Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEGO R/c - Serwo czy silnik do napędu?

Avenged 17 Mar 2016 12:51 846 4
  • #1 17 Mar 2016 12:51
    Avenged
    Poziom 12  

Witam

Ostatnio nabyłem fajny model lego technic 42037 http://rebrickable.com/blog/img/IMG_9268b.jpg który aż prosi się o przeróbkę na zdalne sterowanego. I mam zamiar własnie to zrobić. Dorobić obudowę do silnika / serwa, która była by kompatybilna z lego, żeby można było zastosować do innych konstrukcji, tzn domontować uchwyty z istniejących klocków lego - wymierzyć dopasować, do tego aparaturka cała zdalnego sterowania, odbiornik, nadajnik, z tym sobie poradzę - z kolegą będziemy działać.

Tylko kwestia co będzie lepszym rozwiązaniem jako napęd- serwo czy silnik ? I jakiej mocy na taki ok 400-500 g pojazd? Najlepiej jakby był mocny ale i smukły, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca.

Do tego będzie potrzebny silnik napędzający sterowanie kołami, i pewnie tutaj bym musiał zastosować jakieś sprężyny czy inne siłowniki, które by ustawiały koła w pozycji 0 po wykonaniu skrętu.

0 4
  • #2 17 Mar 2016 13:16
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Jeśli zakładasz zdalnie sterowanie to serwo miniaturowe do układu kierowniczego, jako napęd to uzależnione czy wszystkie koła napędzane czy tylko przednia lub tylna oś z napędem.
    Serwo i regulator obrotów przykładowo z aparaturą samochodowa zapewnią powrót kół do punktu do jazdy na wprost. Na pewno sporo przeróbek wzmacniających i konstrukcyjnych do wykonania.

Przykładowy link
    https://www.youtube.com/watch?v=oS-6K2MqfjM

0
  • #3 17 Mar 2016 13:30
    Avenged
    Poziom 12  

Napęd na tylną oś póki co, bo żeby auto było 4x4 to wymaga przeróbki, oryginalny model ma napędzaną tylną oś, jedst dyferencjał i amortyzowane zawieszenie z przodu i z tyłu.
    Dzięki za odpowiedź, zatem będziemy działać :)

planujemy arduino do sterowania serwem.

0
  • #5 17 Mar 2016 13:52
    Avenged
    Poziom 12  

Widziałem ten projekt, i wesprę na pewno :) świetna inicjatywa, bo zestawy PF od Lego są mocno ograniczone choćby przez zastosowanie podczerwieni..

Jednak sami też chcemy coś takiego wykonać co by mieć frajdę, że samemu się coś zrobiło :)

0