Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE46F6500SS - szukam wsadu

micro-net 16 Mar 2016 14:59 3195 8
 • #1
  micro-net
  Level 9  
  Szanowni eksperci zwracam się z prośbą poszukuję wsadu do telewizora Samsung UE46F6500SS przeszukałem forum i nie znalazłem nic sensownego. Objawy są takie że tv startuje, pokazują się trzy ikonki i się wyłącza. Matryca sprawna podświetlenie matrycy też jest w porządku. Chciałbym na początek wgrać nowy wsad.
 • #2
  micro-net
  Level 9  
  Nikt nie jest wstanie pomóc w zdobyciu wsadu do w/w tv
 • #3
  micro-net
  Level 9  
  Skoro nikt nie ma wsadu opisze krótko co mu dolega. Mianowicie tv włącza się tylko jak wepnę wtyczkę do prądu i pokazują się trzy ikonki po czym tv przygasa i na nowo startuje, nie reaguje na pilota ani na joystick z tyłu tv. Po podłączeniu do telewizora dekodera jest obraz pracuje przez 20sek. po czym restart i tak w kółko. Czy ktoś miał już taki problem

  Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

  Panowie mam ostatnie pytanie, czy z firmware ściągniętego od producenta można wyciągnąć bin do zaprogramowania tv. Jeżeli jest taka opcja to proszę o małą podpowiedź. I prośba do moderatora niniejszy temat nie wnosi nic co by było przydatne ze względu na brak odpowiedzi i rozwinięcie tematu. Proszę o usunięcie postu.
 • #4
  Michał99
  Level 32  
  W plazmie Samsunga tryb serwisowy należy przestawić redy off na on oraz inch 19'' na 42", sprawdź może i w tym tak jest.
 • #5
  micro-net
  Level 9  
  Tak jak najbardziej chciałbym wejść w tryb serwisowy ale jak wspomniałem wcześniej telewizor nie reaguje na joystick ani na pilota. Chyba że jest możliwość wejścia w tryb serwisowy w inny sposób.
 • #6
  micro-net
  Level 9  
  Panowie podzielę się moimi spostrzeżeniami i zarazem mam prośbę do kogoś kto zna się na programowaniu. Mianowicie w/w tv znajdują się dwa układy. Winbond 25Q40CLSIP oraz ATMLH330 2EC L B. Rzecz cała tkwi w programie na układzie ATMLH330, o tuż kiedy wgrałem nie cały program tv załącza się wszystko działa nie do końca poprawnie bo jest obraz odwrócony i brak języka polskiego i jeszcze kilka mankamentów ale do czego zmierzam tv nie wyłącza się pracuje długo i wcześniejsze dolegliwości ustąpiły. Dlatego wiem że wina jest w oprogramowaniu. I mam prośbę kto zna się na tym i mógłby je poprawić, załączę dwa wsady do jednego i drugiego układu. Do układu 25Q40CLSIP wsad jest poprawny lecz do układu ATMLH330 gdy wgram go s powrotem dolegliwości wracają, czyli tv restartuję co20s i nie działa pilot i nie wyświetla się OSD.
 • #7
  micro-net
  Level 9  
  Witam uporałem się z usterką mianowicie udostępniam wsady które są jak najbardziej dobre po prostu po zaprogramowaniu układów przed włączeniem tv wejść w tryb serwisowy i zrobić factory reset. Jeżeli komuś się przyda może korzystać z udostępnionych wsadów. Uważam temat do zamknięcia.
 • #8
  Andy_M
  Level 13  
  Witam !
  Odgrzeję temat ;).
  Jakim programatorem kolega programował pamięć Atmela?
  Czy może jest jakiś odpowiednik innej firmy pod bardziej "strawną" nazwą?
  pozdrawiam
  Andrzej
  PS. Temat został w prosty sposób rozwiązany, nalazłem post na temat nowych oznaczeń eepromów Atmela : http://fix-free.ru/index.php?topic=8175.0
 • #9
  micro-net
  Level 9  
  Witam programator to xprog_m