Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manipulator a konkretnie jego wyjścia.

17 Mar 2016 13:17 411 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam mały problem, ponieważ jestem w trakcie wyposażania mieszkania w namiastkę systemu inteligentnego opartego o PLC. Jednym z elementów systemu będzie również namiastka alarmu napadowego w postaci kontaktronu zamontowanego na drzwiach wejściowych i syreny. Oczywiście "uzbrojenie" będzie głównie polegało na uruchomieniu tego obwodu ze smartfona po wyjściu z domu ale chciałbym też aby była możliwość zrobienia tego bardziej standardowo (w przypadku np. rozładowania smartfona) czyli np. poprzez manipulator zmontowany przy wyjściu z mieszkania.Z uwagi na fakt iż nigdy nie miałem do czynienia z systemami alarmowymi mam pytanie: jak działa taki manipulator ??
    Ja bym sobie wyobrażał to w ten sposób: wpisuje kod na manipulatorze, a on po np. 30s zamyka jakieś styki na wyjściu co powoduje uruchomienie mojego obwodu. Czy jest taka opcja ?? Czy "pospolite" manipulatory mają taką możliwość. Znalazłem np. na allegro jakiś manipulator Satel CA-10 czy on by się nadał ??

Z góry dzięki za odp.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Manipulator pracuje z centralą na szynie komunikacyjnej, niestety do swojego projektu nie wykorzystasz żadnego manipulatora. Możesz użyć jakiegoś zamka cyfrowego (wygląda jak manipulator) gdzie po wpisaniu kodu albo puści Ci sygnał albo złączy styk do czasu ponownego wpisania kodu.
    Czas reakcji możesz zrealizować już w samym PLC dla wejścia do którego go podłączysz.
  • Poziom 11  
    Tak, własnie o takie coś mi chodziło. Dzięki wielkie :)

• Poziom 43  

• Poziom 43  
    omnixcrs napisał:
    namiastka alarmu napadowego w postaci kontaktronu zamontowanego na drzwiach wejściowych i syreny

Może jednak alarmowego?
    Rozwiązania miałeś już podane - jakiś zamek szyfrowy lub ew.radiolinia(do jednego i drugiego wymagany zasilacz buforowy).