Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą

tomrom1985 17 Mar 2016 18:26 1518 12
  • #1 17 Mar 2016 18:26
    tomrom1985
    Poziom 29  

Witam. Panowie z racji, że nie mogę teraz wymontować piekarnika i sprawdzić symbolu termostatu z kapilarą kieruję zapytanie do Was - czy może zna ktoś model zamiennika tego termostatu? Oryginał na north kosztuje około 160zł
    Model piekarnika mb-8ex kod wg.producenta 901470008

0 12
  • #2 17 Mar 2016 18:34
    Piotr2608

Poziom 38  

To dobra cena. Nie znajdziesz nic taniej. Te termostaty gazowe do tanich nie należą.
    Długość kapilary odrywa tu znaczącą rolę.

0
  • #3 17 Mar 2016 18:40
    tomrom1985
    Poziom 29  

Najgorsze jest to, że piekarnik sporadycznie używany i szlag to trafił. Sąsiad ma też taki sam model i u niego jak i u mnie był już wymieniany programator. Niestety sprzęt już po gwarancji - standardowo :-( Chyba mógłbym napisać książkę o typowych usterkach pewnych modeli sprzętów. Ech życie...

0
  • #5 17 Mar 2016 19:52
    tomrom1985
    Poziom 29  

Też tak myślałem tylko zastanawiałem się czy jakieś mocowanie trzeba przerabiać itd. Chyba będę zmuszony wyjąc wcześniej stary termostat.

0
  • #6 17 Mar 2016 20:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Piotr2608 napisał:
    To dobra cena. Nie znajdziesz nic taniej. Te termostaty gazowe do tanich nie należą.

Możesz rozwinąć myśl, co to jest termostat gazowy i dlaczego tak drogo kosztuje?

tomrom1985 napisał:
    czy może zna ktoś model zamiennika tego termostatu? Oryginał na north kosztuje około 160zł

Pierwszy lepszy z brzegu:
    https://north.pl/karta/regulator---termostat-...rnika-do-piekarnika-81381292,714-WR-3582.html
    Tańsze też są.

0
  • #7 17 Mar 2016 20:23
    tomrom1985
    Poziom 29  

Podziękował :-) Wyjmę stary termostat, aby upewnić się,że mastercook nie zastosował jakiegoś dziwnego patentu. W tych czasach tylko śmierć i podatki są pewne.

0
  • #8 17 Mar 2016 20:34
    Piotr2608

Poziom 38  

skryn napisał:
    Piotr2608 napisał:

Możesz rozwinąć myśl, co to jest termostat gazowy i dlaczego tak drogo kosztuje?

tomrom1985 napisał:
    czy może zna ktoś model zamiennika tego termostatu? Oryginał na north kosztuje około 160zł

Pierwszy lepszy z brzegu:
    https://north.pl/karta/regulator---termostat-...rnika-do-piekarnika-81381292,714-WR-3582.html
    Tańsze też są.

Zostałem wywołany do tablicy - naprawiam swój błąd.
    Termostat ten nie jest gazowy a elektryczny, pisząc gazowy miałem na myśli gazową kapilarę.
    Cenę potwierdziłem w ASWO - nie znalazłem zamiennika.
    Skryn skoro tak mówisz - pewnie tak jest - mówię o zamienniku podanym przez Ciebie. Mastercook to taka niewiadoma.
    Jedna uwaga - można zmierzyć na wszelki wypadek długość kapilary. Miałem przypadek iż zamiennik był na styk - brakowało ok 2 cm, przez co wyglądało to na napięty drut. Oryginalny był o ok 10 cm dłuższy od zamiennika.

0
  • #9 17 Mar 2016 20:37
    tomrom1985
    Poziom 29  

Mówią,że wielkość nie ma znaczenia :-) ale dla pewności zapytam jakie znaczenie MOŻE mieć długość kapilary? Czy może chodzi o większą powierzchnię pomiaru temp?

