Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iveco eurocargo 120e25 nie odpala gdy jest ciepły

17 Mar 2016 09:50 1218 4
  • Poziom 9  
    witam wymieniliśmy wtryski oraz czujniki na pompie i listwie paliwowej, gdy auto nagrzeje się do temperatury eksploatacyjnej i zostanie zgaszone to nie odpala, walczymy już z tym problemem od dłuższego czasu. Może ktoś miał taki przypadek POMOCY KOLEDZY
  • Poziom 14  
    Moja odpowiedź z uwagi na rożne auta i silniki może nie będzie stricte pasować do Twojej usterki. Kiedyś w silniku citroena 1.9D DW8 miałem taki przypadek jak u Ciebie w IVECO.
    Na zimnym palił "od strzała" dosłownie na ćwierć obrotu, po krótkim dystansie tak samo, ale po kilkunastu km jak silnik doszedł do temp roboczej ~90 stopni to zapomnij o odpaleniu. Za to z "popychu" auto cyk i chodziło.
    Okazało się, że rozrusznik już prawie nie miał tulejek, mimo to kręcił jak szalony, takie przynajmniej miałem odczucie, ale dalej... jak rozebrałem rozrusznik to tulejki miały otwory rozbity do owalu a jedna miała wytartą ściankę w jednym miejscu dosłownie jak żyletka, nie wiem jak ten rozrusznik w ogóle dawał radę kręcić z takimi przekosami.
    Po wymianie tulejek dopiero odczułem różnicę, rozrusznik dostał takiego kopa, że mało silnika nie urywał i problem z rozruchem gorącego silnika zniknął.
    Także zanim wydasz $ na podmianę drogich czujników i osprzętu to sprawdź rozrusznik, nawet jeśli nie będzie to przyczyna stanu rzeczy to będzie kolejna potencjalna przyczyna wyeliminowana.
  • Poziom 39  
    Napisz co było już robione/sprawdzane, jakie błędy EDC.
    Jeszcze czujnik wału i wałka rozrządu do sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    dzięki koledzy okazało się że pompa paliwowa padła i dawała za niskie ciśnienie pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Prosty sposób na sprawdzenie . Jeżeli po zagrzaniu silnik nie odpala należy polać pompę wtryskową zimną wodą.Jeżeli schłodzona pompa i silnik odpala to mamy usterkę (zużyte elementy pompy).