Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[WiFi] Udostępnianie plików działa tylko w jedną stronę

laqula 23 Jun 2005 09:32 1635 9
    laqula
    Level 12  
    Mam dwa komputery połączone kartami WiFi. Stworzyłem połączenie ad-hoc (walczyłem wczoraj pół dnia). Udało mi się udostępnić katalogi pomiędzy komputerami.
    Mam Outpost Firewall i ustawiłem w nim moją sięć 100.0.0.0 (kompy mają końcówki 3 i 5) na trusted i pomimo tego komp1 i komp2 mogą przeglądać zasoby komp2 a żaden z nich nie ma dostępu do zasobów komp1.

Ale nie chodzi o Firewall, bo po jego wyłączeniu komp1 ma dostęp do wszystkich zasobów a komp2 tylko do swoich (w otoczeniu sieciowym).

Nie mogę przeglądać zasobów komp1 z komp2.

Wydaje mi się że to musi być wina jakiegoś firewalla lub innego zabezpieczenia (ale Outposta mam wyłączonego i Windowsowego Firewalla na wszystkich połączeniach też wyłączyłem).

Co jeszcze może blokować taki transfer.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To nie jest "blokowanie transferu".

Wygląda po porostu na brak praw do przeglądania zasobów.
    Jaki jest system operacyjny na komp1 i komp2 ?
    laqula
    Level 12  
    Win XP Pro SP2 na obu kompach.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Uaktywnij konto gościa na obu komputerach.

możesz też założyć konto o takiej nazwie jak jest używane na 2-gim komputerze lub ustawić proste udostępnianie.
    laqula
    Level 12  
    Z kontem gościa próbowałem wcześniej (wyczytałem to na forum), ale nic to nie dało.

Teraz założyłem konta użytkowników o nazwach takich jak na drugim komputerze i też nic.

Zmiana prostego udostępniania na włączone i wyłączone też nic nie daje.

Już mi ręcę opadają. Dwa dni kombinowania.

Aha. Na jednym kompie mam FAT32 na drugim NTFS.
    Adam Pyka
    Level 19  
    laqula wrote:
    Aha. Na jednym kompie mam FAT32 na drugim NTFS.

Mnie się wydaje, że to jest wina systemu plików.
    Czemu instalowałeś XPka na FAT32?
    laqula
    Level 12  
    Właśnie i ja miałem co do tego podejrzenia, ale to dziwne w końcu jeśli się łączę np. z Win 98 gdzie jest FAT32 to powinien się łączyć bez względu na format plików. Ale wyjaśniałoby to jednostronne problemy.

Z FAT32 można się dostać na NTFS a odwrotnie już są problemy. Jutro sprawdzę czy zmiana formatu pliku coś da czy nie.

A dlaczego na jednym jest FAT32, bo czasami podłączam ten dysk do kumpla który ma Win98 z fatem 32 i ntfsów tam nie wykrywa.

Aha w razie jakby ktoś miał jakieś pomysły to dodam że udało mi się net udostępnić i działa i udało mi się skonfigurować firewalla. Teraz działa tak jak wcześniej przy wyłączonym (trzeba było dodać do zaufanych 127.0.0.1). Dziwne że nie wystarczyło dodać IP sieci którą stworzyłem.
    gzeho.p
    Level 14  
    Witam
    a co oznacza że nie ma dostępu do zasobów kompa jeden?
    Widac kompa jeden w otoczeniu ale nie można go przeglądać bo wyskakuje błąd dostępu??

pozdrawiam
    laqula
    Level 12  
    Dokładnie tak.
    Poza tym jak tutaj mieszałem (nie pamiętam już co to było dokładnie) był moment że miałe w otoczeniu sieciowym grupę roboczą i jak próbowałem ją otworzyć to wyskakiwał komunikat "przekroczono limit czasu semafora", ale już tak nie ma.

Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

Właśnie zmieniłem format plików. Teraz na obu komputerach jest NTFS, ale niestety nic to nie dało. Nadal jest to samo.
    laqula
    Level 12  
    W końcu udało mi się rozwiązać ten problem. Tyle dni kombinowania. Dla innych którzy zawitają tu z podobnym problemem:

"Jeżeli połączenie działa prawidłowo (udostępnianie internetu też), w otoczeniu sieciowym widać wszystkie komputery, ale jeden z nich nie może przeglądać zawartości udostępnionych katalogów przez drugiego należy zainstalować protokół IPX/SPX/Net...

Krok po kroku:
    Start -> Panel Sterowania -> Połączenia siciowe -> Prawy klawisz na połączeniu WLAN/LAN -> Właściwości -> Zainstaluj -> Protokół -> Protokół transportowy zgodny z NWLink IPX/SPX/Net..."