Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka Rockworth ariw 160 - uszkodzony transformator

norbik_27 17 Mar 2016 21:26 3483 3
    norbik_27
    Level 12  
    Witam,
    Mam mam nadzieję, że udało mi się wybrać odpowiedni dział. Jakiś czas temu trafiła do mnie spawarka wspomniana w tytule do naprawy.
    Początkowo wymieniłem drobnice, która od razu rzuciła się w oczy, jednak po wylutowaniu i pomiarach transformatora z płytki układu sterującego okazało się, że on również jest uszkodzony, a dokładnie uzwojenie pierwotne.
    Pomógł by mi ktoś zidentyfikować ten transformator? Jaka przekładnia i jaka moc?
    Z góry dziękuję za pomoc. :D
    Poniżej załączam kilka zdjęć (widok transformatora oraz jego miejsce na PCB wraz z widocznymi uszkodzeniami po awarii):
    Spawarka Rockworth ariw 160 - uszkodzony transformator Spawarka Rockworth ariw 160 - uszkodzony transformator Spawarka Rockworth ariw 160 - uszkodzony transformator
    ryszardon
    Level 21  
    Ze zdjęcia wynika, że jest to transformator sieciowy 230 V na 2x12 V AC. Moc i gabaryty musisz dopasować za pomocą katalogów. Schemat tej spawarki jest na Elektrodzie. Pozdrawiam
    norbik_27
    Level 12  
    dziękuję za odpowiedź, tak myślałem, ale oczekiwałem właśnie informacji na 100% :)
    mógłbyś mnie nakierować na pełny schemat tej spawarki bo już od ponad tygodnia w wolnych chwilach poszukuje jakiś informacji na temat tej spawarki i trafiłem jedynie na schemat ideowy można powiedzieć:

Spawarka Rockworth ariw 160 - uszkodzony transformator

jest gdzieś coś bardziej precyzyjnego?? bo niestety nie znalzłem :/