Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w amplitunerze -

16 Mar 2016 20:51 1080 11
  • Poziom 9  
    Mam taki problem: rozwiązałem umowę z UPC na internet kablowy i podpisałem z T-mobile.Dostałem mały ruter mobilny Huawei w którym nie ma gniazda wyjściowego na internet kablowy.Chciałbym podłączyć do internetu amplituner Yamaha aby słuchać radia internetowego.Jak to zrobić najprościej.Jest na rynku dużo wzmacniaczy sygnału Wi-Fi które mają wyjście na kabel ale jest ich tak dużo że trudno się rozeznać.Np. kilka modeli TP-Linka. A chciałbym podłączyć i używać bez skomplikowanych ustawień i konfiguracji bo nie jestem mocny ani w konfigurowaniu ani w języku angielskim.Może ktoś polecić jakieś proste w podłączeniu urządzenie które ma wyjście kablowe?Chciałbym jeszcze dodać że mam MacBooka Pro z systemem Mac OSX [Maverick] bo chyba nie wszystkie te urządzenia współpracują z Makiem i wtedy wymagany jest system Windows.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakikolwiek AP z trybem AP Client będzie dobry.
  • Poziom 9  
    Mógłbyś to bardziej rozwinąć?Co to jest "AP" bo nie bardzo kojarzę.Może jakiś przykład konkretnego urządzenia?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Najlepszy i najtańszy wybór to router z AP Client. Np. WR-702, WR-710 lub WR-743 z większą ilością portów LAN. W trybie AP Client pełni rolę karty sieciowej WiFi. Jego radio odbiera sygnał po WiFi( z Huawei) i zapewnia dostęp po LAN. Konfiguracja http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tp-link-tl-wr702-konfiguracja-client/ Drugie wyjście to zakup routera z USB z obsługą modemów LTE/3G i wpięcie MiFi Huawei do niego. Jaki to MiFi i czemu to brałeś wiedząc, ze potrzebujesz router z LAN ?. Ta zabawka za bardzo nie nadaje się do tworzenia domowej sieci z prawdziwego zdarzenia. To routerek mobilny nie polecany do zastosowań domowych 24/7.
  • Poziom 9  
    matek451 napisał:
    Najlepszy i najtańszy wybór to router z AP Client. Np. WR-702, WR-710 lub WR-743 z większą ilością portów LAN. W trybie AP Client pełni rolę karty sieciowej WiFi. Jego radio odbiera sygnał po WiFi( z Huawei) i zapewnia dostęp po LAN. Konfiguracja http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tp-link-tl-wr702-konfiguracja-client/ Drugie wyjście to zakup routera z USB z obsługą modemów LTE/3G i wpięcie MiFi Huawei do niego. Jaki to MiFi i czemu to brałeś wiedząc, ze potrzebujesz router z LAN ?. Ta zabawka za bardzo nie nadaje się do tworzenia domowej sieci z prawdziwego zdarzenia. To routerek mobilny nie polecany do zastosowań domowych 24/7.

No właśnie teraz żałuję zakupu tym bardziej że okazało się że z tym ruterem jest coś nie tak.Mieszkam 50m od BTS-a [który nadaje LTE] i miałem prędkość pobierania nie większą jak 6 Mb niezależnie od pory dnia czy nocy.Prędkość wysyłania była 5 razy większa ale to marna pociecha.Wyszukałem na mapie 3 następne BTS-y z LTE, pojechałem pod maszty i wszędzie było to samo czyli pobieranie 6 Mb.Udałem się do salonu T-mobile z reklamacją a tam oczywiście stara śpiewka że sieć jest "współdzielona przez innych użytkowników" i że prędkość jest zależna od "warunków propagacji" i że oni nie gwarantują prędkości.Ale najbardziej rozbroił mnie komentarz że widełki prędkości zaczynają się od ZERA!.[Salon w Galerii Krakowskiej] A każdy widział ich reklamy "Superszybki internet LTE do 150Mb Trzy miesiące na próbę". Pożyczyłem od kolegi taki sam ruter i teraz prędkość pobierania przekracza czasem 30Mb a nigdy nie spada poniżej 15Mb.Mój ruter pojechał do serwisu a wniosek z tego taki że w salonach mają klienta głęboko w d.... i patrzą tylko aby podpisał umowę a kara za rozwiązanie to 2 tyś zł.I nie dostałem ani jednego dnia na próbę.
    Ale wracając do tematu to został mi po internecie kablowym ruter TP-LINK WR841N.Czy by się nadał do tego celu? Bo polska instrukcja do niego ma dwie strony z małej książeczki i nie pisze czy ma tą funkcję "AP Client"
  • Moderator - Komputery Serwis
    TL-WR841N nie ma trybu AP Client. Ale jeśli masz ochotę to możesz wgrać do niego alternatywne oprogramowanie (Gargoyle, OpenWRT, DD-WRT) - o ile jest w wersji sprzętowej, która to umożliwia - i wtedy da się to urządzenie do takiej funkcji skonfigurować.
    Tak jak pisze kolega najpierw wersja WR-841, dla większości jest Gargoyle( v3, v5, v7 i v8) z funkcją mostu, którą konfigurujesz tak http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne-oprog...29-i-przekaznik%28repeater%29-na-gargoyle-pl/ Alternatywne FW pobierasz dla swojej wersji z http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ ( plik factory. bin) co do konsultantów to oni mają sprzedawać a ich poziom wiedzy na temat sprzętu jest marny.
  • Poziom 43  
    @oper-11
    Oczywiście Kolega ma świadomość, że dane GSM będą znikać w tempie zatrważającym - zwłaszcza słuchając radia przez net?.

