i nakazała po remoncie donieść dokument od elektryka. Spółdzielnia twierdzi, że elektryk będzie wiedział jaki a elektryk nie wie. Jeżeli wykona dodatkowe a niepotrzebne czynności typu pomiary to mnie skasuje a ja wynegocjowałem cene 400zł za wymianę kilkunastu metrów przewodów i gniazdek oraz paru przesunięć. Czy myślicie, że wydaje się tylko oświadczenie z pieczątką, że instalacja została wykonana zgodnie ze sztuką oraz przepisami - coś w tym stylu?

0 7
  • #2 16 Mar 2016 12:45
    waski78
    Poziom 16  

Mnie się wydaje, że aby wydać oświadczenie to i tak musi zrobić pomiary - bo na jakiej podstawie stwierdzi że wszystko jest OK ?

0
  • #4 16 Mar 2016 15:41
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

To chyba nie jest elektryk skoro nie wie jakie czynności należy wykonać oraz jakie dokumenty wypełnić po zakończeniu prac.
    Protokół z pomiarów to obowiązek każdego wykonawcy i to spółdzielni powinno wystarczyć.

Swoją drogą cena 400 zł, za taki zakres prac - toż to za darmo :| Nawet rozdzielnicy za taką kwotę nie wymieni, a gdzie tu o "wymianie instalacji z drobnymi zmianami".

0
  • #5 16 Mar 2016 21:14
    bartek_p
    Poziom 31  

Łukasz mnie wyprzedził. Juz sama cena mówi że to nie elektryk. 400 zł to może na przewody styknie, chyba że kradnie z roboty, ale to i tak by Ci chyba prezentu nie zrobił.
    Tak czy inaczej, pomiary to niezbędna czynność po wykonaniu instalacji. Chyba, że kwit na gębę wystawia

0
  • #6 16 Mar 2016 21:52
    CYRUS2
    Poziom 36  

mawerix123 napisał:
    Ciekawe stwierdzenie. A za wystawienie faktury VAT też pobiera opłatę :?
    Jak cena była ustalona bez faktury, to musi dopisać VAT i podatek dochdodowy.
    Jak jest na ryczałcie to razem 34 %.

0
  • #7 16 Mar 2016 22:03
    mawerix123
    Poziom 37  

CYRUS2 napisał:
    mawerix123 napisał:
    Ciekawe stwierdzenie. A za wystawienie faktury VAT też pobiera opłatę :?
    Jak cena była ustalona bez faktury, to musi dopisać VAT i podatek dochdodowy.
    Jak jest na ryczałcie to razem 34 %.

Ja pytałem o opłatę za sam fakt wystawienia papierowego dokumentu a nie o podatki itp. skoro za wystawienie protokołu potwierdzającego poprawność wykonania instalacji miał by życzyć sobie należność.

Generalnie jak podali przedmówcy gość zaproponował podejrzanie niemoralną cenę za usługę.

0
  • #8 16 Mar 2016 23:02
    CYRUS2
    Poziom 36  

mawerix123 napisał:
    Generalnie jak podali przedmówcy gość zaproponował podejrzanie niemoralną cenę za usługę.
    Nawet bez faktury.
    Z drugiej strony, jak nie ma roboty, bez materiału.

0