Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toshiba 32W2333D - Poszukuję wsadu SPI 25Q64

16 Mar 2016 17:49 4923 18
  • Moderator TV
    Może ktoś ma i zechce udostępnić wsad 25Q64?

Toshiba 32W2333D,
    matryca 96.32S03.004
    płyta L2300 REV 1.03A

• Poziom 39  
    rob1 napisał:
    To nie wsad tylko aktualizacja. a to jest co innego.
    bogred@
    Poszlo na PM .potestuj.

Nie sądzę. W przypadku np. Manty czy innych wynalazków pobierałem zawsze aktualizację. Tak - powinno się plik nagrać na pendrive, włożyć do gniazda USB i zaktualizować. Tylko po co? Jeśli TV się nie uruchamia, wgrywasz plik do kości pamięci i masz to samo. Procesor zrobi resztę.

Przecież na stronie producenta nigdy nie znajdziesz wsadu eeprom tylko aktualizację. W zeszłym tygodniu miałem problem z TV Blaupunkt. Nie chciał się włączyć. Pani Paulina wysłała mi ostatnią dostępną aktualizację. Po wgraniu pliku do eeprom telewizor ruszył z kopyta z ustawieniami fabrycznymi, rzecz jasna.
  • Poziom 23  
    Aktualizacja a wsad SPI to co innego przekonasz sie jak bedziesz mial toshibę do naprawy.
    Jesli polecą pewna dane w pamięci to aktualizacja nic nie da.
    Manta blaupunkt i inne wynalazki to trochę inna bajka.

• Poziom 39  
    Jak dotąd nie miałem z tym problemu. Pewnie kiedyś trafię na jakieś cudo.
    Na razie każdy możliwy wsad czy aktualizację wgrywam programatorem i działa.
  • Poziom 30  
    A jak zapisać do flasha aktualizacje jeżeli ma trzy pliki, który wybrać.
  • Poziom 30  
    Mam programator RT809F podobny do tego. Ma wyjście HDMI, oraz VGA ISP, VGA IN i do programu dołączony na CD zestaw programów pod dane procesory muszę to przetestować

Dodano 18.03
    15:29

Czy mogę wykorzystać ten programator do diagnostyki podłączyć się pod RX TX używając programu tera term lub hiper terminal komputer z system XP.
  • Moderator TV
    W końcu kupiłem pamięć na znanym portalu aukcyjnym. Trzeba było podać typ matrycy i przysłali to, co trzeba.
  • Poziom 2  
    Pliki Toshiba panel briview 32W2333D.bin i xxx23xxx_105_REV10.bin różnią się tylko wielkością. Plik ze strony producenta ma 4mb a zgrany z pamięci ma 8mb bo taka jest wielkość pamięci. Druga połowa pliku o objętości 8mb to same wartości 0xff czyli komórki niezaprogramowane. Wykonałem porównanie tych plików programem i są identyczne. W przypadku tego tv update ze strony producenta jest równy wsadowi w eeprom.
  • Poziom 2  
    Obydwa pliki o których pisałem wyżej także sprawdziłem i działają w tv z matryca briview.
    Mam jeszcze prytanie odnośnie programowania... Czym programujecie te pamięci? Ja programowałem Wellon VP-990 i miałem spory problem gdyż jako WINBOND 25Q64xxxx nie chciały się programować. Ostatecznie poszła jako innego producenta (nie pamiętam w tej chwili jakiego).

• Poziom 39  
    DVA-TECHNIKA napisał:
    Wykonałem porównanie tych plików programem i są identyczne. W przypadku tego tv update ze strony producenta jest równy wsadowi w eeprom.

Zgadza się plik który udostępniłem ze strony Toshiba jest taki sam jak ten udostępniony w każdym
    innym poście np. kolegi AFerreira czy Wojtek M. Zgodność Bit w Bit.
    Jakim cudem nie działa? Nie mam pojęcia.
    Górny plik kolegów, dolny ściągnięty ze strony Toshiba.
  • Poziom 6  
    DVA-TECHNIKA napisał:
    Obydwa pliki o których pisałem wyżej także sprawdziłem i działają w tv z matryca briview.
    Mam jeszcze prytanie odnośnie programowania... Czym programujecie te pamięci? Ja programowałem Wellon VP-990 i miałem spory problem gdyż jako WINBOND 25Q64xxxx nie chciały się programować. Ostatecznie poszła jako innego producenta (nie pamiętam w tej chwili jakiego).

I use the TNM5000 progammer.
  • Poziom 2  
    I found it on alliexpress but more expensive than wellon. I have to thing abaut it. I thing maybe the problem is in the software for programming.