W moim przypadku w zależności od częstotliwości nadawania tego radia - to potrafi "zabrać" między 100/150 MB/h (megabajtów) - więc słuchając np. radia przez 4/5 godzin dziennie "zje" Ci nawet i 500 MB.
  • Poziom 9  
    Tego akurat ile zużywa radio nie wiedziałem ale już się przekonałem na ruterze kolegi jak limit potrafi szybko znikać.Przeglądnięcie kilkunastu stron i rozmowa na Skypie [z wyłączoną kamerą] to około 400 Mb na godzinę.I to z ustawieniem rutera na 3G.Jak był ustawiony na 4G LTE to znikało jeszcze szybciej.Po przeliczeniu wychodzi mi że mój limit 55 GB pozwoli na używanie internetu ok.2 do 2,5 godziny dziennie.Więc szału nie ma.
    KOCUREK1970 napisał:
    W moim przypadku w zależności od częstotliwości nadawania tego radia - to potrafi "zabrać" między 100/150 MB/h (megabajtów) - więc słuchając np. radia przez 4/5 godzin dziennie "zje" Ci nawet i 500 MB.

Tu jest kalkulator:
    https://www.internet-radio.com/servers/tools/bandwidth/
  • Poziom 9  
    oper-11 napisał:
    matek451 napisał:

No właśnie teraz żałuję zakupu tym bardziej że okazało się że z tym ruterem jest coś nie tak.Mieszkam 50m od BTS-a [który nadaje LTE] i miałem prędkość pobierania nie większą jak 6 Mb niezależnie od pory dnia czy nocy.Prędkość wysyłania była 5 razy większa ale to marna pociecha.Wyszukałem na mapie 3 następne BTS-y z LTE, pojechałem pod maszty i wszędzie było to samo czyli pobieranie 6 Mb.Udałem się do salonu T-mobile z reklamacją a tam oczywiście stara śpiewka że sieć jest "współdzielona przez innych użytkowników" i że prędkość jest zależna od "warunków propagacji" i że oni nie gwarantują prędkości.Ale najbardziej rozbroił mnie komentarz że widełki prędkości zaczynają się od ZERA!.[Salon w Galerii Krakowskiej] A każdy widział ich reklamy "Superszybki internet LTE do 150Mb Trzy miesiące na próbę". Pożyczyłem od kolegi taki sam ruter i teraz prędkość pobierania przekracza czasem 30Mb a nigdy nie spada poniżej 15Mb.Mój ruter pojechał do serwisu a wniosek z tego taki że w salonach mają klienta głęboko w d.... i patrzą tylko aby podpisał umowę a kara za rozwiązanie to 2 tyś zł.I nie dostałem ani jednego dnia na próbę.
    Ale wracając do tematu to został mi po internecie kablowym ruter TP-LINK WR841N.Czy by się nadał do tego celu? Bo polska instrukcja do niego ma dwie strony z małej książeczki i nie pisze czy ma tą funkcję "AP Client"

Dzisiaj odebrałem mój ruter z naprawy.I ręce opadają!Napisali że "jest sprawny, nie zrywa połączeń i ma prawidłowy zasięg"Ani słowa o tym że prędkość pobierania nigdzie w Krakowie nie przekracza 6Mb a przerywania ja wcale nie zgłaszałem.Skoro nie potrafią naprawić to powinni napisać że kwalifikuje się do wymiany.Tak traktuje klienta dyletancki serwis "W&K w Krakowie na ul.Limanowskiego.I gdzie mam teraz z tym iść?Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 43  
    oper-11 napisał:
    I gdzie mam teraz z tym iść?Ktoś ma jakiś pomysł?

Składać reklamację na ręce sprzedawcy - masz dużo więcej praw i KC za sobą.
    Co powinna reklamacja zawierać znajdziesz na stronie UOKiK.
    Możesz jeszcze pójść do PRK (Powiatowy Rzecznik Konsumentów).