Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dane tych tranzystorów

zybex 23 Jun 2005 11:36 1160 6
    zybex
    Helpful for users
    Tranzystory jak na zdjęciu. Jakie są ich parametry? Z pomiaru wynika, że są to npn-y.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jomek78
    Level 24  
    Podaj więcej szczegółów.W czym one pracują, jaki sprzęt?pozdrawiam.jomek
    zybex
    Helpful for users
    Niestety tego nie wiem bo dostałem je tylko z radiatorem. Jest na nim jeszcze tranzystor BUW46. Nigdzie nie mogę znaleźć danych tych tranzystorów (OL6580) i dlatego zapytałem na forum. Mógłbym je wykorzystać np. w zasilaczu lecz nie znając prądu kolektora trudno cokolwiek projektować. Dziwi mnie, że w internecie i w różnych dostępnych katalogach książkowych nie można ich znaleźć.
    marck1
    Service technician RTV
    I pewnie nie znajdziesz, bo np. w katalogu ECA symbol OL opisywany jest jako > Typ-Code/Stempel/marking < i kryją się pod tymi dwoma literkami takie elementy jak: Si-P, Si-N, Z-Di, Si-P+R, Si-N+R.
    Tak więc bez jakiegoś "dekodera" do tego kodu nic nie ustalisz - a szkoda.
    zybex
    Helpful for users
    Trochę to dziwne, że nie można ustalić co to za tranzystory, nawet nie ma ich w żadnym ze sklepów wysyłkowych. Nie rozumię po co takie tajemnice w stylu sąsiadów ze wschodu.
    marck1
    Service technician RTV
    Tak sobie myślę, że w ten sposób oznaczane są elementy renomowanych firm, ale dla producentów sprzętu specjalistycznego, np. medycznego, a po co? - aby utrudnić naprawę przez nie specjalizowane serwisy co wiąże się z kosztami takiej naprawy.
    zybex
    Helpful for users
    Dzieki za zaintersowanie tematem, myślę jednak że jeszcze kiedyś coś znajdę na ich temat.