Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne zachowanie dysku po postawieniu systemu w SAMSUNG R580

16 Mar 2016 21:53 711 12
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z laptopem, SAMSUNG R580. postawiłam system operacyjny i laptop działał kilka godzin bez zarzutu. Po godzinie od wyłączenia lapek zawiesił się, nie chce współpracować z dyskiem, który od zawsze w nim był. wyjęłam dysk, podłączyłam do stacjonarnego jako dodatkowy dysk-działa, do innego lapka- działa, do USB- działa......a w samsungu nie chce :(
    kiedy do samsunga włożę inny dysk działa bez zarzutu, nie zawiesza się.
    jak włożony jest dysk pierwotny jedyną opcją jaka widzę to :SAMSUNG i na pasku zadań F2 i F4 lub Please Wait i ani drgnie dalej, nawet nie wejdzie do BIOSu. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie kłopotu?
  • Spec od komputerów
    just5 napisał:
    Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie kłopotu?

Testowałeś dysk?
  • Poziom 2  
    tak..... na innym sprzęcie dysk działa, testowałam
  • Spec od komputerów
    just5 napisał:
    tak..... na innym sprzęcie dysk działa, testowałam

W jaki sposób?
    Za pomocą jakiego oprogramowania?
  • Poziom 2  
    cristal dysk, viktoria.... i innymi też... naprawiłam w swoim życiu sporo komputerów i laptopów a takie cos zdarzyło mi się pierwszy raz, tym bardziej , że podłączony do innego lapka dysk działa
  • Spec od komputerów
    Poproszę wyniki testów.
  • Poziom 43  
    Gdyby Pani zechciała podać jaki to dysk i jaki był użyty zamiennie w laptopie oraz jakiego czasu pracy informacja kryjąca się pod "działa" dotyczy (również w wypadku dysku "oryginalnego" i użytego zamiennie w Samsungu), to te dane mogłyby stanowić pomocne uzupełnienie "wyników testów", o które Pan boro1234567 prosił.
  • Spec od monitorów
    Prosze podac :
    - jak pisano nazwa dysku
    - pelna nazwa modelu R580-? Co dalej

Zazwyczaj modele R580 to platforma Bremen-M rev.(1.1)?
    chipset HM55
    # lub Bremen- VE rev.1.1
  • Poziom 22  
    Interesowało by mnie w jaki sposób laptop się zawiesił?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    laptop działał kilka godzin bez zarzutu. Po godzinie od wyłączenia lapek zawiesił się, nie chce współpracować z dyskiem, który od zawsze w nim był.

Jak to rozumieć? * przejęzyczenie
    - godzinę po wyłączeniu się zawiesił (po wyłaczeniu ???)

Cytat:
    wyjęłam dysk, podłączyłam do stacjonarnego jako dodatkowy dysk-działa, do innego lapka- działa, do USB- działa......a w samsungu nie chce
    kiedy do samsunga włożę inny dysk działa bez zarzutu, nie zawiesza się.

- org. dysk wszędzie indziej pracuje ?!
    - inny dysk (jaki) włożony do laptopa za org. pracuje, >> org. zaś nie ?
  • Poziom 2  
    laptop r580-jt012pl, dysk oryginalny to Toshiba MK3265GSX
    zawiesił się : po wylogowaniu z systemu ( win7 home prem 64bit) i przejechaniu z serwisu do domu lapek nie chciał ponownie uruchomić się, na monitorze pokazuje się logo samsunga i to jest koniec pracy z w/w dyskiem...
    podpinam dyski inne tj: Hitachi C5K500 B160 i laptop poprawnie się uruchamia, Toshiba MK 2552GSX i również poprawnie się uruchamia

problem rozwiązałam.... uruchomiłam lapek na innym dysku bo dziwnego zachowania nie rozumiem... zdarzyło mi sie to pierwszy raz i myśałąm że jako ciekawostka rozwiążemy tu
  • Spec od komputerów
    just5 napisał:
    zdarzyło mi sie to pierwszy raz i myśałąm że jako ciekawostka rozwiążemy tu

Wyniki testów na pewno wskazały by winowajcę.
  • Spec od monitorów
    Tutaj Link opisano ten 320GB, Serial AtaII dysk, jego kontroler
    Cytat:
    Marvell Technology Group Ltd....- 88i9017-TLA2

Jak by był więcej danych , można pobawić się Link_min. korzystając

PCB Number: G002641A
    Controller Chip: 88I9017-TLA2