Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośna kolumna - co wybrać?

17 Mar 2016 15:32 1770 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Stoję przed wyborem nagłośnienia na plażę i chciałbym abyście doradzili ci wybrać.
    Moje typy to:

Ibiza Sound Port15
    electronic-star.pl/Ibiza-Port15VHF-BT-38cm-15-wieza-PA-z-USB-SD-AUX-MP3-B_i37457.htm

Skytec PA15
    electronic-star.pl/Skytec-SPJ-PA15-przenosna-aktywna-kolumna-PA-USB-SD_i202473.htm

Behringer MPA40
    megascena.pl/behringer/behringer-europort-mpa40bt-pro-przeno-ny-zestaw-nag-o-nieniowy-13205.html

Ważne jest aby nagłośnienie było zasilane z akumulatora, kosztowało do max 1,5tys zł. Było funkcjonalne i miało BT, grało możliwie jak najlepiej. Wiem ze lepiej niemiecka firma niż chińska ale Behringer nie ma wystarczającej mocy. Ciekawi mnie jak grają te sprzęty miał ktoś z Was okazję je testować.? Wszystko przemawia za tą Ibiza oprócz wyglądu i tego że to Chiny.
  • Poziom 43  
    Wszystkie te kolumny są produkowane w chinach. Poczytaj temat " Czego należy się wystrzegać przy kupowaniu sprzętu".

P.S. Czy uważasz, ze podana moc Skyteca (350W) jest realna? Policz sobie jaki musiałby być w nim akumulator, żeby mógł pracować 3 godziny z pełną mocą....
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Poszukaj czegoś ze stajni LDM. Miałem zestaw LDM PSS 200+ kolumna pasywna. Niby miało to raptem 2x 50w, ale skuteczność dB robiła wrażenie, że mocy jest sporo więcej. Zaletą tego zestawu było zasilanie baterią 7Ah, co starczyło na 3-4 grania na full. Minus: basu z tego nie było.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Te wszystkie z linków powyżej grają MAX godzinę i to tak na pół gwizdka. Pod korek grając może 20min - głośne to to jest i dudni bas ale akumulator zdecydowanie za słaby. Kiedyś grałem wesele i na dworze stała na dogłośnienie Yamaha S115IV (15" Eminence i psd2002 w środku) i przełazili jacyż żeglarze z taką Ibizą i w sumie jak o spl różnicy nie wyczułem ale dudniła lepiej Ibiza tyle, że właciciel mówił, że 20-30min i koniec - aku dead...
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli ktoś coś jeszcze wie to chętnie poczytam. Jednakowoż Prawdopodobnie wezmę coś takiego:

naglosnienie-mobilne.pl/pl/p/HYBRID15VHF-BT-mobilny-zestaw-naglosnieniowy-700/23

350rms niby to samo co Port 15 który ma 450rms tyle ze wzmacniacz na 80 rms... To Chiny wiadomo że sprzeczności muszą być. Ale pewnie i jedna i druga Ibiza mają max 80 rms.

Jeżeli ten HYBRID 15 jest tym samym co PORT15 to wiadomo że wezmę HYBRID który może jest mniej popularny lecz wygląda jak normalna kolumna a nie kupa plastiku no i jest tańszy o 300zł.

Jeżeli chodzi o akumulator to nie problem bo będę miał zawsze większy zapasowy.