Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą

17 Mar 2016 18:26 2232 12
 • Poziom 30  
  Witam. Panowie z racji, że nie mogę teraz wymontować piekarnika i sprawdzić symbolu termostatu z kapilarą kieruję zapytanie do Was - czy może zna ktoś model zamiennika tego termostatu? Oryginał na north kosztuje około 160zł
  Model piekarnika mb-8ex kod wg.producenta 901470008

 • Poziom 39  
  To dobra cena. Nie znajdziesz nic taniej. Te termostaty gazowe do tanich nie należą.
  Długość kapilary odrywa tu znaczącą rolę.
 • Poziom 30  
  Najgorsze jest to, że piekarnik sporadycznie używany i szlag to trafił. Sąsiad ma też taki sam model i u niego jak i u mnie był już wymieniany programator. Niestety sprzęt już po gwarancji - standardowo :-( Chyba mógłbym napisać książkę o typowych usterkach pewnych modeli sprzętów. Ech życie...
 • Poziom 30  
  Też tak myślałem tylko zastanawiałem się czy jakieś mocowanie trzeba przerabiać itd. Chyba będę zmuszony wyjąc wcześniej stary termostat.
 • Poziom 1  
 • Poziom 30  
  Podziękował :-) Wyjmę stary termostat, aby upewnić się,że mastercook nie zastosował jakiegoś dziwnego patentu. W tych czasach tylko śmierć i podatki są pewne.

 • Poziom 39  
  skryn napisał:
  Piotr2608 napisał:
  To dobra cena. Nie znajdziesz nic taniej. Te termostaty gazowe do tanich nie należą.
  Długość kapilary odrywa tu znaczącą rolę.

  Możesz rozwinąć myśl, co to jest termostat gazowy i dlaczego tak drogo kosztuje?

  tomrom1985 napisał:
  czy może zna ktoś model zamiennika tego termostatu? Oryginał na north kosztuje około 160zł
  Model piekarnika mb-8ex kod wg.producenta 901470008

  Pierwszy lepszy z brzegu:
  https://north.pl/karta/regulator---termostat-...rnika-do-piekarnika-81381292,714-WR-3582.html
  Tańsze też są.


  Zostałem wywołany do tablicy - naprawiam swój błąd.
  Termostat ten nie jest gazowy a elektryczny, pisząc gazowy miałem na myśli gazową kapilarę.
  Cenę potwierdziłem w ASWO - nie znalazłem zamiennika.
  Skryn skoro tak mówisz - pewnie tak jest - mówię o zamienniku podanym przez Ciebie. Mastercook to taka niewiadoma.
  Jedna uwaga - można zmierzyć na wszelki wypadek długość kapilary. Miałem przypadek iż zamiennik był na styk - brakowało ok 2 cm, przez co wyglądało to na napięty drut. Oryginalny był o ok 10 cm dłuższy od zamiennika.
 • Poziom 30  
  Mówią,że wielkość nie ma znaczenia :-) ale dla pewności zapytam jakie znaczenie MOŻE mieć długość kapilary? Czy może chodzi o większą powierzchnię pomiaru temp?
 • Poziom 1  

 • Poziom 39  
  Jeśli mamy posługiwać się prawidłową terminologią to termostat może być co najwyżej samochodowy:) W sprzęcie AGD występują regulatory temperatury.
  Moderowany przez ROBSON33:

  Jak już Kolega chce zabłysnąć to radził bym najpierw zapoznać się ze znaczeniem słowa. Link
  Powyższą wypowiedź traktuję jako zaczepną i nie wnoszącą nic do tematu zgodnie z regulaminem:
  3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

  Ostrzeżenie :|


  Regulatory temperatury

  Rozróżniane są dwa rodzaje rozwiązań regulatorów temperatury. W pierwszym przypadku czujnik temperatury umieszczony jest we wnętrzu zaworu, a dzięki zmianie swoich wymiarów jednocześnie powoduje przesuwanie grzybka w stosunku do gniazda. Przypadek drugi to czujnik, który jest wykonany w postaci manometrycznego termometru, który dostarcza ciśnienie do sprężystego mieszka. Denko tego mieszka wprawia w ruch trzpień regulacyjnego zaworu. Typowymi danymi omawianej właśnie grupy regulatorów temperatury są:

  Szerokość zakresu najczęściej rzędu 10 °C,
  długość linii pomiarowych nie przekraczająca 3 metrów,
  zakres temperatury regulowanej: 30 - 130 °C.
  Regulatory wykonywane są z zaworami zamykanymi lub otwieranymi przy wzroście temperatury. Pozycja temperatury może być ukośna, pozioma lub pionowa
 • Poziom 30  
  Panowie - rozebrałem piekarnik. Typ tego termostatu / regulatora temperatury to T-150. Teoretycznie oryginał na allegro kosztuje około 30pln. Zamieszczam zdjęcia jak wyglądał mój. Być może uszkodzenie jest przy kapilarze lub przy samym regulatorze - ostro pordzewiała konstrukcja - chyba para z gorących potraw dostawała się do środka pod panel szklany.

  mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą
 • Poziom 30  
  Zamiennik jaki kupiłem też ma oznaczenie T-150 i wygląda niemal identycznie. Jedyna różnica to frezowanie na trzpieniu od pokrętła - w oryginale frezowanie jest chyba na dole (pozycja 0st C) a z zamienniku na górze przez co założone pokrętło ustawione na 0 pokazuje temo około 180stC na panelu piekarnika. Muszę sprawdzić czy da się rozebrać przycisk i odwrócić go. Termostatu nie mogęlm zamontować odwrotnie bo przeszkadzała lampka od nagrzewania piekarnika.