0
  • #10 17 Mar 2016 20:44
    skryn
    Admin grupy AGD

tomrom1985 napisał:
    Mówią,że wielkość nie ma znaczenia :-) ale dla pewności zapytam jakie znaczenie MOŻE mieć długość kapilary? Czy może chodzi o większą powierzchnię pomiaru temp?

Ma się zgadzać temperatura. I długość względna, bo takie termostaty były również wykorzystywane do gofrownic/frytownic, a tam długość cieniutka... :) Inne przeznaczenie tych regulatorów, a warunki pracy i parametry są identyczne.
    To z linku, to typowa długość piekarnikowa. I podobne też.

PS. No to się Kolega Piotr2608 wytłumaczył...
    Czasami trzeba podłubać w mocowaniu, bo na przykład ośka się okaże za długa. A końcówka kapilary za długa i nie pasuje do mocowania. I co wtedy? Panie Boże pomóż?
    Nie, bo należy się głupio zapytać na forum.
    Nie pasuje, to zamówić oryginał w kosmicznej cenie i czekać wieki wieków.
    Bez komentarza.

0
  • #11 18 Mar 2016 08:45
    Piotr2608

Poziom 38  

Jeśli mamy posługiwać się prawidłową terminologią to termostat może być co najwyżej samochodowy:) W sprzęcie AGD występują regulatory temperatury.

Moderowany przez ROBSON33:

Jak już Kolega chce zabłysnąć to radził bym najpierw zapoznać się ze znaczeniem słowa. Link
    Powyższą wypowiedź traktuję jako zaczepną i nie wnoszącą nic do tematu zgodnie z regulaminem:
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Ostrzeżenie :|

Regulatory temperatury

Rozróżniane są dwa rodzaje rozwiązań regulatorów temperatury. W pierwszym przypadku czujnik temperatury umieszczony jest we wnętrzu zaworu, a dzięki zmianie swoich wymiarów jednocześnie powoduje przesuwanie grzybka w stosunku do gniazda. Przypadek drugi to czujnik, który jest wykonany w postaci manometrycznego termometru, który dostarcza ciśnienie do sprężystego mieszka. Denko tego mieszka wprawia w ruch trzpień regulacyjnego zaworu. Typowymi danymi omawianej właśnie grupy regulatorów temperatury są:

Szerokość zakresu najczęściej rzędu 10 °C,
    długość linii pomiarowych nie przekraczająca 3 metrów,
    zakres temperatury regulowanej: 30 - 130 °C.
    Regulatory wykonywane są z zaworami zamykanymi lub otwieranymi przy wzroście temperatury. Pozycja temperatury może być ukośna, pozioma lub pionowa

0
  • #12 18 Mar 2016 11:17
    tomrom1985
    Poziom 29  

Panowie - rozebrałem piekarnik. Typ tego termostatu / regulatora temperatury to T-150. Teoretycznie oryginał na allegro kosztuje około 30pln. Zamieszczam zdjęcia jak wyglądał mój. Być może uszkodzenie jest przy kapilarze lub przy samym regulatorze - ostro pordzewiała konstrukcja - chyba para z gorących potraw dostawała się do środka pod panel szklany.

mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą mastercook mb-8ex - Zamiennik termostatu z kapilarą

0
  • #13 01 Kwi 2016 11:37
    tomrom1985
    Poziom 29  

Zamiennik jaki kupiłem też ma oznaczenie T-150 i wygląda niemal identycznie. Jedyna różnica to frezowanie na trzpieniu od pokrętła - w oryginale frezowanie jest chyba na dole (pozycja 0st C) a z zamienniku na górze przez co założone pokrętło ustawione na 0 pokazuje temo około 180stC na panelu piekarnika. Muszę sprawdzić czy da się rozebrać przycisk i odwrócić go. Termostatu nie mogęlm zamontować odwrotnie bo przeszkadzała lampka od nagrzewania piekarnika.

0