Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED Medion MD30816DK-A - szukam wsadu pamięci

Piasecki Bogusław 20 Mar 2016 13:53 9597 52
  • #31 20 Mar 2016 13:53
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    temat nie jest o Toshiba 40L1333DB!

Za to jest o matrycac VES4000xxx , które stosowano w opisanych przeze mnie modelach Toshiby na chasis 17MB95 >> jak u autora tematu

W TV Philips (17MB95S-1) 40PFL30xx na matrycy VES400UNDS-00/-02/-03 zasilanej przez 17ips20p ,
    1.zasilanie drivera LED to 24V ....... na stringi wychodzi 58V
    * 5 listw_stringów , w każdej po 9-LED

• #32 20 Mar 2016 16:34
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Zasilacz 17IPS20 jest dobierany, nie tylko do podświetlenia w matrycy (różne modele matryc tej samej firmy, tutaj "Vestel" mogą mieć te same przecież podświetlenia), ale i do płyty głównej. Stąd wynika taka ich różnorodność.
    Wystarczy że będzie inne chassis płyty głównej, a już musi być inna modyfikacja tego
    zasilacza. Przykładem może być Philips 39PFL3008H/12, i Sharp LC-39LD145V.
    Oba odbiorniki mają tą samą matrycę VES390UNDC-01, ale inne chassis, Philips ma 17MB95S-1, a Sharp ma 17MB82-2 i już mają inne zasilacze, mimo że matryca ta sama. Wniosek jest taki. Możliwe jest, że przy tym samym chassis, i tym samym podświetleniu (niekoniecznie oznaczenie na blasze matrycy musi się idealnie pokrywać), ten sam zasilacz (chodzi o ten kod 8-cyfrowy) może być dedykowany w różnych telewizorach, opartych na częściach Vestela.
    Tak że ja kolege "Liska" rozumie.
    Tam były te same chassis płyty głównej, i te same podświetlenia w matrycach prawdopodobnie były, ta że i zasilacz mógł być dedykowany ten sam.

• #33 20 Mar 2016 16:34
    mirex
    Poziom 43  

Piasecki Bogusław napisał:
    W zasilaczu 17IPS20 na C2582 / 47mF200V jest 118V
    Piasecki Bogusław napisał:
    Medion MD30816DK-A z płytą główną 17MB95M i matrycą VES400UNDS-2D-R06.

A lisek swoje! :)
    lisek napisał:
    W TV Philips (17MB95S-1) 40PFL30xx na matrycy VES400UNDS-00/-02/-03 zasilanej przez 17ips20p ,

Nadal uważacie, że to ja głupoty piszę? ;)
    Zwłaszcza, że praktycznie brak danych technicznych dla matryc sygnowanych przez Vestel?

Andrzej, i co z tego, że ty rozumiesz? Ja też, przynajmniej na ogół. ;)
    Natomiast dużą część użytkowników lisek po prostu wprowadza w błąd swoimi opowieściami i naraża na koszty.

• #34 20 Mar 2016 17:09
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Ostatni post Liska jest błędny.
    Diody w matrycy nie wolno łączyć równolegle.
    Tak, że nie może być taka matryca zasilana napięciem takim jak podał Lisek.

Dodano po 19 [minuty]:

Prawdą by było to co napisał kolega Lisek w ostatnim poście, gdyby ta matryca miała połączenia diod w systemie mieszanym, w co bardzo wątpię, a nawet jest to przy tej ilości diod niemożliwe. Ze względu na konieczność równego rozłożenia spadków napięcia na tych diodach.
    W systemie mieszanym połączeń diod wychodzi wtedy więcej kabelków z matrycy.

• #35 20 Mar 2016 18:20
    mirex
    Poziom 43  

Andrzej4567 napisał:
    Tak, że nie może być taka matryca zasilana napięciem takim jak podał Lisek.

Dodano po 19 [minuty]:

Prawdą by było to co napisał kolega Lisek w ostatnim poście, gdyby ta matryca miała połączenia diod w systemie mieszanym, w co bardzo wątpię.
    Musiałoby wtedy wychodzić więcej kabelków z matrycy.

Za mało w takim razie jeszcze widziałeś. :)
    Pewnie gdy napiszę, że matryce 32, 39, 40" bywają zasilane napięciem 30 - 40 - 50V, w dodatku dwoma kabelkami, to też mnie do diabła wyślesz. ;)
    Trudno. :) Prawda jest taka, że są!

