Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja GPS Modecom SX2 - krótki test i recenzja

koala106 16 Mar 2016 16:57 11811 0
 • Ostatnimi czasy trafiła do mnie jedna z nowszych nawigacji Modecoma – a mianowicie model SX2.
  Nawigacja GPS Modecom SX2 - krótki test i recenzja
  Jest to urządzenie o parametrach, jakie spotykamy w tej chwili w większości popularnych urządzeń na rynku, a mianowicie:
  procesor –Mstar MSB2531 o dość wysokim taktowaniu 800 MHz,
  pamięć RAM - 128MB,
  pamieć flash - 4GB,
  ekran – 5 cali o natywnej rozdzielczości 480x272 pikseli,
  dotyk – rezystancyjny,
  transmiter FM,
  bateria - 950 mAh,
  system operacyjny – Windows CE 6,
  oprogramowanie zainstalowane – MapaMap Polska.
  Pierwsze wrażenie jakie sprawia urządzenie jest pozytywne, plastik twardy, nie skrzypi, nie trzeszczy, dobrze spasowana obudowa,
  Nawigacja GPS Modecom SX2 - krótki test i recenzja Nawigacja GPS Modecom SX2 - krótki test i recenzja

  uchwyt wykonany poprawnie, bez fajerwerków, niemniej jednak spełnia swoją rolę i nawigacja trzyma się dość pewnie.
  W komplecie z urządzeniem otrzymamy ładowarkę przyzwoitej jakości, uchwyt z przyssawką do szyby i wbudowanym rysikiem, kabelek USB, instrukcje do urządzenia i oprogramowania MapaMap.
  Wszystko zapakowane w zgrabny kartonik za niską jak na Modecoma cenę 219 zł – jest to obecnie najniższy model w palecie producenta, ale nie znaczy, że jest to sprzęt nie zasługujący na uwagę – wprost przeciwnie.
  Po rozpakowaniu – montaż w aucie nie powinien nikomu sprawić problemów, wszystko intuicyjnie pasuje do siebie i po minucie możemy zacząć korzystać z urządzenia.
  Po uruchomieniu wita nas menu znane z wielu innych „chińskich” nawigacji, podobne jak w Vordonach, niektórych Gocleverach itp. – producent nie przyłożył się do tłumaczenia i część opcji nie jest przetłumaczona na nasz język – zamiast ulubione mamy favourite, zamiast przelicznika jednostek – unit converter – pośpiech, czy nieuwaga? W każdym razie najbardziej istotne opcje dla użytkownika, a mianowicie regulacja jasności, głośności, są na wierzchu i można łatwo z nich skorzystać.
  Zainstalowane oprogramowanie MapaMap (wersja 2015 Q3) chodzi dosyć żwawo i w odniesieniu do innych nawigacji, które testowałem z MapąMap zasługuje na pochwałę – duża zapewne w tym rola szybkiego procesora 800MHz, nawigacja nie przycina się, nie zamula, działa sprawnie, prawdę mówiąc wiele nawigacji, które kosztują więcej od testowanego SX2 nie osiąga takiej płynności działania.
  Czas łapania sygnału GPS bardzo dobry – po 25 sekundach od pierwszego uruchomienia programu widział on już pozycję.
  Urządzenie jest przez producenta fabrycznie „odblokowane” – jest z menu urządzenia możliwość wejścia do „czystego” Windows CE 6, lub też możliwość wyboru innego oprogramowania nawigacyjnego.
  Teraz pora na sprawdzenie tego co urządzenie skrywa w środku – po otwarciu obudowy zawsze zwracam uwagę na akumulator i jego rzeczywiste parametry z deklarowanymi – w tym wypadku – jak na pudełku – tak w rzeczywistości – a nie jest to regułą – zwłaszcza w „chińskich” nawigacjach.
  Nawigacja GPS Modecom SX2 - krótki test i recenzja
  Płyta główna to już dosyć leciwa konstrukcja YG-912S w podwersji FSJ-4G-1D-5L2S-V.1.2 spotykana w wielu urządzeniach innych producentów. Na stronie Link znajdziemy aktualne firmware do urządzenia, które pobierzmy sobie już teraz w razie ewentualnych późniejszych kłopotów z urządzeniem, zamieszczam je także w tym artykule.
  W tym wypadku jestem z polityki producenta bardzo zadowolony – niewielu producentów zapewnia wsparcie w postaci firmware do urządzeń – chlubnymi wyjątkami są tu m.in. Modecom, Navroad, Blow. A mając potrzebne pliki ożywić zawieszone urządzenie jest bardzo prosto – wystarczy zgodnie z instrukcją wgrać i mamy sprzęt jak z fabryki – spróbujcie zapytać o taką możliwość posiadaczy Gocleverów, Mant, Larków – którzy mają urządzenia oparte w 99% na tych samych podzespołach, podobną awaryjność, a do tego całkowity brak wsparcia – w tym wypadku warto dołożyć parę złotych do Modecoma i mieć ten problem z głowy. Teraz jeszcze parę słów o instrukcji – zazwyczaj nie zwracam na takie rzeczy uwagi, bo nigdy nie czytam instrukcji do czegoś, co znam na wylot, jednak tu kolejny raz pochwalę – estetyczna książeczka po polsku i angielsku tłumacząca wszystkie opcje urządzenia – brawo, niemniej jednak patrząc na opis i zdjęcia z instrukcji pokazujące lokalizację mikrofonu, którego w nawigacji nie ma - hmm trochę do poprawy.
  Krótkie podsumowanie:
  Nawigacja zdecydowanie warta swojej ceny, parametry zgodne z deklarowanymi, szybkie działanie, szybkie łapanie sygnału GPS, fabrycznie odblokowana, co ważne z dobrym wsparciem producenta, niewielki minus za braki w tłumaczeniu, ale tak zawsze jest coś co można polepszyć. Jak dla mnie na dzień pisania recenzji dobry wybór i mogę śmiało polecić innym.

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  koala106
  Level 39  
  Offline 
  Spolszczenie, konwersja AUDI, VW, Ford MMI, MIB2, Harman, Delphi, Technisat Sync2, Sync3
  Has specialization in: nawigacje gps: mio, tomtom, gps odblokowanie naprawa
  koala106 wrote 4402 posts with rating 1126, helped 470 times. Live in city Zielona Góra. Been with us since 2005 year.