Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

ORANGE - Dekoder odbiera wszystkie programy a nie pokazuje si造 sygna逝

18 Mar 2016 07:55 1839 6
  • Poziom 43  
    Witam

Problem bardzo dziwny. Po ustawieniu anteny na Hotbird 13E i podpi璚iu kabla do dekodera SHD 85 brak programu a w menu sprawdzenie si造 sygna逝 na 10892.00 H nic nie pokazuje. Po podpi璚iu miernika sygna i jako嗆 prawie na 100%. Okaza這 si 瞠 kabel ethernet by wpi皻y nie tam gdzie trzeba w Livebox.
    Po tym dzia豉j wszystkie programy, cho po prze陰czeniu na moment wyskakuje komunikat 瞠 jest problem z anten.

A teraz najciekawsze! Na 10892.00 H nadaje m. in. TVP1 i TVP2 w SD i oczywi軼ie dekoder je odbiera.

S康z 瞠 mo瞠 dekoder jest uszkodzony albo co jest przestawione.
  • Poziom 31  
    11111olo napisa:
    Witam
    Okaza這 si 瞠 kabel ethernet by wpi皻y nie tam gdzie trzeba w Livebox.
    Po tym dzia豉j wszystkie programy, cho po prze陰czeniu na moment wyskakuje komunikat 瞠 jest problem z anten.

Z Orange wiele do czynienia nie mia貫m, ale s造sza貫m, 瞠 je郵i jest odpowiednio du篡 transfer po sieci ( chyba powy瞠j 80Mbite/s ) to dekoder automatycznie przestawia si na odbi鏎 z sieci (IPTV)...
  • Poziom 43  
    11111olo napisa:
    Witam

Problem bardzo dziwny. Po ustawieniu anteny na Hotbird 13E i podpi璚iu kabla do dekodera SHD 85 brak programu a w menu sprawdzenie si造 sygna逝 na 10892.00 H nic nie pokazuje. Po podpi璚iu miernika sygna i jako嗆 prawie na 100%. Okaza這 si 瞠 kabel ethernet by wpi皻y nie tam gdzie trzeba w Livebox.

A teraz najciekawsze! Na 10892.00 H nadaje m. in. TVP1 i TVP2 w SD i oczywi軼ie dekoder je odbiera.

S康z 瞠 mo瞠 dekoder jest uszkodzony albo co jest przestawione.

Tym " problemem" mo瞠 by zbyt silny sygna z anteny. Jak masz t逝mik to go wstaw i zobacz , chocia u mnie by komunikat o zbyt silnym sygnale.
  • Poziom 43  
    Darek.S napisa:
    Z Orange wiele do czynienia nie mia貫m, ale s造sza貫m, 瞠 je郵i jest odpowiednio du篡 transfer po sieci ( chyba powy瞠j 80Mbite/s ) to dekoder automatycznie przestawia si na odbi鏎 z sieci (IPTV)...

Darek to niestety tak nie wygl康a. Po przeczytaniu instrukcji (czemu od tego nie zacz掖em) okazuje si 瞠 dekoder ma by pod陰czony pod ka盥e gniazdo tylko nie 鄴速e, a podpi掖em pod te bo by這 na boku :D
    LeDy napisa:
    Tym " problemem" mo瞠 by zbyt silny sygna z anteny. Jak masz t逝mik to go wstaw i zobacz , chocia u mnie by komunikat o zbyt silnym sygnale.

Niestety t逝mika nie mam. Troch to dziwne bo jak by sygna by za silny to by te nie odbiera這 TVP1 i TVP2 w SD.

Po g喚bszym poszperaniu okazuje si 瞠 w dekoderach SHD 85 si豉 i jako嗆 sygna逝 s pokazywane na transponderze 10892 H a ju w nowszym dekoderze tj. UHD88 na 11034V.

W instrukcji jest niez豉 軼iema o mo磧iwo軼i uszkodzenia po podpi璚iu kabelka do niew豉軼iwego gniazda :D To oczywi軼ie nieprawda i nie wiem czemu Orange wprowadza w b陰d. Dzwoni貫m na infolinie 801 505 505 trzy razy (za ka盥ym razem rozmawia貫m z kim innym) i 瘸den z konsultant闚 nie potrafi okre郵i w jaki spos鏏 mog這 by doj嗆 do uszkodzenia.

Mam zdj璚ie z miernika z innego transpondera.

Troch daleko mam do tego dekodera (to u ciotki) ale w najbli窺zym czasie kupie t逝mik w kilku wersjach t逝mienia i si tam przejad.

ORANGE - Dekoder odbiera wszystkie programy a nie pokazuje si造 sygna逝
    ORANGE - Dekoder odbiera wszystkie programy a nie pokazuje si造 sygna逝 ORANGE - Dekoder odbiera wszystkie programy a nie pokazuje si造 sygna逝
  • Pomocny post

Poziom 30  
    Tuner mo瞠 by uszkodzony.
    Porty w LB mo瞠sz konfigurowa.

Darek.S napisa:

Trzeba mie wykupiona us逝g a nie tam, 瞠 sam co sobie robi ;0

Zreszt te bia貫 tunery to z這 ;)
    Cz瘰to mia貫m, 瞠 co nie dzia豉 lub nie czyta !