Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 55H8000 - co 15-20 minut gaśnie na chwilę obraz

18 Mar 2016 01:00 1815 3
 • Poziom 17  
  Witam.
  Mam problem z telewizorem Samsung 55H8000. Ma on 1.5 roku. Korzystam z platformy NC+, dekoder jest podłączony z telewizorem przez kabel HDMI. Od wczoraj coś się złego dzieje z telewizorem. Co 15 - 20 minut ekran gaśnie na jakieś 3-4 sekundy, dźwięk też znika, potem obraz i dźwięk wracają. Czasami na dekoderze mam w takim momencie komunikat że HDMI zostało odłączone. Sprawdzałem dekoder - jest w porządku. Zmieniłem też gniazdo wejścia kabla HDMI na sąsiednie, zrobiłem factory reset telewizora. Problem jest w dalszym ciągu. Czasami jest też taki objaw, że bezpośrednio po zaniku obrazu pojawia się ekran wyboru dysku USB, który jest na stałe podłączony do telewizora, tak jakby na chwilę dysk się odłączał.
  Może ktoś byłby w stanie jakoś mi pomóc... Z góry dzięki!
 • Poziom 31  
  lufa9999 napisał:
  Co 15 - 20 minut ekran gaśnie na jakieś 3-4 sekundy, dźwięk też znika, potem obraz i dźwięk wracają.
  To sugeruje awarię termiczną zasilacza. Jeżeli kolega ma doświadczenie w elektronice to warto dokładnie obejrzeć płytę zasilacza w TV. Za długo nie ma co czekać z naprawą bo mogą uszkodzić się inne części.
 • Poziom 43  
  lufa9999 napisał:
  Mam problem z telewizorem Samsung 55H8000. Ma on 1.5 roku.

  antek1cza napisał:
  Jeżeli kolega ma doświadczenie w elektronice to warto dokładnie obejrzeć płytę zasilacza w TV.

  Proszę nie majstrować przy tym tv - skoro ma 1,5 r - to jest i na gwarancji i na rękojmi sprzedawcy - zgłaszać to do sprzedawcy na piśmie w ramach reklamacji (mamy więcej praw - chroni nas Prawo Konsumenckie i KC).
 • Poziom 17  
  Zrobili mi na gwarancji.