Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit K3T76S(W)/U - Piekarnik elektryczny nie działa.

Laskin 17 Mar 2016 23:53 2151 5
  • #1 17 Mar 2016 23:53
    Laskin
    Poziom 5  

Dobry wieczór specjaliści od trudnych spraw.
    Sporo na forum czytałem o moim lub też podobnym problemie i nie znalazłem odpowiedzi.
    1. Mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym firmy Indesit model Cucino Indesit K3T76S(W)/U.

Objaw: palniki działają, zaplarka od palników też.
    Zegar i timer działa prawidłowo. Blokada elektroniczna piekarnika chyba też.
    Nie działa piekarnik, tj. ani dioda, ani oświetlenie, ani sam piekarnik nie włącza się.
    Po przekręceniu pokrętła włącznika piekarnika słychać tylko jakby pinkięcie włącznika piekarnika, ale nic się nie dziej.
    Po wyłączeniu z kontaktu kilkukrotnego, nastawieniu zegara i sprawdzeniu różnych ogólnie dostępnych parametrów stwierdzilem co następuje.
    Sprawdziem też układ pod zegarem wymontowując go. Nie znalazłem żadnych nieprawidlowości.
    Ponieważ naprawiłem już w swoim życiu, odkurzacz, zmywarkę, komputery i td. to czas na kuchenkę.
    PRoszę o wsparcie, bo zakup nowej mi się nie widzi.
    NA forum czytałem, że może to być wina uszkodzonych konektorów, rezystorów na układzie scalonym. Miernikiem nie wykryłem żadnych problemów.
    Możw wogóle cały moduł sterujący jest już zużyty?
    Proszę o wsparcie, bo może coś przeoczyłem?

0 5
  • Relpol
  • #2 18 Mar 2016 07:55
    Trull
    Poziom 28  

Mogą być trzy przyczyny 1. Spalone styki na przekaźniku zegara. 2. Popalone styki na wybieraku funkcji piekarnika. 3. Spalony termostat krańcowy (zabezpieczenie w przypadku awarii termostatu głównego). O ile w dwóch pierwszych przypadkach elementy masz widoczne to w przypadku krańcówki element znajduje się z tyły piekarnika (kuchenki). Działanie jego polega na odcięciu zasilania w przypadku przekroczenia temperatury 300-350 stopni C.

0
  • Relpol
  • #3 18 Mar 2016 08:00
    Laskin
    Poziom 5  

Dziękuję. Dziś to sprawdzę. Przyjrzę się jeszcze tym układom scalonym, bo tu może być pies pogrzebany.

0
  • #4 11 Lis 2016 14:50
    kondziolak
    Poziom 5  

Wydaje mi się , że odpowiedź masz w poście "Kuchenka INDESIT elite K3T76s nie dziala piekarnik elektryczny" chociaż to nieco inny model. Zmostkowałem styki w/g tamtejszego opisu i piekarnik obecnie działa ale tylko w trybie ręcznego sterowania. Nie działa timer a jedynie zegar kuchenki i minutnik. Nie mam też pojęcia jak to wpływa na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Czy mostkowanie na stałe styków nie eliminuje jakiegoś mechanizmu zabezpieczającego piekarnika?

1
  • #5 11 Lis 2016 17:32
    Trull
    Poziom 28  

O ile zamknięcie obwodu na układzie zegara jest jak najbardziej w porządku , to zwieranie układu zabezpieczenia na termiku może tylko służyć SPRAWDZENIU obwodu i nie powinno się tego robić na stałe, jeśli w obwodzie przewidziano termik a jest spalony (ma przerwę) należy go wymienić.

0
  • #6 26 Lis 2016 21:35
    Laskin
    Poziom 5  

Problem rozwiązany. Należało zrobić obejście na płytce z pominięciem timera

0