Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie.

nor_bert 17 Mar 2016 17:47 3270 2
  • #1 17 Mar 2016 17:47
    nor_bert
    Poziom 4  

Witam,

Zamierzam zamontować napęd Hormann Lineamatic 650N do bramy przesuwnej.
    Zakupiłem go używany podobno sprawny, wszystko chodzi. Posiadam również napęd do drzwi garażowych firmy Came w związku z czym zakupiłem i zamontowałem sterownik radiowy Proxima NM do napędu Hormann, aby z jednego pilota obsługiwać dwa napędy. Posiadam w swoim zakupionym zestawie napęd i listwy. Chciałbym zaprogramować napęd, niestety nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Nie wiem czy wcześniej zestaw był używany z fotokomórkami lampami, ja tego nie mam i nie chce mieć. Interesuje mnie zamykanie i otwieranie. Zamieszczam poniżej zdjęcia, może ktoś to rozszyfruje i podpowie od czego zacząć i jak to zrobić.

Dziękuje Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie. Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie. Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie. Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie. Napęd Hormann Lineamatic, montaż i zaprogramowanie.

0 2
  • #3 02 Kwi 2016 20:04
    nor_bert
    Poziom 4  

Napęd został zamontowany, niestety pojawił się problem.
    Według instrukcji aby zaprogramować napęd ustawiłem przełącznik DIL 2 na pozycję ON, gdy brama jest w połowie zamknięta, naciskam przycisk T,aby brama zamknęła się do końca, niestety po przebyciu 1m zwalnia i się zatrzymuje, tak jakby widział kontakton, który jest jeszcze z tyłu. Po ponownym naciśnięciu przycisku T wraca do samego końca bez problemu. Zatwierdzam przyciskiem P i efekt końcowy jest następujący: otwarta brama zamyka się do 3/4 długości, następnie muszę nacisnąć przycisk otwierania 2-3 sekundy brama otwiera się po czym naciskam znowu zamykanie i dopiero wtedy zamyka się do końca. Próbowałem według instrukcji przywracac ustawienia fabryczne tzn. DIL 2 On naciskam P po czym DIL 2 Off, niestety dalej otwiernie do 3/4 długości. Próbowałem również z DIL1 bez rezultatu. Brama zamyka się w lewą stronę.

2