• #36 20 Mar 2016 19:50
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Kolego "Mirex" teraz toś mnie wkurzył dokładnie. Znowu kolejny raz już dzisiaj nie wczytujesz się dokładnie co się pisze.
    Tak trudno zrozumieć, że odniosłem się do ostatniego postu Liska.
    Czy gdzieś napisałem, że nie ma takich matryc, gdzie jest system połączeń mieszanych? Oczywiście że są , ale to napięcie zasilania musi być dostosowane do tych odgałęzień, ewentualnie poszczególnych części tego całego podświetlenia. W ostatnim poście Lisek pisze, że cytowana przez niego matryca ma
    5 listew_stringów, w każdej po 9 led, i zasilana jest ona napięciem 58V.
    Czyli jest razem 45 diod. Jak mi dzisiaj narysujesz odręczny schemat tego połączenia
    w systemie mieszanym, żeby równo były rozłożone spadki napięć na tych diodach, to uwierzę że rozumiesz, co to znaczy układ połączeń w systemie mieszanym w matrycach led.

• #37 20 Mar 2016 21:03
    mirex
    Poziom 43  

No cóż ... kawa na ławę. Zaraz się okaże, kto czyta dokładnie, a kto nie. ;)

W wiadomości https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15539249#15539249
    lisek perroruje:

lisek napisał:
    W UK pod tę matrycę Link_ firma sprzedaje kpl. zasilacz Vestel opisany jako
    Cytat:
    23197472 VES400UNDS-2D-R06 TOSHIBA 40L1333DB LED BACLIGHTS

* 296157599-Power-Supply-Inverter-Vestel-17IPS20-R6 ?

Zaś kpl. podświetlenia LED (9x Led w gałęzi) , zaś jest ich 5
    Link

I podaje link do obrazka matrycy, jaką podał Bogusław.

Natomiast w wiadomości https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15539801#15539801 pisze już o innej matrycy.
    lisek napisał:

Taki jest właśnie urok liskowego śmiecenia. ;)

Ponieważ podważyłeś jego informację o tak niskim napięciu, przy takim podświetleniu, jak podał (5 x 9), ja tylko dałem przykład, że są matryce, których podświetlenie zasilane jest jeszcze niższym napięciem. I też tylko dwa kabelki idą. ;)
    Ale przyznam, że nie sprawdzałem w tym przypadku prawdomówności liska, że matryca nazywana przez niego VES400UNDS-00/-02/-03 faktycznie ma takie zasilanie. ;)
    Bo po prostu nie wiem jaką faktycznie miał na myśli. ;)
    Jak poprawi, to ewentualnie pogadamy. ;)

• #38 20 Mar 2016 21:18
    lisek
    Spec od monitorów

Muszę poprawić swoją pomyłkę z 20.03. 13:5x
    Napisałem na szybko , (jechałem do Manchester na derby piłkarskie)

Cytat:
    * 5 listw_stringów , w każdej po 9-LED

* to podkreślone Pomyłka!

Nie ma tam 58V , jest ponad 128-132 V przy starcie , potem opada do ok.122V
    Jest za to jak pisałem
    - 5 stringów połaczonych szeregowo >> w każdym ze stringów 9 Led połączonych równolegle
    Spadek napięcia na każdym ze stringów to ok. 24V (ustawienia na matrycy parametrów średnie ) czyli spadek napięcia na szeregowo poł. 5-ciu stringach to ok.120-122V *po kilku sec. po właczeniu TV LED Medion MD30816DK-A - szukam wsadu pamięci
    Pisano na tym forum Link

• #39 20 Mar 2016 22:09
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Kolego "Mirex" kręcisz jak możesz. Kolega "Lisek" jak popełnił błąd, być może z nieuwagi, lub się spieszył, to umiał się przyznać do pomyłki. A ty chcesz mi wmówić, że moja krytyczna uwaga odnośnie przedostatniego postu Liska była nieprawdziwa. Przecież o niczym innym się nie wypowiadałem. Te ściąganie w ciemno różnych danych z netu przez Liska traktuje lekko z dystansem, bo nieraz już doświadczyłem, że są w necie tam pomyłki. Napisałem wcześniej,że rozumie Liska, dlatego, że możliwe jest tak jak pisał, że ten sam zasilacz przy tych samych chassis i tych samych podświetleniach, może być dedykowany w różnych telewizorach.
    Ty zaś oficjalnie zakwestionowałeś moją wypowiedż odnośnie zasilania tej matrycy, z przedostatniego postu Liska,jak i niemożności jej połączenia w systemie mieszanym. Wmawiasz mi, że pisałem (lub mówiłem), że nie ma w ogóle takich matryc z takim połączeniem.
    Tak więc czekam narysuj ten odręczny schemat tego połączenia mieszanego, tamtej matrycy z zasilaniam 58V.

• #40 20 Mar 2016 22:32
    mirex
    Poziom 43  

lisek napisał:
    - 5 stringów połaczonych szeregowo >> w każdym ze stringów 9 Led połączonych równolegle

Imponujące!
    lisek napisał:
    VES400UNDS-00/-02/-03

A napiszesz jakoś ,,po naszemu"? Bo nadal nie wiem, o jakiej matrycy bajasz. ;)

lisek napisał:
    Owe 58V to dotyczy Toshiby na LTF400HM23

Jesteś pewien, czy coś innego wymyślisz? ;)
    Driver SSL400_0D5A REV.1.0 wewnętrzny), jak piszą, pracuje z matrycami LTF400HM23 i LTA400HM23.
    Bo niedawno pisałeś
    lisek napisał:
    Podobny SSL400_0D5A REV:1.0 / pod LTA400HM23 Vled=126V

Skąd aż taka różnica w napięciach?

Dodano po 9 [minuty]:

Andrzej, szkoda gadać. Ale może lisek ci narysuje. :) Zresztą sam też możesz spróbować.

Ja nie kręcę, tylko udowodniłem, że lisek pisał o dwóch różnych matrycach. ;)
    Teraz potwierdził jeszcze raz, co prawda już dla trochę innej matrycy, ale też z 9 diodami na listwie, że ma być 58V. ;)

• #41 20 Mar 2016 23:04
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Zostawmy Liska w spokoju.
    Zakwestionowałeś ordynarnie mój post, w którym pisałem, że nie można tej matrycy połączyć w systemie mieszanym, z takimi 5 stringami i napięciem 58V.
    Odpowiedż jest tylko jedna. Oczywiście że nie można. Nie ma możliwości równego rozłożenia spadków napięć na diodach led. Piszesz, że mało widziałem, zapewniam
    cię, że dużo już też widziałem, chociaż mówi się,że człowiek uczy się do śmierci.
    W tym zawodzie już pracuje 30lat.
    Jak już kamyk poruszył lawinę to powiem.
    Jurek bardzo dużo pisze, i przez to pomaga, tak że przy tych hurtowych ilościach zdarza mu się coś przeoczyć. Ale umie się wtedy odpowiednio wycofać ze swojej
    wypowiedzi. Tak, że duży szacun dla Jurka.
    Pozdrawiam.
    Na dziś wystarczy.

• #42 21 Mar 2016 01:11
    mirex
    Poziom 43  

A ja mu od dawna mówię żeby pisał mniej, a konkretnie. :-)

Teraz czekamy na jego wyjaśnienia, rysunki, tudzież wycofania. :-)
    A zaraz potem, jeszcze tutaj lub w innym temacie, kolejne ,,bajki". :-)

Nic ordynarnie nie kwestionowałem, bo dopuszczam ewentualność, że te 58V to osobisty pomiar liskowy, a nie cyferki ściągnięte gdzieś z netu bez czytania ze zrozumieniem. Pytanie w jakich warunkach dokonany. :-)

Mam jeszcze taką drobną uwagę abyś ,,ordynarnie" nie zmieniał treści swoich postów, bo pozostanie mi cytować cię w całości, czego moderatorzy bardzo nie lubią.

• #43 21 Mar 2016 08:37
    lisek
    Spec od monitorów

To z forum ,na którym " zdobywałem wiedzę oraz ją szlifowałem" przy licznych zmianach (przebranżowieniach)w dziedzinie elektroniki:monitory,TV, plasmy

• #44 21 Mar 2016 09:32
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Witam.
    Tak to prawda, dużo się Jurkowi myli.
    Powinien bardziej sprawdzać swoje posty przed wysłaniem.
    Dobrym sposobem jest, przeczytać sobie ze 2 razy przed wysłaniem co się napisało, i wtedy
    ewentualne nieprawidłowości się samemu koryguje.

• #45 21 Mar 2016 10:05
    mirex
    Poziom 43  

Jurek! Konkrety! Bo znowu jakieś bajki posuwasz o zupełnie innej matrycy, napięciu w okolicach 58V i diodami w ilości 28 w dwóch gałęziach. :)
    Co twoja oszlifowana wiedza mówi na taki podział?
    Co w końcu dotyczy tego tematu, a o czym tu bajasz? Co jest prawdą w stosunku do podanych przez ciebie matryc, a co wymysłem?
    Co to jest za matryca - VES400UNDS-00/-02/-03 - w czym to chodzi? Może jakiś obrazek?

Jak wytłumaczysz twoje dwukrotne "zapewnienia" o tych 58V i listwach z 9 diodami. ;) Ja co prawda potrafię, wbrew temu, co chciał zasugerować Andrzej, ale albo musi być parzysta liczba listew (stringów), albo dodatkowe, połowę niższe napięcie z drivera, jak na przykład w Samsungach.

Nie przejmuj się, taki bajzel już tu wprowadziłeś, że jak Bogusław się wreszcie odezwie, to i tak damy jakoś radę dwukierunkowo temat pociągnąć.;)

• #46 21 Mar 2016 10:51
    Andrzej4567
    Poziom 19  

Mirex napisał. Ja co prawda potrafię, wbrew temu, co chciał zasugerować Andrzej, ale albo musi być parzysta liczba listew (stringów), albo dodatkowe, połowę niższe napięcie z drivera, jak na przykład w Samsungach

Oczywiście, w takim przypadku byłoby OK.

• #47 21 Mar 2016 11:25
    kazikszach
    Poziom 34  

Reasumując:
    Tv Toshiba 40L1333DG
    matryca VES400UNDS-03
    zasilacz 17IPS20 23122636
    podświetlenie takie jak na zdjęciu podanym przez kolegę liska, 45 diod połączonych szeregowo, napięcie zasilające je to 160V.
    Dzisiaj zginęło podświetlenie i stąd konieczność rozebrania matrycy, okazało się, że jedna dioda przerywa.
    W LTA400HM23 miałem napięcie zasilania LED 128V.

• #48 21 Mar 2016 15:39
    lisek
    Spec od monitorów

W tym sporze o zasilacz I matryca zapomniano, ze w tym temacie kol. author tematu na 1- ej stronie ( 18.03. godz. 9:06) dal foto I tam jest nr. 23153853. 27214550
    Nie widze napisu na scalonym U500 foto. obok

Problem jakie napiecie podawane jest na stringu zalezy od
    - rozmiaru matrycy czyli ile Led w stringu, ile stringow.
    - jak polaczone
    Cala reszta to rozwiazanie ukladowe
    - jaki scalony I czy mamy uklad wyrownania pradu
    -....

Diody Led maja spadek napiecia od 2,1V. do. 3,4(3,7)V
    od tego zaczyna sie dyskusja: jakie led I ile/ jak laczone

" pisze z tlf., brak Pl. liter

• #49 21 Mar 2016 15:53
    mirex
    Poziom 43  

Tak? A nie ma diod na 8-10V?
    Odniesiesz się łaskawie do moich pytań, skoro wniosłeś tyle zamieszania? Skoro już o jakichś konkretach rozmawiamy, to dojdźmy do konkretnych danych.
    A ty picujesz na okrągło i zamiast rozwiązań mamy kolejne zagadki.

Co do autora, to w ogóle nie wiemy, czy ma problem w zasilaczu, w matrycy, czy - tak jak zasugerował - na main.
    Trzeba było dać mu odpowiedzieć na parę prostych pytań, a nie swoje cudeńka opisywać.

• #50 21 Mar 2016 17:55
    lisek
    Spec od monitorów

Odpowiedz na swoje proste zapytania kol. author dostal ode mnie 17.03. o godz. 19:06., nawet foto.na stringi.
    " dzisiaj jest 21.03. author cisza ?!

Czytaj ze zrozumieniem.
    Co do danych o Led w podswietleniu to pisalem I dawalem dane ( nawet Twoj temat w dziale Serwisanci. 39pfl......) w tym dziale lub Monitory.
    Trzeba tylko poszukac.

• #51 21 Mar 2016 18:35
    mirex
    Poziom 43  

To jest właśnie cały lisek. :)
    Ja mam czytać ze zrozumieniem. :)
    Ja mam sobie odpowiedzieć na to, o co jego tutaj pytam. ;)
    lisku, co to za matryca VES400UNDS-00/-02/-03?

• #52 21 Mar 2016 22:35
    lisek
    Spec od monitorów

Sorry.
    Mialo byc:
    VES400UNDS -00
    VES400UNDS -02
    VES400UNDS -03

• #53 23 Mar 2016 09:59
    Piasecki Bogusław
    Poziom 22  

Dziękuję za tak duże zainteresowanie ale finał jest zaskakujący - uszkodzona elektronika matrycy VES400UNDS-2D-R06. Dołączam również wsad U10 / KHIC KH25L1606E dla wszystkich w potrzebie.
    Dziękuję i pozdrawiam.