Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor / > 48 / < 3000zł

PotwierdzHaslo:* 16 Mar 2016 16:57 657 14
  • #1 16 Mar 2016 16:57
    PotwierdzHaslo:*
    Poziom 3  

Witam
    Po przeglądnięciu tematów na forum wybrałem model: SONY KDL-48W705C
    Ale żeby nie kupić, a za moment się okaże że jest nowszy lepszy model w podobnej cenie to się zapytam: warto kupić? model z 2015, czy jest już jakaś nowsza wersja? Czy w podobnej cenie jest coś lepszego jeśli chodzi o jakość? Czy warto dodać trochę i kupić 5 lat gwarancji? (allegro: telewizor-sony-kdl-48w705c-full-hd-wifi-5-lat-gw-i5853152684.html)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? /16m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? /1-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? /1-x
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? /również pod jakimś kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? /stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? /od boku/tyłu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? /nie mam.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? /dobra jakoś obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? /TV naziemna
    10 .Jakie urządzenia? /komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? / od 0 do ~10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? /matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? /mecz, serial, film z dysku
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? /jak nie będzie mi się chciało wstać po laptopa
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? /czasem, mało
    16. Preferencje co do marki? /
    17. Preferencje co do wielkości? / >48
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? / reklamy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? /
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? / 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? /nie musi

• #2 16 Mar 2016 17:31
    Svetherus
    Poziom 28  

w tej cenie jest sporo lepszych tak naprawdę. 705 ma matrycę tylko 60Hz.
    Sony 50w755c
    Panasonic 50cx680e
    Samsung 50h6400
    LG 50lf652v

Moim zdaniem najlepiej grają Sony i Panasonic. Pojedź do sklepu jakiegoś i obejrzyj - większość tych modeli jest na stanie w większości Media/Market/expert/saturn/euro.

Co do nowych modeli, będą przez najbliższe miesiące poza Twoim zasięgiem cenowym.

• #3 16 Mar 2016 17:51
    Poziom 3  

@Svetherus czy sony (pierwszy z Twojej listy) z androidem nie muli, nie zacina się? Czy pomimo pilota nie będę musiał wstawać i wyłączać wtyczkę żeby zresetować? :)

adnroid jak to android, pożeracz ramu. Nie wiem czy działa tak jak na telefonach, czy na telewizorach lepiej się sprawuje? Osobiście mam telefon i tablet z windowsem (android mułowaty, ramożerny, brak aktualizacji) i nie chce mieć 'problemów' jeszcze z telewizorem, bo w najciekawszym momencie filmu się zawiesi :}

• #4 16 Mar 2016 17:54
    Svetherus
    Poziom 28  

Działa różnie. Opinie są takie, że w Sonym jest lepiej zoptymalizowany niż w Philipsie generalnie.
    Bywa, że trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. No ale dostajesz trochę więcej możliwości bawienia się, niż w jakimkolwiek innym systemie TV. Ale osobiście mając taki wybór, nie brałbym Androida - bo mi się nie chce bawić :)

Panasonic ma jeden minus - pilot - który jak na dzisiejsze standardy jest no mało szałowy - 5 lat temu też taki był :P

EDIT

teraz widzę, że będziesz miał tylko naziemną podłączoną. Żadnych filmów z USB, czy Blu-ray'a? Nic?

Panasonic działa tym ładniej im lepszy sygnał pod niego podepniesz - jeśli tylko naziemną, to szkoda matrycy UHD moim zdaniem :)

• #5 16 Mar 2016 18:01
    Poziom 3  

Myślę czasami coś pograć, jakiś film z dysku (1080p, mkv) ewentualnie stream z NASa (jeśli zadziała). Osobiście TV publicznej nie oglądam, ale nie tylko ja będę używał TV :}

• #6 16 Mar 2016 18:05
    Svetherus
    Poziom 28  

Do filmów mkv 1080p Panasonic sprawdza się świetnie. Do gier sprawdza się średnio - bo ma 55ms input laga. Ale jako, że jest to UHD, to gdy podepniesz sygnał SD to widać, ze ten tv może ZNACZNIE więcej :) Ale jak się domyślam, osoby oglądające naziemną nie będą na to aż tak bardzo zwracać uwagi :)

W tej półce cenowej niestety nie ma wyborów idealnych :)

• #7 16 Mar 2016 18:39
    Poziom 3  

Chyba jednak z tych co podałeś Sony będzie najlepszy, 4k jeszcze nie warto, bo mało treści w takiej rozdzielczości. Byle nie 'odleciał' z tą małą podstawką- przynajmniej na zdjęciach taka 'słaba' się wydaje ;)

Podarować punktu nie mogę, bo nowe konto, ale czemu nie działa 'pomógł'?

• #8 16 Mar 2016 19:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Poczytaj opinie tych co mają Sony i potrafią się posługiwać , wszyscy są zadowoleni.
    Panasonic gra słabo w tym roku i jest nadzieja że nowe modele będą działać lepiej.
    Masz naprawdę dużą odległość więc spokojnie możesz sięgać po 55"- np TCL 55S7806
    Philips 55PUH6400
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124409-tcl-5...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
    Sony 5oW755 też sobie dobrze poradzi.
    Dla członków forum na wszystkie model masz specjalna ofertę z kalibracja gratis.

• #9 16 Mar 2016 19:29
    Svetherus
    Poziom 28  

Prostuję i wyjaśniam.
    Philps 6400 to tv z bardzo słabą matrycą i problemami związanymi z Androidem na dokładkę.
    Jak już TV z androidem to Sony.
    TCL - clouding, clouding i jeszcze raz clouding - o przekroczeniu budżetu nie wspominam.

Panasonic gra bardzo dobrze co potwierdzają wszystkie testy oprócz jednego. Dziwnym trafem autor tego testu jest sprzedawcą TV.

• #10 16 Mar 2016 19:55
    Poziom 3  

Budżetu nie chce przekraczać, bo mi osobiście wystarczył by taki za 900zł z ofert na allegro. Jednam myśląc przyszłościowo postanowiłem zwiększyć sumę i zapytać na forum, więc jeszcze więcej nie mam zamiaru dokładać :)

• #11 16 Mar 2016 20:01
    Svetherus
    Poziom 28  

No to masz wybór taki jak przedstawiony w pierwszym poście.

Moim zdaniem - Panasonic 50cx680 - bo sygnał z naziemnej zawsze jest badziewny i żaden TV tego nie zmieni, a jak odpalisz jakiś film 1080p to poczujesz różnicę. Poszukaj promocji - da się go kupić za 2900 czasem.

• #12 16 Mar 2016 20:54
    Poziom 3  

W tych bardziej znanych sieciach ceny są od 3300zł. Sony jest za 2950zł. Zobaczę czy będzie przez najbliższy czas jakaś promocja, jak nie to pewnie zakupię Sony. Dzięki za porady.

• #13 17 Mar 2016 08:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #14 17 Mar 2016 16:10
    Poziom 3  

Jeszcze jedno pytanie, warto dopłacić 300zł za +3 lata gwarancji? (razem 5). Nie psują się chwile po gwarancji jak drukarki brothera? ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME