Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lustereczko powiedz przecie.... - Orllo JC900 3G

koala106 16 Mar 2016 18:52 5505 0
e-mierniki
 • Lusterka wielofunkcyjne, to produkt obecny od kilku lat, pierwsze modele jakie miałem w ręku oferowały funkcjonalność zestawu Bluetooth, kolejne kamery i wideorejestratora, teraz w moje ręce trafił prawdziwy kombajn – lusterko Orllo JC 900 3G
  Lustereczko powiedz przecie.... - Orllo JC900 3G
  z funkcjami:
  wideo rejestratora z wbudowanej regulowanej kamery,
  kamery cofania (w zestawie),
  telefonu z wbudowanym zestawem HF, dostępem 3G do Internetu (wbudowany slot SIM),
  nawigacji GPS,
  transmitera FM,
  wideokonferencji (wbudowana kamera z przodu),
  tabletu z Androidem (wbudowany Sklep Play z mnóstwem aplikacji),
  Urządzenie działa w oparciu o Androida, nie jest to co prawda najnowsza wersja, tylko wersja 4.4, ale jak się okazuje na potrzeby urządzenia wystarczająca.

  Sprzęt posiada następujące istotne parametry:

  procesor – Quadcore MTK 4 x 1,3GHz,
  RAM – 1GB DDR3,
  Flash – 8 GB EMMC,
  komunikacja - Wi-Fi, Bluetooth, 2G, 3G,
  slot kart SD – do 128GB,
  złącza – Mini USB(komunikacja z PC), AV-In, Power,
  wyświetlacz – IPS 5 cali 960x540 pikseli,
  bateria – wbudowana 1000mAh.

  Jak urządzenie działa w praktyce?

  Całkiem nieźle – rozruch trwa około 30 sekund, po czym urządzenie automatycznie rozpoczyna nagrywanie w tle materiału video z zadanymi wcześniej parametrami (rozdzielczość domyślna fullHD 1920x1080P), na ekranie startowym urządzenia mamy do wyboru kilka ikon – nawigacji (domyślnie Google Maps bez możliwości zmiany), video rejestratora, aplikacji muzyka play, telefonu oraz ustawień i pozostałych zainstalowanych aplikacji.

  Lustereczko powiedz przecie.... - Orllo JC900 3G
  Menu jest proste i intuicyjne, większość funkcji i ustawień przetłumaczono na polski, ale nie wszystko.

  Pierwszy test


  W celu przetestowania zainstalowałem ze sklepu play trialową wersję Sygica – przez wbudowane Wi-Fi całkiem przyzwoity transfer. Aplikację, głosy i mapy pobrałem z prędkością około 50Mb/s – Wi-Fi jest więc mocną stroną urządzenia. Aplikacja zainstalowała się bez żadnego zgrzytu i od razu działała poprawnie. Pierwszy fix jeszcze na stole w mieszkaniu został złapany bardzo szybko – kolejny plus urządzenia.
  Lustereczko powiedz przecie.... - Orllo JC900 3G

  Obsługa trochę toporna – wyświetlacz nie reaguje tak płynnie na dotyk jak w telefonie, ale doszedłem, że lepiej używać zamiast palca rysika do ekranów pojemnościowych – lepiej trafić i nacisnąć niż zostawiać mnóstwo odcisków. Na stole wszystko chodzi – pora na test w aucie.

  Montaż i pierwsza jazda

  Montaż lusterka odbywa się za pomocą rzepów na istniejące lusterko w aucie, podłączeniu kabli do kamery cofania, zasilania i ukrycia tego pod tapicerkami, żeby nie rzucało się w oczy. Całość w zależności od auta zajmuje chwilę lub dłuższą chwilę – mi zeszło 15 minut, a efekt OK, tutaj producent się nie popisał i zaoszczędził na długości kabli – jak ktoś ma większe kombi lub VAN-a, czy SUVa, to będzie się musiał nieźle nagimnastykować aby kabli do kamery mu starczyło – są na styk do małego kombi, więc bez sztukowania raczej się nie obędzie.

  Pierwsze wrażenie podczas jazdy to przytłaczający rozmiar – tutaj czuć gabaryty i trochę czasu schodzi na przyzwyczajenie. Widoczność poprawna, lustro pokryte jest jakąś warstwą antyodblaskową, co widać wieczorem – nie jesteśmy oślepiani.
  Widoczność wewnętrznego wyświetlacza można ustawiać za pomocą suwaka jasności – u mnie na auto zmieniała się sama, niemniej jednak w ostrym słońcu jak dzisiaj nie obyło się bez manualnego zwiększenia jasności.

  Program nawigacyjny prowadzi pewnie – tak samo jak zainstalowany na każdym innym urządzeniu z androidem – wprowadzamy cel i słuchamy wskazówek/obserwujemy ekran – nie mam tutaj zastrzeżeń – ten element działa jak powinien.

  Kamera video rejestratora – obraz w dzień jest bardzo czytelny, stabilny, urządzenie zapisuje pliki w folderze o nazwie aktualnej daty w formacie mp4. Jakość jest bardzo dobra, obraz wyraźny. Gorzej zaczyna być jak robi się ciemno – obraz wygląda jak z marketowego video rejestratora, szczegółów nie rozpoznamy, jest za ciemny – dla jeżdżących za dnia ok. – dla nocnych Marków nie koniecznie.

  Telefon
  – jakość rozmowy poprawna, działa jak dobry zestaw HF, tutaj dochodzi jedna bardzo fajna rzecz, którą odkryłem w trakcie zabawy – wbudowany HotSpot Wi-Fi udostępniający połączenie z wbudowanej karty SIM przez Wi-Fi. w trakcie jazdy po mieście, gdzie nie ma problemów z zasięgiem transfer był cały czas relatywnie stabilny na poziomie 3mb/s w sieci PLAY. Na dłuższą trasę dla współpasażerów jak znalazł, tym bardziej, że operatorzy nie chcą majątku za transmisję danych.

  Podsumowanie:

  Urządzenie o dużym potencjale i możliwościach, sprawujące się poprawnie, do lepszego efektu należałoby dopracować tryb nocny i możliwość konfiguracji ekranu startowego – na obecną chwilę aby wybrać inny program niż dedykowane Google Maps należy szukać go na liście aplikacji. W każdym razie wart zainteresowania gadżet dla wielbicieli all-in one i dla właścicieli starszych pojazdów, cena póki co jeszcze odstrasza (około 1500 zł).
  Więcej o sprzęcie tutaj:
  http://www.jimilab.com/products/android-3g-car-mirror-monitor.html

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  koala106
  Level 39  
  Offline 
  Spolszczenie, konwersja AUDI, VW, Ford MMI, MIB2, Harman, Delphi, Technisat Sync2, Sync3
  Has specialization in: nawigacje gps: mio, tomtom, gps odblokowanie naprawa
  koala106 wrote 4402 posts with rating 1121, helped 470 times. Live in city Zielona Góra. Been with us since 2005 year.
 • e-mierniki