Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Azur C4890 - Funkcja Automatyczne wyłączenie nie działa

patryko_88 17 Mar 2016 21:44 954 4
  • #1 17 Mar 2016 21:44
    patryko_88
    Poziom 3  

Witam,

żelazko ma około 3 lata i pojawił się problem z funkcją automatycznego wyłączenia. Żelazko przez chwilę działa po czym wyłącza się automatycznie i nie chce się włączyć.

Znalazłem podobny temat na elektrodzie: Link Jednak moja wersja posiada mocniej zabudowaną płytkę:

Philips Azur C4890 - Funkcja Automatyczne wyłączenie nie działa Philips Azur C4890 - Funkcja Automatyczne wyłączenie nie działa Philips Azur C4890 - Funkcja Automatyczne wyłączenie nie działa
    W temacie, który opisywał podobny model było wskazane połączenie przewodu czerwonego z brązowym - wygląda mi to na to, że bezpośrednio połączyłbym przewód z zasilaniem do "stopy grzejącej". Czy to ma sens w tym modelu? Płytka jest szczelnie zalana plastikiem - pozbycie się go raczej nie będzie prostym zadaniem. Jeśli będzie jednak możliwość przywrócenia życia żelazku - podejmę się tego :)

Dodam, że funkcja automatycznego wyłączania nie jest mi w ogóle potrzebna, więc jeżeli żelazko naprawi się poprzez połączenie przewodu brązowego z czerwonym (bez wywalania prądu w domu) - robię to bez wahania.

0 4
  • #2 17 Mar 2016 22:03
    Piotr2608

Poziom 36  

Witam.

Śrubokrętem na zasadzie dłuta, należy "obrobić" ten szary element - jest to kondensator.
    Być może utracił pojemność. Pojemność ok 330nF/275V.

0
  • #3 18 Mar 2016 19:10
    nioop

Poziom 34  

Mi to wygląda na zawieszenie się kulki, dzięki, której żelazko "widzi" w jakiej jest pozycji..

Jak na moje oko naprawa jest niewykonalna.. Przypuszczalnie jak kolega wspomniał - do wymiany kondensator.. Obrobić go można, jak ktoś będzie miał dobrą ręke to uda się bez większych uszkodzeń ale co dalej.. On przecież jest przylutowany :) Bo płytkę całą w smd dłutować - Raczej nierealne..

Albo wymienić płytkę albo ją pominąć.. Ale NIE jak autor napisał połączyć czerwony z brązowym.. Tylko trzeba w miejsce czerwonego wpiąć brązowy od zasilania.. I bedzie cykało ;)

0
  • #4 22 Mar 2016 18:11
    patryko_88
    Poziom 3  

Dzięki Piotr i nioop za podpowiedzi.

Twoja nioop odpowiedź wydaje mi się prostsza w realizacji:

Zaraz przetestuje czy to faktycznie działa i dam znać :)

Update:

Niestety, żelazko nie ruszyło :( Wydaje mi się, że to żelazko jest tak zrobione, żeby nie dało się go łatwo naprawić. Niemniej jednak dziękuję bardzo za dobre chęci pomocy :)

0
  • #5 22 Mar 2016 18:51
    nioop

Poziom 34  

O ten brązowy wpinamy tam gdzie teraz siedzi cienki czerwony..
    Tj, czerwony, który obecnie jest podłaczony w stopie odpinany i w jego miejsce zakładamy brązowy od przewodu zasilającego..

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo