Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CRS 50 - Jak podłączyc regulator 5 pin?

^blacksabbath^ 16 Mar 2016 17:19 2016 13
  • #1 16 Mar 2016 17:19
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Witam :-)

Czy ktoś wie jak podłączyć regulator 5 pin od motocykla CRS 50? Chodzi mi o to który pin jest do czego gdyż zamierzam go podłączyć do innego motocykla z układem cewek bezmasowych. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

0 13
  • #2 16 Mar 2016 22:10
    paweld69
    Poziom 22  

Co to za regulator? Czy nie przypadkiem 3-fazowy? Inny motocykl jaki ma stator, ile przewodów z niego wychodzi, kolory?

1
  • #3 16 Mar 2016 22:40
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Inny motocykl to WSK 125 z zapłonem CDI z innego Rometa, który ma 6 cewek do ładowania i jedną do zasilania zaplonu. Z niego wychodzi od cewek ladowania dwa kable: na początku pierwszej cewki czarny i na końcu szóstej cewki zielony. Regulator jest z Rometa CRS 50, tam też jest układ bezmasowy, tylko nie mam nigdzie schematu gdzie podpina się kable od cewek, gdzie ma wyjście ładowania do akumulatora, masę i tzw sense

0
  • #4 17 Mar 2016 16:43
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Podłączyłem regulator w ten sposób co jest na zdjęciu, ale nie zadawala mnie jego działanie.
    Napięcie na wolnych obrotach na zaciskach akumulatora przy wyłączonych światłach 12,7V i prąd ładowania 0,15A, a po przegazowaniu 13,6V a prąd 0,7A a przy włączonych światłach napięcie jest 12V a prąd ładowania pokazuje mi na mierniku -3A a po przegazowaniu jest 12,4V i prąd ładowania jest -0,10A. Podczas pomiaru prądu miernik podłączałem szeregowo czerwonym kablem do klemy akumulatora a czarny kabel do bieguna dodatniego akumulatora, więc chyba nic źle nie mierzyłem ale wyniki tych pomiarów są nie satysfakcjonujące :|

Mierzyłem napięcie między jednym i drugim kablem bezpośrednio z cewek i oto wyniki:
    - Wolne obroty: 24V AC
    - Przegazowanie: 40V AC

Może ktoś mi podpowiedzieć czy dobrze podłączyłem ten regulator albo jak ktoś ma jakiś schemat innego prostego regulatora, w którym można np potencjometrami wyregulować parametry ładowania byłbym wdzięczny :)

0
  • #5 17 Mar 2016 22:22
    paweld69
    Poziom 22  

Zmień podłączenia prądu zmiennego (odwrotnie) i znowu zrób pomiary. W jaki sposób, gdzie podłączone są światła?

0
  • #6 18 Mar 2016 15:54
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Okej, postaram się zrobić to jak najszybciej :-)
    Światło główne podłączone jest pod kabel z akumulatora przez stacyjke na przełącznik wyboru krótkich lub długich. Światło pozycyjne jest podpiente oryginalnie pod styk w stacyjce i działa po włożeniu i przekręceniu kluczyka jak i światło główne. Stop, sygnał i kierunki są połączone ze styku w stacyjce który załącza się po włożeniu kluczyka i potem rozdzielone jest na swoje łączniki.
    Żarówka przód 12V 45/40W, tylna pozycyjna 12V 5W, Przód pozycyjna 12V 2,4 W, stop 12V 21W.

0
  • #7 19 Mar 2016 12:52
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Dzisiaj zmieniłem podłączenia i pomiary wyszły takie same :/
    Żadnych zmian na mierniku mi nie pokazało. Założyłem żarówkę do przodu 12V 35/35W i pomiary też wychodzą na minusie.

0
  • #8 20 Mar 2016 22:59
    paweld69
    Poziom 22  

^blacksabbath^ napisał:
    Mierzyłem napięcie między jednym i drugim kablem bezpośrednio z cewek i oto wyniki:
    - Wolne obroty: 24V AC
    - Przegazowanie: 40V AC
    Pomiary te są z wpiętym regulatorem czy bez?

0
  • #9 21 Mar 2016 11:24
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Regulator miałem wypięty podczas pomiaru napięcia bezpośrednio z cewek.

0
  • #10 22 Mar 2016 20:36
    paweld69
    Poziom 22  

Jak bez regulatora to mało powinno być ~ 70V ac, a może

^blacksabbath^ napisał:
    na początku pierwszej cewki czarny i na końcu szóstej cewki zielony
    to nie początek i koniec , tylko początek i odczep. Sprawdź czy nie ma przejścia do masy ( rdzenia statora)

0
  • #11 24 Mar 2016 13:54
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Mierzyłem i przejścia do masy od jednego przewodu i drugiego nie ma :/
    kable są bezpośrednio przylutowane do końców cewek, między 3 a 4 jest takie polączenie na plastiku miedzy nimi lutowane jakby właśnie na taki kabel było przygotowane ale są tylko one ze sobą podłączone, żaden kabelek z tego miejsca nie wychodzi :/

0
  • #12 26 Mar 2016 01:29
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, mianowicie gdy podłączyłem sam mostek prostowniczy i do niego światła wyszły mi następujące napięcia przy włączonych światłach:

- na wolnych obrotach w okolicach 6 do 7V DC
    - na średnich obrotach w okolicach 12 do 14V DC
    - na wysokich obrotach w okolicach 15 do 18,9V DC

Żarówka przód 12V 45/40W, tył 12V 5W.

0
  • Pomocny post
    #13 26 Mar 2016 22:21
    paweld69
    Poziom 22  

Trochę mało tego napięcia nie będziesz przecież WSKom jeździł na wysokich obrotach. Wygląda , że za mało prądu daje uzwojenie może da się coś dowinąć.

0
  • #14 07 Kwi 2016 09:49
    ^blacksabbath^
    Poziom 8  

Chyba rozwiązałem problem :-)
    Rozmawiałem z kolegą, który ma sr250 i też miał problemy z regulatorem. Podesłał on mi regulator ze strony motelek.net czy coś takiego, wytrawilem płytkę, zakupilem elementy, zmontowałem i ku mojemu zdziwieniu ładowanie mi się podoba :-) na wolnych obrotach dalej jest pobór -2A, ale przy tylko lekkim przegazowaniu jest już prawie 0,7 na plusie a przy obrotach średnich laduje mi nawet prądem 1,2A i w zależności od napięcia na akumulatorze zmniejsza prąd ładowania tak że po 3 min trzymania takich obrotów napięcie na aku jest 13,5V a prąd 0,7A i pomału spada gdyż nie ustawialem na potencjometrze wyższego napiecia jak 13,9V :-) maksymalnie regulując potencjometrem mogłem ustawić 14,5V napięcie ładowania :-) schemat regulatora daje na zdjęciu :-)
    Dziękuję paweld69 za zainteresowanie i za pomoc :-)
    Temat do zamknięcia :-)CRS 50 - Jak podłączyc regulator 5 pin?

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo