Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW polo 1.4 6n2 - Coś stuka o podwozie

turfa8 17 Mar 2016 14:42 672 4
  • #1 17 Mar 2016 14:42
    turfa8
    Poziom 18  

Witam!

Około miesiąca temu wymieniałem rozrząd i przegub przedni prawy, lecz podczas wymiany rozrządu zaszła potrzeba opuszczenia i podniesienia silnika co poskutkowało pęknięciem złącza elastycznego na tłumiku, po wymianie złącza na nowe silnik ucichł lecz teraz przy skręcaniu czy to w lewo czy to w prawo coś stuka z tyłu o podwozie nie ma reguły kiedy czy to przy 30 czy 110 nawet przy jeździe na wprost. Jak już zaczyna stukać to czuć to w całym samochodzie jak drży dosyć mocno. Byłem już na kanale to nie widziałem śladów żeby tłumik gdzieś obijał ale ewidentnie stukanie dobiega z tyłu lub środka samochodu ciężko zlokalizować.

0 4
  • #2 17 Mar 2016 15:12
    matimon22
    Poziom 25  

Sprawa naprawdę jest banalna. Najprawdopodobniej sam już sobie odpowiedziałeś, co stuka po wymianie złącza elastycznego zapewne o tylną belkę lub tunel. Póki nikt nie wejdzie pod samochód i nie sprawdzi dokładnie, na forum Ci z tym nie pomożemy.

0
  • #3 17 Mar 2016 15:13
    lukasz1331
    Poziom 12  

Pewnie złącze elastyczne jest źle wspawane i tłumik bije o tunel.

0
  • #4 17 Mar 2016 15:44
    turfa8
    Poziom 18  

tłumik był spawany 2 razy raz po sąsiedzku raz u mechanika bo nie chciałbym wymieniać bez potrzeby

0
  • #5 17 Mar 2016 16:40
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

turfa8 napisał:
    tłumik był spawany 2 razy

... i to znaczy , że nie trzeba wejść pod auto i sprawdzić ?
    Lepiej zaśmiecać forum pytaniami, na które nikt bez wejścia pod auto nie odpowie!

Zamykam

0