Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266 - firmware pod prędkość 9600 bądź 19200

maximus22_kr 17 Mar 2016 16:59 1809 7
  • #1 17 Mar 2016 16:59
    maximus22_kr
    Poziom 18  

Witam
    Mam pytanie, czy istnieje wersja firmware dla ESP8266, która działa na prędkości 9600 ( ostatecznie 19200 ) ?
    Mam w programie ( w Bascom ) już ładnie policzone i po konfigurowane timery i ich zmienne, a moja wersja ESP8266 ma 115200 i występuje sporo błędów
    Po wpisaniu

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

mam odpowiedz

drugie pytanie raczej może głupie - czy firmware jest takie samo dla wszystkich wersji obudowy ESP8266 ? ( ja mam ESP8266 - 07 - obudowa z "antenką" i gniazdem )

• #2 18 Mar 2016 13:25
    maximus22_kr
    Poziom 18  

Pewnie zadałem głupie pytanie. Ale sam już znalazłem.

Wystarczy wpisać:

i moduł zmieni i zapamięta ustawienia portu UART - sprawdzałem ( odłączyłem moduł na 40 minut, pozwierałem zasilanie, żeby nic nie pamiętał ) i działa.

Przy okazji zaktualizowałem przez Wifi firmware
    Teraz jest:

Jakby ktoś chciał wiedzieć jak:

Na końcu powinno być OK, jeżeli coś nie poszło tak, to będzie ERROR

• #3 18 Mar 2016 17:57
    piotr411
    Poziom 22  

Może spróbuj firmware ESP Basic, wiele rzeczy stanie się prostsze.
    ESP Basic. AVR będzie niepotrzebny do większości projektów, a zyskasz komunikację po WIFI. Programować można ESP z poziomu Androida, ponieważ edytor zapisany jest w ESP. Za kilka dni powinien ukazać się polski Help i sporo nowych przykładów, a także aktualizacja z nowymi referencjami.

• #5 27 Mar 2016 03:11
    Karaczan
    Poziom 39  

Sam też podchwyciłem bakcyla na ESP8266. To lepsze i tańsze niż ATMega czy Arduino i nRF24L01.
    Jest fajny projekt firmware do tego. ESPEasy.
    Fajnie dogaduje się z Domoticzem, OpenHAB i kilkoma innymi, obsługuje już całkiem sensowną ilość czujników, serwer WWW działa też w trybie standalone. No i FW można sobie skompilować według potrzeb w Arduino IDE ;)

Dla leniwców w sam raz :D

• #6 06 Kwi 2016 14:57
    lukaszrzepinski
    Poziom 8  

No patrz pan, a ja pisalem samodzielnie komunikacje z OpenHabem po MQTT...
    Rozumiem ze ESPEasy ma predefiniowany zestaw urzadzen? a mozna tam "wyklikac" przekaznik po MQTT?

• #8 07 Kwi 2016 16:42
    Karaczan
    Poziom 39  

Zestaw urządzeń jest predefiniowany, ale nic nie szkodzi by w Arduino IDE napisać plugin do innych urządzeń i skompilować FW. Więc lista obsługiwanych czujników się powiększa.
    MQTT jest dla Domoticza i OpenHABa. Inne protokoły też, i też można stworzyć własne.
    Można wyklikać przekaźnik w MQTT przynajmniej w Domoticzu, jak w OpenHAB to nie wiem bo nie używam. Można też zmienić stan GPIO a także GPIO_PWM poprzez wysłanie komendy HTTP.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME