Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie mogę podłączyć radia samochodowego sony crx-gt20 do matiza!

cineek88 16 Mar 2016 13:52 1389 8
    cineek88
    Level 8  
    witam.
    naczytalem sie roznosci na forach ale dalej big problem....
    chcialbym podłaczyc radio sony crx-gt20 ( tak wyglada złącze:nie mogę podłączyć radia samochodowego sony crx-gt20 do matiza! )
    do fabrycznej instalacji w deawoo matiz.
    zakupilem dwie przejsciówki: 1.z kostki fabrycznej matiza do kostki iso. 2. z kostki iso do kostki sony (wejscie do radia).
    po podłączeniu radio (wyswietlacz) nie działa, nie ma dzwieku, natomiast działa cd( tzn. można wsunac i wysunąc plyte).
    Sprawdzałem radio w innym samochodzie i działa bez zarzutu, nawet na moich przejsciówkach.
    co moze powodowac takie dziwne objawy??
    piotrek22101
    Level 39  
    Plus po stacyjce włączony? Z instalacji auta do radia idą trzy
    przewody zasilające. Masa czarny,
    plus stały-żółty i plus po stacyjce-
    czerwony.
    cineek88
    Level 8  
    nie. sprawdzam na wyjsciu z kostki zarowka. przy WYLĄCZONYM I WLACZNYM ZAPLONIE żarówka zaświeca się tylko w momencie połączenia masy *czarny kabelek) z 21v (zoly).
    natomiast zarowka nie swieci w momencie zetkniecia masy *czarny) z 12v stacyjkowym (czerowny) przy włączonej stacyjce.
    tu bedzie lezal problem (nalezy podłaczyc plus stacyjkowy)??
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    A stacyjka włączona? Jak go nie ma to daj
    czerwony i żółty z radia do żółtego z auta. Wtedy będzie bez kluczyka grać.
    cineek88
    Level 8  
    ilosc kabli sie zgadza. przy wylaczonym zaplonie (bez kluczyka), na tescie z zarowka zapala mi sie tylko w momencie polączenia zoltego - 12V stale i czarnego - masa. (czyli prawidlowo jak sadze)
    natomiast przy wlączonym zaplonie/silniku pali się tak samo. (czerowny - stacyjkowy plus w ogole nie reaguje.)
    i problem w tym ze ani na zapalonym silniku ani na wylaczonym radio się nie włącza (działa tylko CD - tzn mozna wkaldac i wyciagac plyty - nic wiecej), wyswietlacz nei reaguje. dodam ze w innym samochodzie radio dziala bez zarzutu...
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Brakuje plusa po stacyjce. Trzeba bezpieczniki sprawdzić. Po lewej stronie kierownicy pod klapką.
    F5 i F9 do sprawdzenia,oba po 10A.
    cineek88
    Level 8  
    Bezpieczniki sa ok.•
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    To trzeba szukać gdzie znika. A radio można na razie pod stały dać.
    cineek88
    Level 8  
    pomoglo.rozdzielilem przewód zasilania 12v od strony instalacji samochodu (kabelek Żółty) na dwa przewody--> zasilanie 12v(dalej zółty) oraz plus po stacyjce (czerowny). działa !
    teraz musze sie zabrac za glosniki bo jedna strona nie działa. dzieki potrek za pomoc!